2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 26°C Még több cikk.

James Rodriguez és Ospina elintézte Cavaniékat: Kolumbia-Uruguay 2-0

A korábbi negyedik helyezett fogatlan oroszlán volt Suárez nélkül, Cavani egyedül kevés volt. Kolumbia hatalmas sikerével története során először a legjobb 8 között, ahol Brazíliával találkozik majd.

Kolumbia-Uruguay 2-0 (1-0)

Nyolcaddöntő, Rio de Janeiro, Maracana stadion, játékvezető: Björn Kuipers (holland).

Kolumbia: Ospina - Zapata, Yepes, Zuniga, Armero- Aguilar, Cuadrado (Guarin 81'), J. Rodríguez (Ramos 85'), Sanchez, Gutierrez (Mejia 68')- Martinez. Szövetségi kapitány: José Pékerman.

Uruguay: Muslera - Caceres, Godin, Giménez - M. Pereira, Gonzalez (Hernandez 67'), Arévalo Rios, C. Rodriguez, A. Pereira (G. Ramírez 53') - Forlán (Stuani 53'), Cavani. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez.

Gólszerző: J. Rodriguez (28', 50').

Sárga lap: Giménez (55'), Lugano (77').

2. félidő

93. perc: Cavani tartja bent a labdát az alapvonalnál, talán ő egyedül igyekszik az uruguayiaknál. Bedobás után vége, történelmi sikert ér el Koumbia!

92. perc: Kolumbiai szabadrúgás a jobb oldalról, de gyenge lövés, a kapu előtt elgurul, Muslera szemmel követi.

90. perc: Három percet hosszabbít a holland játékvezető.

88. perc: Ramirez szabadrúgása is 30-ról Ospina kezébe pottyan.

85. perc: Cavani talál valahogy labdát, de nem találja el jól, Ospina megint. Lejön a kétszeres gólszerző James Rodriguez, Ramos a helyén.

84. perc: Uruguayi szabadrúgás, Ospina megint jól jön ki, lehúzza a beadást.

81. perc: Cuadrado helyére jön Guarin a kolumbiai csapatban.

79. perc: Maxi Pereira jön előre, hatalmas helyzet, de Ospina jól jön ki, beleront Pereira labdájába.

77. perc: Lugano kap sárgát, amikor beront a pályára, miután Ramirez fellöki Armerót.

74. perc: Stuani rosszul adja be, de Ospinaának nyújtózkodnia kellett. A szöglet után Jiménez fejese nem találja el a kaput.

70. perc: Cavani a bal oldalról, átadja az érkező Stuaninak, de mellé.

68. perc: Gutiérrez is lejön a másik oldalon, Mejia jön a helyére.

67. perc: Hernandez váltja Gonzalezt a pályán.

64. perc: C. Rodriguez hatalmas bombája középről, Ospina rajta volt.

63. perc: Kolumbiai szöglet, kirúgják a kékmezesek.

61. perc: Godinon még túljut Cuadrado, de Rioson már nem. Szabadrúgás. Cuadrado íveli be, de kifejelik az uruguayiak.

59. perc: Alvaro Gonzalez lövésére kellett Ospinának mozdulnia, de nem emelte meg a pulzusát a lövés, az biztos.

55. perc: Giménez csúszik be Gutiérreznek, jön az első sárga. A szabadrúgást James Rodríguez lövi a sorfalba.

53. perc: Kettős csere az uruguayi csapatban. Stuani Forlán helyett, és Gaston Ramírez Alvaro Pereira helyett érkezik.

50. perc: MICSODA GÓL MÁR MEGINT! Gutiérrez teszi ki Martineznek a szélre, beíveli, Cuadrado lepasszolja James Rodrigueznek, aki újra Muslera kapujába lő! 2-0.

49. perc: Cuadrado íveli be, kifejelik a kékek.

48. perc: Rodrigeztől érkezik a szabadrúgás középre, de kifejelik az uruguayiak. Szöglet.

46. perc: Uruguay kezdi a második félidőt. Alvaro Pereira elől rúgja ki Cuadrado, szöglet. Ospina kiemelkedik a tömegből, lehúzza a labdát az érkező uruguayiak elől.

A legjobb 8 közé jutásért: Kolumbia-Uruguay. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

1. félidő

45+1. perc: Kolumbia már csak tartogatja a labdát, vége is az első félidőnek.

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.

43. perc: Cavani igyekszik a bal oldalon, de Zapata megállítja.

39. perc: Gonzalez a jobb oldalról, Ospina üti ki. Ha gól, akkor sem ér, mert Cavani lesen volt, ráadásul zavarta a kolumbiai kapust.

38. perc: Yepes és Forlán akad össze, megy a szövegelés, félre is hívja őket a játékvezető.

33. perc: Aguilar buktatta Rodriguezt, Cavani 20 méteres szabadrúgása éppen csak eltekeredik a kapu felett.

28. perc: MEKKORA GÓL! James Rodriguez a 16-os előtt kapja a labdát Aguilartól, mellel leveszi, ráfordul, majd szépen bebombázza a felső léc alá. Muslérának esélye sem volt 1-0.

24. perc: Aguilar szorul kisebb ápolásra.

23. perc: Arévalo ütközött Cuadradóval, szabadrúgás. Zunigának teszik le, megint rábombáz, de mellé.

21. perc: Kolumbiai szöglet, Martinez fejeli Godinra a labdát. Zapata ismételhet, de melé.

19. perc: Godin labdájába Cavani lábujjheggyel tud beleérni. Az irányán is látszódott.

14. perc: Megvan az első uruguayi helzet is, Forlán 20 méterről középről, de elcsúszik a lövés pillanatában, fölé.

12. perc: Zuniga messziről, legalább 30-ról engedi el, Muslera testtel védi, pont megpattant előtte a labda.

9. perc: Agiular lép oda, Forlán rúgja a szabadot. Bemegy a rengetegbe a labda, a kolumbiaiak kifelé, az uruguayiak befelé rúgják.

7. perc: Zunigát buktatja Cavani, újabb szabad.

4. perc: Álvaro Pereira megint, ezt már nem tűrik a kolumbiaiak. Szabadrúgás a jobb oldalról a 16-os sarkáról. Muslera öklözi ki James Rodríguez rúgását, a kipattanó marad a sárgáknál.

2. perc: Álvaro Pereira és Cuadrado akad össze, kétszer is, nincs lap, de félre hívja őket a játékvezető.

1. perc: Uruguay kezdi a találkozót, kék-feketében Uruguay, sárga-fehérben Kolumbia.

22.00 - A pályán a játékosok, várják a sípszót.

Ellentétes előjelekkel várja a szombati Kolumbia-Uruguay nyolcaddöntőt a két csapat a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon, ugyanis amíg előbbi parádésan futballozva, sok gólt szerezve jutott tovább csoportjából, addig utóbbi legjobb játékosát, Luis Suárezt eltiltotta a nemzetközi szövetség.

A kolumbiaiak a három csoportmeccsük mindegyikét megnyerték, ezeken pedig kilencszer találtak a kapuba, ennél több gólt pedig csak a hollandok szereztek a tornán. Ez azt mutatja, hogy a válogatott támadójátéka egyáltalán nem sínylette meg legnagyobb sztárjuk, a sérült Radamel Falcao távollétét. Ez elsősorban a játékmester James Rodriguez és a befejező csatár Jackson Martinez kiváló formájának és a köztük lévő nagyszerű összhangnak köszönhető. Előbbi eddig háromszor, utóbbi kétszer volt eredményes. A látottak alapján esélyesebbnek tartott Kolumbia történelmet írna újabb sikerével, ugyanis korábban még sose jutott negyeddöntőbe világbajnokságon, a legjobb 16 között is csak egyszer, még 1990-ben szerepelt.

Riválisával ellentétben a négy éve negyedik Uruguay igencsak visszafogott játékkal és némi szerencsével élte túl a csoportkört, ráadásul elvesztette legjobbját, a Liverpoolban angol gólkirályi címet nyert és az angolok ellen kétszer eredményes Luis Suárezt. A csatár ugyanis megharapta Giorgio Chiellinit az olaszok elleni találkozón, emiatt a nemzetközi szövetség kilenc válogatott tétmérkőzésről és négy hónapra minden futballal kapcsolatos tevékenységtől eltiltotta. Suarez helyét vélhetően a veterán Diego Forlán veszi át a kezdőcsapatban. "Semmi sem foghat minket vissza. Továbbra is alázatosak, eltökéltek és egységesek vagyunk" - jelentette ki Diego Lugano csapatkapitány. A meccs helyszíne, a Rio de Janeiró-i Maracana Stadion lesz. Uruguay számára kellemes emléket idézhet ez a legendás létesítmény, amelyben a házigazda brazilokat legyőzve nyerték meg az 1950-es világbajnokságot. Azóta ez lesz az első vb-meccsük a Maracanában. A két csapat eddig 38 alkalommal találkozott egymással, 18 uruguayi, 11 kolumbiai siker mellett 9 döntetlen született. Legutóbb tavaly szeptemberben az uruguayi fővárosban, Montevideóban csaptak össze, akkor 2-0-ra nyertek a hazaiak.

Suárez tudja fokozni: nem volt szándékos a harapás

"Nem haraptam, és nem is állt szándékomban harapni. Az arcom nekiütődött, zúzódások is keletkeztek… Tovább olvasom