2018. 07. 20. péntek - Illés 18°C | 27°C Még több cikk.

Hazardék jobban akarták a bronzérmet: Belgium-Anglia 2-0

A belga "Aranygeneráció" véghez vitte, amiért jött, érmet szerzett az oroszországi vb-n. Az angolok nem tudtak mit kezdeni egy igazi topcsapattal, ahogy korábban a horvátok ellen sem sikerült.
Belgium-Anglia 2-0 (1-0)
A 3. helyért, Szentpétervár, játékvezető: Alireza Faghani (iráni)

Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Witsel, Tielemans, Chadli – De Bruyne, E. Hazard – Lukaku. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez.

Anglia: Pickford – Jones, Stones, Maguire – Trippier, Dier, Loftus-Cheek, Delph, Rose – Kane, Sterling. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.

Gól: Meunier (4'), Hazard (82'),

Csere: Chadli h. Vermaelen (39'), Rose h. Lingard, Sterling h. Rashford (félidő), Lukaku h. Mertens (60'), Tielemans h. Dembele (78'), Loftus-Cheek​  h. Deli Alli  (84')

Sárga lap: Stones (52'), Maguire (78'), Witsel (90+3. perc)
A bronzéremért: Belgium-Anglia. Fotó: MTI - GALÉRIA

2. félidő

90+3. perc: Witsel nem hagyja elvégezni a szabadrúgást, sárga.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás.

86. perc: Újabb belga helyzet, most Hazard passzol De Bruyne-hez, de Jones most szerelni tud.

84. perc: Loftus-Cheek​ helyére Alli érkezik.

Arnoldi on Twitter

82. perc: De Bruyne ugratja ki Hazard-t, aki Jones mellett a rövid sarokba passzolja a labdát, eldőlt. 2-0.

81. perc:
Manuier óriási kapáslövését öklözi ki Pickford, tanítani való belga támadás.

78. perc: Tielemans helyére Dembele érkezik, és Maguire kap egy sárgát.

74. perc: Maguire fejel a szöglet után, megint éppen mellé.

72. perc: Dier óriási helyzetben, átemeli a kivetődő Courtoist, majd a bevetődő Alderweireld ment a gólvonalról.

68. perc: Loftus-Cheek beadása jön középre, de Kane lemaradt róla.

65. perc: Angol szöglet, de Kane kapása nem jó 16 méterről.

60. perc: Mertens érkezik Lukaku helyére.

55. perc: Bedobás után Lingard bombáz középre, az érkező Kane alig marad le.

52. perc: Hazardot csak szabálytalanul tudja Stones megálíltani, sárga.

46. perc: Kettős csere az angoloknál, Lingard és Rashford Rose és Sterling helyére.

1. félidő

45+2. perc: Lukakunak ívelik fel szépen, de Stones lép közbe. Szöglet lenne, de vége a félidőnek.

45. perc: De Bruyne-t blokkolják. 2 perc hosszabbítás.

39. perc: Chadli húzódik meg a belga kontránál, le is jön. Vermaelen a helyén.

36. perc: Szép szögletvariáció, Alderweireld elé kerül a labda, de fölé húzza.

34. perc: Lendületből érkeznek a belgák, Hazard bombázik a 16-oson belül, de elakad a blokkban. Szöglet.

24. perc: Kane-nek készítik le a labdát, jön is a második hullámban, majd jól mellé lő.

21. perc: Trippier szögletét Maguire fejeli, ezt is könnyedén fogja Courtois.

18. perc: Megint az angol kaput ostromolják, de Lukaku hosszan tolja meg a labdát.

15. perc: Angol helyzet! Loftus-Cheek fejel középről, de magas, Courtoisnak gyerekjáték.

12. perc: Újabb belga roham, De Bruyne lövését lábbal védi Pickford, de nem szabadul fel az angol kapu, ott van Lukaku is. Nincs meg a második gól.

9. perc: Lukaku iramodik meg, De Bruyne sarkazná vissza neki, de addigra odaérnek az angol védők.

Matthijs Pontier on Twitter

4. perc: Vezet Belgium! Lukaku adja ki a bal oldalra Hazardnak, aki visszaadja középre az éppen érkező Meuniernek, aki leheletfinoman ér a labdához. Pickford még hozzáér, de nem tud védeni, 1-0.

1. perc: Belgium kezdte a találkozót.

Piros-fehérben az angolok, sárga-feketében a belgák.

Belgium és Anglia másodszor találkozik egymással az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon: a csoportszakasz zárófordulójában olyan meccsen csaptak össze, amelyet egyikük sem akart megnyerni, most pedig - a szombati bronzmérkőzen - olyanon, amelyet kis túlzással egyikük sem akar lejátszani.

A harmadik helyért két csalódott csapat találkozik, a feleknek össze kell szedniük magukat az elvesztett elődöntő után, s lejátszani a találkozót, amelyet gyakran kritizálnak amiatt, hogy értelmetlen.

"Ezen a meccsen egyetlen csapat sem akar szerepelni" - mondta a horvátoktól elszenvedett 2-1-es elődöntős vereség után Gareth Southgate, az angolok szövetségi kapitánya. "Természetesen nyerni akarunk, készen fogunk állni, mert a csapat büszke a teljesítményére" - tette hozzá ugyanakkor.

A belga oldalon kollégája, a spanyol Roberto Martínez sem mutatott túl nagy lelkesedést a szombati mérkőzés iránt, miután együttese 1-0-ra kikapott a franciáktól az elődöntőben.

"Nehezen kezelhetők ezek az érzések. Csalódottak vagyunk, mert kikaptunk a négy között, s az újabb meccset nagyon nehéz pozitív lehetőségként látni" - fogalmazott a szakember, de ő is hangsúlyozta, hogy megpróbálja felrázni tanítványait az utolsó csatára.

"Nem gyakran történik, hogy harmadik lehetsz egy világbajnokságon. A belga válogatott eddig egyszer jutott a négy közé, s 1986-ban negyedik lett" - tette hozzá.

A két csapat a csoportkör utolsó fordulójában találkozott egymással Oroszországban, s akkor már mindkét válogatott továbbjutása biztos volt. A meccset végül a belgák nyerték 1-0-ra, így a nehezebbnek tartott ágra kerültek a kieséses szakaszban (sorrendben Japán, Brazília és Franciaország volt az ellenfelük),de végül ugyanúgy a harmadik helyért játszhatnak, mint az angolok, akik papíron könnyebb ellenfelek legyőzésével (Kolumbia, Svédország) jutottak el az elődöntőig, ahol aztán Horvátország megállította őket.

Mindkét együttes története második vb-bronzmeccsére készül: Belgium 1986-ban a franciáktól, míg Anglia 1990-ben az olaszoktól kapott ki. A szombati összecsapás olyan szempontból sok gólt ígér, hogy az utóbbi négy alkalommal a győztes (sorrendben Törökország, kétszer Németország, majd Hollandia) rendre három találatot
szerzett.

A Belgium-Anglia bronzmérkőzés szombaton 16 órakor kezdődik Szentpéterváron. A játékvezető az iráni Alireza Faghani lesz.

Bezárnak a boltok, elhalasztják a miséket Horvátországban a vb-döntő miatt

Egész Horvátország a labdarúgó-világbajnokság vasárnapi, moszkvai döntőjére készül, melyben a horvát… Tovább olvasom