Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 07. 24. csütörtök - Kinga, Kincső

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.03.13. - 233 hozzászólás Családi pótlék Ausztriából. RSS Később elolvasom

#233. Szerző: berni0521 | Előzmény: (#227) csacsa8080
2014-07-04 - 07:27 ó.
csacsa8080:
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

Köszönöm a választ akkor még eltarthat egy ideig

#232. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:10 ó.
Szia!Tudnál ezzel a segélyel kapcsolatban bővebb infót adni?Kik igényelhetik és milyen feltételekkel?
Előre is köszi!
Üdv;Tanyus

agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

#231. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:06 ó.
agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

Szia.
Tudnál erről bővebben írni,hogy mi ez a segély és mikor lehet igényelni,kik igényelhetik?
Előre is köszi!
üdv; Tanyus

#230. Szerző: Tanyus 2014-06-30 - 17:18 ó.
Sziasztok!
Mindenkinek tudom ajánlani az osztrák ügyek intézéséhez;
Euro-Finanz-Service Ag
Tel szám; +36/706345944

Úgy tudom Győrben és Sopronban van irodájuk.
Nekünk segítettek csp,gyes,adó ügyében.

#229. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#178) verix0906
2014-06-30 - 17:00 ó.
verix0906:Sziasztok! A párom 1éve dolgozik Ausztriában. Van egy 2 éves kislányunk. Szeretnénk igényelni kintről a családi pótlék különbözetet. Nem vagyunk házasok,és élettársi kapcsolatban sem állunk/Nem mentünk el közjegyzőhöz/.Egy lakcímre vagyunk bejelentve. Az érdekelne minket,hogy így is tudjuk-e igényelni? mindenhol azt olvasom,hogy házasoknak kell lennünk?!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Vera

Szia!Nálunk is ez a szitu,mi felhívtunk egy céget akik az ilyen ügyekkel foglalkoznak és mindent elrendeztek nekünk.Nem volt akadály,hogy hivatalosan nem vagyunk se élettársak se házasok.Tudom fizetni kell nekik egyszeri díjat de kitöltik a papírokat,megmondják milyen papírokat mellékelj még neked csak alá kell írni és postára adni a megadott címre (amit amúgy a munkahely címe alapján ők tudnak).Mi kintről kaptunk levelet ők pontosan lefordították és megmondták mi a teendő.Nálunk ennyi volt most várunk.Én nem bántam meg,hogy felhívtam őket és segítséget kértem szerintem megérte..(nálunk a MÁK-kal voltak gondok)
Üdv; Tanyus

#228. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#205) betti716
2014-06-30 - 16:37 ó.
Szia!Mi tavaly decemberben adtuk be a papírokat a csp-re és a gyesre is.Kintről már kaptunk levelet,a gyessel kapcsolatba,hogy minden papírunk rendbe de kérik még a hivatalos papírt,hogy megítélték kint a csp-t.Ebből gondolom,hogy előbb rendeződnie kell a csp-nek és utánna jöhet a gyes.Most mi is a cssp-s papírra várunk kintről,hogy aztán már csak ezt a papírt tudjam küldeni a gyes-hez.Remélem most már hamar megjön.

betti716:
eviva:
betti716:Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni?
Megigényeltük a gyes különbözetet Ausztriából. Ott tartunk,hogy már csak az E411.es nyomtatványra vártak. Ez az itthoni gyes, gyed összegét igazolja? Ezt abból gondolom,hogy a munkahelyem is felhívott,hogy kérték tőlük,hogy mikor mennyi gyed-et utaltak.
Most kaptam levelet a MÁK.tól, hogy postázták az osztrákoknak.
Kérdésem,hogy kb mennyi idő kell még,hogy utalják a pénzt?
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

Én a magam verzióját tudom leírni,de a mi esetünkben,onnantól,hogy megérkezett a Finanzamt-hoz a hiányzó 411-es nyomtatvány ,kb másfél hét volt,mire megérkezett a különbözet teljes összege.Ez lehet eltérő talán ezt nem tudom,sajnos.De az biztos,hogy ha itt rendben van minden papír már ,akkor nemsokat ülnek rajta.előbb kaptam egy levelet tőlük,ami a kimutatás volt,amiben részletezték a teljes összeget,és másnap már rajta volt a pénz a számlán.
Ez az én esetemben így zajlott!

Közben annyi történt,hogy a családi pótlékot megküldték, de csak 1 hónap különbözetet,mert férjem 2012 nov végén lett kint bejelentve. A hölgy,aki intézte és nyár végén beadta a papírokat, úgy töltötte ki,hogy akkor már ne kelljen megigényelni most év elején. Bár ez szerintem hülyeség. Viszont az E411es papírt februárban küldték ki. Na mindegy. A családit most újra igényeljük a múlt évre. De most azt nem értem,hogy a Gyes különbözetet miért nem küldik?? Az merült fel bennem,hogy a gyest csak a családi pótlék után lehet megigényelni, na most nekem 2013ban nincs még igényelve családi, csak 2012ben 1 hónapban. Vagy ez nem érdekes? Már nem tudom mi van,mert tényleg az E411 kiküldése után megérkezett a családi a számlánkra 1,5 hét múlva és pontosan aznap a levél is,amiben összesítették,hogy mi mennyi. A Gyes papírjai is pontosan a családival egy időben lettek beadva nyár végén. Na meg a munkahelyemről kikérték a papírokat,mert a gyes az én nevemen megy. Vagy azt kikérik a családinál is?
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de hátha volt valakinek hasonló esete, vagy egyszerűen csak tapasztaltabb...

#227. Szerző: csacsa8080 | Előzmény: (#221) berni0521
2014-06-29 - 11:37 ó.
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

#226. Szerző: csacsa8080 | Előzmény: (#225) szombatne
2014-06-29 - 11:35 ó.
szombatne:Sziasztok!

Már többször igényeltem ausztriából a családi különbözetet. Eddig mindig amikor MÁK kiküldte nekik a papírokat rá 1-2 hónapon belül megkaptuk a pénzt!
Most március végén küldte nekik a MÁK a papírokat és még nem kaptunk semmit!
Mennyi idejük van erre ilyenkor?
Köszönöm!

Szia!Elvileg kitolták az ügyintézési időt az osztrákok 9 hónapra,de mivel már kaptál benne vagy a rendszerükben,van számod így nem fogják addig elhúzni.

#225. Szerző: szombatne 2014-06-24 - 13:03 ó.
Sziasztok!

Már többször igényeltem ausztriából a családi különbözetet. Eddig mindig amikor MÁK kiküldte nekik a papírokat rá 1-2 hónapon belül megkaptuk a pénzt!
Most március végén küldte nekik a MÁK a papírokat és még nem kaptunk semmit!
Mennyi idejük van erre ilyenkor?
Köszönöm!

#224. Szerző: fogasanita 2014-06-20 - 13:58 ó.
Sziasztok'
Ha tud valaki segteni kérem válaszoljon!
Végre ma megkaptam másfél év kérelem után a 2012-es családi pótlék különbözetet Ausztriából.Egyszerre elküldték a 2013-ast is. Ez alap összeg.
Gyermekem itthon tartósan beteg, emelt összeget kap, ezt kint is igényeltem, a német nyelvű forditásokat egy hete adtam be a leleteiről.A ma kapott levélben semmi nem szerepel az emelt családi pótlékról de a kérelem elutasitásáról sem.
Elképzelhető, hogy még megkapom az emelt plussz összeget vagy ezt már ne várjam!
Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segitsen.
Köszönettel: Szabó Anita

#223. Szerző: Hajcsi | Előzmény: (#220) charlye73
2014-06-19 - 08:44 ó.
charlye73:
Hajcsi:Ma megjött a csp az osztrákoktól,a MÁK 11.-én küldte ki hozzájuk a papírokat,és ma reggelre itt volt a pénz.

Sziasztok!

Keresek olyan szervezetet ami ausztriai ügyintézéssel foglalkozik.
Családi pótlékot szeretném megigényelni ausztriából.

Van egy nevelt gyerekem és a korábbi házasságomból két gyerek akik után gyerektartást fizetek.
A nevelt után már beadtuk kétszer is de mindkétszer elutasitották. Elméletileg a 2010-ben hatályba lépett törvény szerint miszerint csak vér szerinti gyerek után jár.

De látom mint mindenbe ebben is vannak kivételek.

A segitséget előre is köszönöm!

Üdv:Karesz

Szia

Nekünk a Pannonfinanz intézte,neten megtalálod az elérhetőségüket,osztrák területen van az irodájuk,de magyarok,nekünk eddig mindent ők intéztek.

Állítólag 2013.jan 01-el változott újra a törvény,és így már a lényeg,hogy egy háztartásban élő gyerekre jár,nem kell vérszerintinek lennie,legalábbis nálunk is ez a helyzet,és megkaptuk.Kitartás,nem rövid a folyamat

#222. Szerző: Szandra.28 2014-06-05 - 19:00 ó.
Szeretném megkérdezni, h a férjem kinn dolgozik, én terhes vagyok, jár-e a gyes mellet Wochengeld is ő utána, vagy az csak akkor jár ha nekem is van kinn munkaviszonyom, és kinn is szülök? És mikor kell igényeli, szülés után, vagy még előtte már? Köszönöm.

#221. Szerző: berni0521 2014-06-04 - 06:15 ó.
Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

#220. Szerző: charlye73 | Előzmény: (#216) Hajcsi
2014-05-11 - 14:17 ó.
Hajcsi:Ma megjött a csp az osztrákoktól,a MÁK 11.-én küldte ki hozzájuk a papírokat,és ma reggelre itt volt a pénz.

Sziasztok!

Van egy nevelt gyerekem és a korábbi házasságomból két gyerek akik után gyerektartást fizetek.
A nevelt után már beadtuk kétszer is de mindkétszer elutasitották. Elméletileg a 2010-ben hatályba lépett törvény szerint miszerint csak vér szerinti gyerek után jár.

#219. Szerző: charlye73 2014-05-11 - 14:16 ó.
Sziasztok!

#218. Szerző: charlye73 2014-05-11 - 14:15 ó.
Sziasztok!

#217. Szerző: Hajcsi | Előzmény: (#210) betti716
2014-04-29 - 09:19 ó.
betti716:Szia. Nem akarok hülyeséget írni és cáfolja meg aki jobban tudja, de úgy olvastam valahol,hogy csak vérszerinti gyerekre lehet 2010 óta családi pótlékot ígényelni.

Hajcsi:Sziasztok!

Megigényeltük az ausztriai családi pótlékot.Az élettársam dolgozik kint,aki nem a gyerekeim apja.A kérdésem az lenne,hogy kaptam a MÁK-tól egy email,adatkérés címen.Ugye már visszaküldtük nekik egy hónapja azt a nyomtatványt amit kiküldtek,hogy töltsük ki.Szóval emailben most olyan adatot kérnek amit nem tudom miért kérik.Kérik a párom ausztriai munkaviszonyának felsorolását pl.Az E411-es nyomtatvány ahogy utánaolvastam arra kell az osztrákoknak,hogy leigazolja a magyarországi jogviszonyokat.Akkor miért kérik az ausztriai munkahelyeit?? Én leírtam nekik,hogy a nyomtatványon a vérszerinti apa adatai vannak,hisz a nyomtatvány ezt kéri.
A másik,hogy olyan időszakról kérnek munkahelyi igazolásokat ami jóval korábbi mint amelyik időponttól kérjük az osztrák családit.Miért? Tud valaki valamit ezekről? Előre is köszönöm,ha tud valaki segíteni.

Én úgy tudom 2013 jan 1-től ez változott.Minden esetre megkaptuk a mai napon,2 és fél évre visszamenőleg.

#216. Szerző: Hajcsi 2014-04-29 - 08:39 ó.
Ma megjött a csp az osztrákoktól,a MÁK 11.-én küldte ki hozzájuk a papírokat,és ma reggelre itt volt a pénz.

#215. Szerző: Sibylla | Előzmény: (#214) zsbkatona
2014-04-25 - 14:33 ó.
zsbkatona:Sziasztok!
Kérdezni szertnék oszták csp ügyben. 2010- 2012 szeptemberig dolgoztam kint e.v.-ként. Be is fizettem egy rakás hozzájárulást, adót, albérlet stb.
Igényeltünk kinti csp-t, a 2011-eset meg is kaptuk jó nehezen, de a 2012-est elutasította a Fianzamt, arra hivatkozva hogy itthon voltam alkalmazva. Ez nem igaz, illetve csak 2012. szeptemberétöl dolgozom ismét itthon.
Szeretném megkérdezni, hogy tud -e valaki hasonló esetröl, hogyan leet fellebezni ill. érdemes -e az ügyben továbbmenni akár jogi utra terelni.
Nekem nagyon sokba került a kinti munkavállalás és bár nem kerestem kevesebbet mint itthon,de sokkal többet sem a befizetendök miatt. Nagycsaládosként egész történet a csp-vel vált volna kerekké, de kb. 8000 Euróval lóg a Finanzamt. Tud-e valaki esetleg erre szakosodott ügyvédet, aki klépes ezt a tételt jó pénzért behajtani rajtuk?
Zsolt

Szia!

Erre a levélre egy hónapon belül tudsz reagálni, és bizonyítani h kint is dolgoztál, ill. ha kint voltál akkor mettől-meddig bejelentett jogviszonyban. Ha letelt az egy hónap akkor ügy újrafelvétellel és igazolásokkal tudod igényelni. Üdv Sibyll

#214. Szerző: zsbkatona 2014-04-13 - 14:46 ó.
Sziasztok!
Kérdezni szertnék oszták csp ügyben. 2010- 2012 szeptemberig dolgoztam kint e.v.-ként. Be is fizettem egy rakás hozzájárulást, adót, albérlet stb.
Igényeltünk kinti csp-t, a 2011-eset meg is kaptuk jó nehezen, de a 2012-est elutasította a Fianzamt, arra hivatkozva hogy itthon voltam alkalmazva. Ez nem igaz, illetve csak 2012. szeptemberétöl dolgozom ismét itthon.
Szeretném megkérdezni, hogy tud -e valaki hasonló esetröl, hogyan leet fellebezni ill. érdemes -e az ügyben továbbmenni akár jogi utra terelni.
Nekem nagyon sokba került a kinti munkavállalás és bár nem kerestem kevesebbet mint itthon,de sokkal többet sem a befizetendök miatt. Nagycsaládosként egész történet a csp-vel vált volna kerekké, de kb. 8000 Euróval lóg a Finanzamt. Tud-e valaki esetleg erre szakosodott ügyvédet, aki klépes ezt a tételt jó pénzért behajtani rajtuk?
Zsolt

#213. Szerző: betti716 | Előzmény: (#211) izéke11
2014-04-11 - 18:21 ó.
Én is februárban kaptam levelet a MÁK-tól,hogy kiküldték a papírjaim és kb 2 hét múlva meg is kaptuk a pénzt. Persze a hölgy ,aki intézi a papírjainkat, Ő rendesen intézkedik. Tehát többször hívta az osztrákokat,hogy hol áll az ügy. Ez volt a családi pótlék, már megkaptuk a gyest is,mert oda is többször írt és telefonált. "rugdosni" kell őket kicsit,hogy ne üljenek a papírokon..

izéke11:
sziszo1988:sziasztok! Tudna nekem valaki valamennyi információt adni, mi az mindent Ausztriából kapunk megkaptuk február végén, hogy ki küldte a MÁK a papírjainkat, de még semmit nem kaptuk azóta se levelet semmit, ti körülbelül onnantól mikorra kaptatok valamit? Előre is nagyon köszönöm!

Szia! Én január 17.-én kaptam meg a MÁK-tól az értesítést, de azóta se semmi. Múlt héten küldtem Faxot, hogy mikor tudnának utalni, de semmi. Kértem segítséget egy cégtől aki ezzel foglalkozik, hogy kérdezzék meg konkrétan, de tőlük sincs semmi válasz, a telefont sem veszik fel! Itt sem válaszol senki, úgyhogy most van nagyon elegem!!! kitartást neked is!

#212. Szerző: sziszo1988 | Előzmény: (#211) izéke11
2014-04-09 - 17:12 ó.
szia!
Köszi azért a válaszod, azt halottam van akinek csak 5 hónap múlva ki... szóval sajnos türelmesnek kell lennünk :( kitartást!

#211. Szerző: izéke11 | Előzmény: (#209) sziszo1988
2014-04-08 - 14:27 ó.
sziszo1988:sziasztok! Tudna nekem valaki valamennyi információt adni, mi az mindent Ausztriából kapunk megkaptuk február végén, hogy ki küldte a MÁK a papírjainkat, de még semmit nem kaptuk azóta se levelet semmit, ti körülbelül onnantól mikorra kaptatok valamit? Előre is nagyon köszönöm!

Szia! Én január 17.-én kaptam meg a MÁK-tól az értesítést, de azóta se semmi. Múlt héten küldtem Faxot, hogy mikor tudnának utalni, de semmi. Kértem segítséget egy cégtől aki ezzel foglalkozik, hogy kérdezzék meg konkrétan, de tőlük sincs semmi válasz, a telefont sem veszik fel! Itt sem válaszol senki, úgyhogy most van nagyon elegem!!! kitartást neked is!

#210. Szerző: betti716 | Előzmény: (#206) Hajcsi
2014-04-07 - 09:43 ó.
Szia. Nem akarok hülyeséget írni és cáfolja meg aki jobban tudja, de úgy olvastam valahol,hogy csak vérszerinti gyerekre lehet 2010 óta családi pótlékot ígényelni.

Hajcsi:Sziasztok!

Megigényeltük az ausztriai családi pótlékot.Az élettársam dolgozik kint,aki nem a gyerekeim apja.A kérdésem az lenne,hogy kaptam a MÁK-tól egy email,adatkérés címen.Ugye már visszaküldtük nekik egy hónapja azt a nyomtatványt amit kiküldtek,hogy töltsük ki.Szóval emailben most olyan adatot kérnek amit nem tudom miért kérik.Kérik a párom ausztriai munkaviszonyának felsorolását pl.Az E411-es nyomtatvány ahogy utánaolvastam arra kell az osztrákoknak,hogy leigazolja a magyarországi jogviszonyokat.Akkor miért kérik az ausztriai munkahelyeit?? Én leírtam nekik,hogy a nyomtatványon a vérszerinti apa adatai vannak,hisz a nyomtatvány ezt kéri.
A másik,hogy olyan időszakról kérnek munkahelyi igazolásokat ami jóval korábbi mint amelyik időponttól kérjük az osztrák családit.Miért? Tud valaki valamit ezekről? Előre is köszönöm,ha tud valaki segíteni.

#209. Szerző: sziszo1988 2014-04-03 - 12:34 ó.
sziasztok! Tudna nekem valaki valamennyi információt adni, mi az mindent Ausztriából kapunk megkaptuk február végén, hogy ki küldte a MÁK a papírjainkat, de még semmit nem kaptuk azóta se levelet semmit, ti körülbelül onnantól mikorra kaptatok valamit? Előre is nagyon köszönöm!

#208. Szerző: varnaianett | Előzmény: (#204) gabo1976
2014-04-02 - 18:00 ó.
gabo1976:
Reni1974:Sziasztok!
meg tudná mondani valaki,hol tudnám letölteni az:"Adatlap az ausztriában benyújtott családi pótlék igényhez történő adatszolgáltatáshoz" nevű nyomtatványt?Elhibáztam a kitöltését
Előre is köszi!

Szia
nem tudom elsöre átment e proba még egyszer.
http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih1.pdf

Szia ! Sikerült beszerezned a nyomtatványt??? Én sem találom sehol!!!

#207. Szerző: izéke11 2014-03-31 - 16:10 ó.
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Csp. különbözetet várnám a 2012.évit, 1 gyerek után. 2013 májusban leadtuk az igényünket, a MÁK 2014 január 17.-én küldte a levelet, hogy levelemmel egyidöben, kiküldte az Osztrákoknak is! Mikorra várhatjuk, és szerintetek mennyit kb.? Már kértem egy céget, hogy kérdezzenek már Rá telefonon, de semmi választ nem kapok. Ha tudnátok olyan megbízható szakembert aki megkérdezné telefonon, megköszönném az elérhetőségét!

#206. Szerző: Hajcsi 2014-03-25 - 17:27 ó.
Sziasztok!

#205. Szerző: betti716 | Előzmény: (#196) eviva
2014-03-21 - 13:12 ó.
eviva:
Megigényeltük a gyes különbözetet Ausztriából. Ott tartunk,hogy már csak az E411.es nyomtatványra vártak. Ez az itthoni gyes, gyed összegét igazolja? Ezt abból gondolom,hogy a munkahelyem is felhívott,hogy kérték tőlük,hogy mikor mennyi gyed-et utaltak.
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

Én a magam verzióját tudom leírni,de a mi esetünkben,onnantól,hogy megérkezett a Finanzamt-hoz a hiányzó 411-es nyomtatvány ,kb másfél hét volt,mire megérkezett a különbözet teljes összege.Ez lehet eltérő talán ezt nem tudom,sajnos.De az biztos,hogy ha itt rendben van minden papír már ,akkor nemsokat ülnek rajta.előbb kaptam egy levelet tőlük,ami a kimutatás volt,amiben részletezték a teljes összeget,és másnap már rajta volt a pénz a számlán.

Közben annyi történt,hogy a családi pótlékot megküldték, de csak 1 hónap különbözetet,mert férjem 2012 nov végén lett kint bejelentve. A hölgy,aki intézte és nyár végén beadta a papírokat, úgy töltötte ki,hogy akkor már ne kelljen megigényelni most év elején. Bár ez szerintem hülyeség. Viszont az E411es papírt februárban küldték ki. Na mindegy. A családit most újra igényeljük a múlt évre. De most azt nem értem,hogy a Gyes különbözetet miért nem küldik?? Az merült fel bennem,hogy a gyest csak a családi pótlék után lehet megigényelni, na most nekem 2013ban nincs még igényelve családi, csak 2012ben 1 hónapban. Vagy ez nem érdekes? Már nem tudom mi van,mert tényleg az E411 kiküldése után megérkezett a családi a számlánkra 1,5 hét múlva és pontosan aznap a levél is,amiben összesítették,hogy mi mennyi. A Gyes papírjai is pontosan a családival egy időben lettek beadva nyár végén. Na meg a munkahelyemről kikérték a papírokat,mert a gyes az én nevemen megy. Vagy azt kikérik a családinál is?
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de hátha volt valakinek hasonló esete, vagy egyszerűen csak tapasztaltabb...

#204. Szerző: gabo1976 | Előzmény: (#202) Reni1974
2014-03-19 - 09:49 ó.
meg tudná mondani valaki,hol tudnám letölteni az:"Adatlap az ausztriában benyújtott családi pótlék igényhez történő adatszolgáltatáshoz" nevű nyomtatványt?Elhibáztam a kitöltését
Előre is köszi!

Szia
nem tudom elsöre átment e proba még egyszer.
http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih1.pdf

#203. Szerző: gabo1976 | Előzmény: (#202) Reni1974
2014-03-19 - 09:47 ó.
Előre is köszi!

Szia nem tudom melyik kell de itt sok minden meg van nézd át létszi.http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih1.pdf

#202. Szerző: Reni1974 2014-03-18 - 13:29 ó.
Sziasztok!
Előre is köszi!

#201. Szerző: Reni1974 2014-03-18 - 07:20 ó.
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani,hol lehet kinyomtatni az: "ADATLAP AZ AUSZTRIÁBAN BENYÚJTOTT CSALÁDI PÓTLÉK IGÉNYHEZ TÖRTÉNŐ ADATSZOLGÁLTATÁSHOZ" nyomtatványt. Elhibáztam a kitöltést.
Köszi:Reni

#200. Szerző: kuszika 2014-03-08 - 13:06 ó.
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni nekem?
Problémám a következő:
Megigényeltem a magyar ill az osztrák családi pótlék közötti különbséget 1 gyermekre Ausztriából!
A papirok kitöltése és elküldése után egy levelet kaptunk,miszerint a párom nem részesül MO n már semmilyen ellátásban mert munkanélküli volt,(annak az ideje már lejárt),ezért a további ellátás tekintetében az ausztiai hatóság az illetékes!
Ezzel egyidőben a magyar családi pótlékot is elvették!

Ez 2013 jun ban volt...
Azóta semmi.. se MO rol.se Au ból!

Tehát sem családi pótlék,sem családi pótlék közötti különbözet nem érkezett még.

A győri államkincstárt egyszerűen lehetetlen felhivni,már levelet is irtam Au ba de semmi válasz nem érkezett!

Hogyan tovább?

Köszi a segítséget!

#199. Szerző: zoli003 | Előzmény: (#198) mina01
2014-03-07 - 09:15 ó.
Szerdán vagy Csütörtökön utalták.Jövő héten meg érkezik a számlára.Nekünk 2.5 éve tart a huzavona.Mi is itt tartunk már ahol ti.

#198. Szerző: mina01 2014-02-28 - 20:36 ó.
hát nekünk novemberben már minden papír kint volt a finanzamt nál. és még semmit sem kaptunk.felhívtuk az illetőt aki csinálja a papírokat, és azt mondta hogy mi leszünk a következők.ez 2 hete volt.esetleg akkor kapjuk meg amikor amúgy is kifizetések vannak?amúgy hányadikán szoktak fizetni?

#197. Szerző: Magyaroknyila | Előzmény: (#195) betti716
2014-02-27 - 17:30 ó.
Köszönöm a segítséget...

1-2 hónap.

#196. Szerző: eviva | Előzmény: (#195) betti716
2014-02-27 - 17:25 ó.
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

#195. Szerző: betti716 2014-02-27 - 11:31 ó.
Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni?
Köszönöm a segítséget...

#194. Szerző: tigi88 2014-01-17 - 11:00 ó.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy osztrák gyes igénylésnél a Magyarországon kapott bruttó vagy nettó gyed összegét veszik-e figyelembe? Köszi

#193. Szerző: vercsicsi | Előzmény: (#192) Cjudit1982
2014-01-13 - 10:19 ó.

Kedves guote!Sajnos még nem történt semmi sem.

#192. Szerző: Cjudit1982 | Előzmény: (#191) vercsicsi
2014-01-09 - 09:58 ó.
vercsicsi:Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.Àprilisba adttam be a papírokat és csak szeptemberbe kaptam levelet a Magyar állámkincstártol hogy fizesem vissza a családi potlékot Oktober 7.én be fizettem 24.küldttek levelet hogy kiküldték 11.ével.de felhívtuk ausztriát és azt mondták hogy 29.én kapták meg a levelet.az lenne a kérdésem hogy körülbelül mire számíthatok mikor lessz belöle valami??????

Szia!Érdeklődnék,történt már valami?Megkaptátok már?

#191. Szerző: vercsicsi 2013-11-21 - 12:13 ó.
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.Àprilisba adttam be a papírokat és csak szeptemberbe kaptam levelet a Magyar állámkincstártol hogy fizesem vissza a családi potlékot Oktober 7.én be fizettem 24.küldttek levelet hogy kiküldték 11.ével.de felhívtuk ausztriát és azt mondták hogy 29.én kapták meg a levelet.az lenne a kérdésem hogy körülbelül mire számíthatok mikor lessz belöle valami??????

#190. Szerző: Mery | Előzmény: (#189) Magyaroknyila
2013-10-03 - 12:29 ó.
Magyaroknyila:
Mery:Szeretnék segítséget kérni ! E401 es nyomtatványt kitölteni ! E411-es az meg van de azt Győrből átküldték hat hónap után az Osztrákoknak ők meg 8 hónapot ültek és várták még ezt a E401 es papírt ! Akár fizetek is érte csak legyen meg hogy tudjam küldeni ezt is át ! Ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni kérem írjon ! Köszönöm !

E401 - a népesség-nyilvántartást kezelő szerv, vagyis a helyi önkormányzat tölti ki. Ezt követően a nyomtatványt az ügyfél visszakapja, és csatolnia kell a kinti családtámogatási igénylőlaphoz.http://www.euvonal.hu/?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1100

Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!

#189. Szerző: Magyaroknyila | Előzmény: (#188) Mery
2013-09-30 - 19:50 ó.
Mery:Szeretnék segítséget kérni ! E401 es nyomtatványt kitölteni ! E411-es az meg van de azt Győrből átküldték hat hónap után az Osztrákoknak ők meg 8 hónapot ültek és várták még ezt a E401 es papírt ! Akár fizetek is érte csak legyen meg hogy tudjam küldeni ezt is át ! Ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni kérem írjon ! Köszönöm !

E401 - a népesség-nyilvántartást kezelő szerv, vagyis a helyi önkormányzat tölti ki. Ezt követően a nyomtatványt az ügyfél visszakapja, és csatolnia kell a kinti családtámogatási igénylőlaphoz.http://www.euvonal.hu/?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1100

#188. Szerző: Mery 2013-09-30 - 16:38 ó.
Szeretnék segítséget kérni ! E401 es nyomtatványt kitölteni ! E411-es az meg van de azt Győrből átküldték hat hónap után az Osztrákoknak ők meg 8 hónapot ültek és várták még ezt a E401 es papírt ! Akár fizetek is érte csak legyen meg hogy tudjam küldeni ezt is át ! Ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni kérem írjon ! Köszönöm !

#187. Szerző: annamari13 | Előzmény: (#186) vera09
2013-09-20 - 10:40 ó.
vera09:
Üdv Vera

Szia nagyon szépen köszönöm a segítséged megpróbáljuk felhívni őket
Hát a telefonálás meg volt ! Sokkal okosabb nem lettem azt mondták hogy minden rendben és hogy az ügyintézés folyamatban van talán idén meg lesz .Hát ez a talán és idén szavak kicsit elkeserített mert tavaly decemberben adtuk be és június első hetébe vissza küldte a MÁK a papírjainkat !

Szia Annamari!

Különbözetet vagy rendes 2 havonta járót igényeltetettek?

Ha van kedved írj ide: toth0816@cirtomail.hu
Szia köszönöm éltem is vele írtam emailt

#186. Szerző: vera09 | Előzmény: (#185) annamari13
2013-09-19 - 18:37 ó.

Üdv Vera
Hát a telefonálás meg volt ! Sokkal okosabb nem lettem azt mondták hogy minden rendben és hogy az ügyintézés folyamatban van talán idén meg lesz .Hát ez a talán és idén szavak kicsit elkeserített mert tavaly decemberben adtuk be és június első hetébe vissza küldte a MÁK a papírjainkat !

Szia Annamari!

Különbözetet vagy rendes 2 havonta járót igényeltetettek?

Ha van kedved írj ide: toth0816@cirtomail.hu

#185. Szerző: annamari13 | Előzmény: (#183) annamari13
2013-09-19 - 09:37 ó.
annamari13:
vera09:
annamari13:
vera09:
vera09:Sziasztok!!

Valaki tud Nekem konkrét időt mondani,hogy az E411.-es nyomtatványt mennyi idő alatt birálja el Ausztria?Aug 5.-én kiküldte a győri MÁK.
Üdv Vera

Bocsi,Én már álmomba Ausztráliában járok

Szia csak szeretném megkérdezni hogy neked már van valami híred a családiról ? Nekünk júliusban küldte vissza a MÁK de még semmi

Nekünk szerencsénk volt,augusztus 5.-én el küldte a MÁK az E411 igazolást,szeptember 4.-én fel hivtam Finanzmant-ot és szept 9.-én a számlán volt a pénz és a határozat is az nap érkezett.

Érdemes udvariasan fel hívni az illetékes hivatalt (ahol az ügyetek van helyileg)és rá kérdezni hogy minden papírotok rendben van-e,én így csináltam.
Sok szerencsét!
Üdv Vera

#184. Szerző: Schiberna 2013-09-16 - 11:59 ó.

Sziasztok!Szeretnék érdeklődni hogy kapott e már valaki családi pótlék különbözet utalás ebben az évben?
Februárba be adtam az igénylést, azóta kértek pótlást és azt is vissza küldtem de most hónapok óta ,nem kapok semmit :-( Mi lehet az oka???
Előre is köszi az infót.
Üdv Andi

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:

bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...