Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 11. 23. vasárnap - Kelemen, Klementina

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.05.19. - 71 hozzászólás Megadóztatják az Osztrákok a magyarokat RSS Később elolvasom

#1. Szerző: klara 2006-05-19 - 18:12 ó.
Eléggé meglepődtek azok, akik a postaládájukban a Finanzamt-tól kilóméterpénz helyett 1500-2500 Euró közötti büntetést találtak.Azért írtam büntetésnek, mert adóhátraléknak hívják, de ennyit befizetni?

#2. Szerző: klara 2006-05-19 - 18:38 ó.
Adókivetés korlátozottan adókötelesek számára 2005-től.

Azok a munkavállalók, akik Ausztriában lakóhellyel nem rendelkeznek, ingázók, nem önálló tevékenységből származó jövedelmeikkel Ausztriában korlátozottan adókötelesek.Nekik a jöv.adóról szóló törvény 102.§(3) értelmében lehetőségük van egy indítványra történő adókivetésre. Ebben az esetben az osztrák adótarifa szerinti jöv.adó kiszámítása előtt a jövedelemhez hozzászámítanak egy 8000 Eurós összeget.

Önkéntes átlépés a korlátlan adókötelességre
EU-államok polgárai, akik osztrák jövedelemmel rendelkeznek, a következő feltételek mellett léphetnek át a korlátlan adókötelességre:
A fő jövedelmeket Ausztriában kell megszerezni. Fő jövedelmek akkor állnak fenn, ha a jövedelmeket az adott naptári évben legalább 90%-os mértékben az osztrák jöv.adó alá esnek, vagy ha a jövedelemnek azon része, mely nem esik az osztrák jöv.adó alá, évente nem haladja meg a 10000 Eurós határt. Az átlépéshez szükséges a külföldi (magyar) lakhely szerinti adóhivataltól egy állandó ottlakási igazolás,egy (minden adókivetési évről külön kiállított ) formailag kötetlen kérvény, amelyben igazolják a külföldi jövedelmek összegét, illetve a külfüldi jövedelmek NEM LÉTEZÉSÉT!
Baráti üdvözlettel : az Ön Adóhivatala
Na most ehhez, mit szóltok?
Aki járt a Finanzamtban, tudja milyen kedvesek ott velünk.Így átzarándokoltunk az ArbeiterKammerbe, ahol a szükséges fordításokat
nagyon segítőkészen a rendelkezésünkre bocsátották, habár ez nem az ő feladatuk.Arra kérnek mindenkit, hogy szépen, nyugodtan várakozzanak míg sorra kerülnek.DE NAGYON FONTOS, HOGY A JÖVŐ HÉTEN BE KELL SZEREZNI A PAPÍROKAT, MERT A FELLEBBEZÉS BEADÁSI HATÁRIDEJE 1 HÓNAP!!!!!!
Ha valakinek nem a közelében van az Apeh, sürgősen kezdjen el intézkedni.
Bocs, ha rosszul írtam, de siettem, mert nem az enyém a gép.

#3. Szerző: boregar | Előzmény: (#2) klara
2006-05-20 - 12:28 ó.
klara:Adókivetés korlátozottan adókötelesek számára 2005-től.

Azok a munkavállalók, akik Ausztriában lakóhellyel nem rendelkeznek, ingázók, nem önálló tevékenységből származó jövedelmeikkel Ausztriában korlátozottan adókötelesek.Nekik a jöv.adóról szóló törvény 102.§(3) értelmében lehetőségük van egy indítványra történő adókivetésre. Ebben az esetben az osztrák adótarifa szerinti jöv.adó kiszámítása előtt a jövedelemhez hozzászámítanak egy 8000 Eurós összeget.

Önkéntes átlépés a korlátlan adókötelességre
EU-államok polgárai, akik osztrák jövedelemmel rendelkeznek, a következő feltételek mellett léphetnek át a korlátlan adókötelességre:
A fő jövedelmeket Ausztriában kell megszerezni. Fő jövedelmek akkor állnak fenn, ha a jövedelmeket az adott naptári évben legalább 90%-os mértékben az osztrák jöv.adó alá esnek, vagy ha a jövedelemnek azon része, mely nem esik az osztrák jöv.adó alá, évente nem haladja meg a 10000 Eurós határt. Az átlépéshez szükséges a külföldi (magyar) lakhely szerinti adóhivataltól egy állandó ottlakási igazolás,egy (minden adókivetési évről külön kiállított ) formailag kötetlen kérvény, amelyben igazolják a külföldi jövedelmek összegét, illetve a külfüldi jövedelmek NEM LÉTEZÉSÉt.....

Hülye vagyok vagy mi,de nem értem miért kell átlépni a korlátlan adófizetésre????????????????????Nekünk a munkáltató már eleve adólevonással történő fizetést ad.PL:1700 euró helyett 1250 eurót.Nem értem az egészet,valaki világosítson fel!!!!!!!!!!!!!!

#4. Szerző: boregar 2006-05-20 - 12:29 ó.
Klári! Küld el e-mailban légyszi a telefonszámod!!!!!!!!!Köszi!

#5. Szerző: szuzy | Előzmény: (#2) klara
2006-05-20 - 13:34 ó.
klara:Adókivetés korlátozottan adókötelesek számára 2005-től.

Az átlépéshez szükséges a külföldi (magyar) lakhely szerinti adóhivataltól egy állandó ottlakási igazolás,egy (minden adókivetési évről külön kiállított ) formailag kötetlen kérvény, amelyben igazolják a külföldi jövedelmek összegét, illetve a külfüldi jövedelmek NEM LÉTEZÉSÉT!

Szia Klara!

A férjem és a legtöbb kinnt dolgozó ismerősöm is kapott ilyen szép határozatot!Nekünk 1761 Eurót kellene visszafizetnünk 2006.06.22-ig!!!!!!és pont ez a 8000 EURO az én bajom!!!!!!milyen alapon?????ha ezt ki is fizetnék, szívesen befizetném belőle az 1761 Eurot!!!!!de könyörgöm, hát miért dolgoznak kinnt a könyvelők?????ha a külföldiek(magyarok) foglalkoztatásával kapcsolatban változás történik, nekik tudniuk kellene!!!!!!!na mindegy, szóval akkor ha jól értem...menjek be ide Sopronban az APEH-hez és kérjek egy állandó ottlakási igazolást???ezt nem az okmányirodában kell kérni?????és egy igazolást arról, hogy itt Magyarországon nincs jövedeleme??????és ezt az illetékes Finanzamtba adjuk be?????ez alapján eltörlik a kirótt összeget, vagy ne reménykedjek?????és most ilyen ingázói általányt....egyedül keresők kedvezményét ne is reméljek???????
Kész vagyok, komolyan.....

Köszi a segítséget előre is: Szuzy

#6. Szerző: Kóka | Előzmény: (#3) boregar
2006-05-21 - 18:16 ó.
Szia Klára! Én azok közé tartozom, akik még nem kapták kézhez a határozatot, de az adóhivatalban nagyon kedvesen (tényleg!!) felkészítettek, hogy kb. 2000 eurót kell befizetnem. Telefonon szoktam érdekődni a feldolgozás státuszáról, én még postai úton soha nem kaptam az osztrák adóhivataltól értesítést. Azoknak üzenem, akik szintén nem kapják postán kézbe a határozatot: az ügyintéző tájékoztatott, hogy ez esetben onnantól kezdve érvényes az egy hónapos fellebezési idő, hogy kézbe kaptuk a határozatot.

Saját magamtól nem is érdeklődtem volna, csak pár Ausztriában dolgozó és a határozatot már átvevő ismerősöm hívott. Én meg hívtam persze azokat, akikről tudom, hogy szintén Ausztriában dolgoznak (és nem jelentkeztek). Most mindenki rémülten várja a megoldást.

A hétvégén utána olvastam ennek a témának, és akkor találtam az önkéntes átlépés lehetőségét a korlátlan adókötelességre. Az érdekelne, ha a határozat átvétele után azonnal, de legkésőbb egy hónapon belül fellebezek és kérem ezt a megoldást, akkor újra fogják-e számolni a 2005. évre vonatkozó beadványomat. Vagy ezt az évet és a vele járó adóhátralékot le kell nyelni?

Le lehetne másolni azokat a fordításokat, amelyeket az Arbeiterkammer bocsátott a rendelkezésetekre? Ezen a kérvényen kell igazolni, hogy külföldi jövedelmem nem létezik?

Nekem is hasonló kérdésem lenne az állandó ottlakási igazolással kapcsolatban. Az okmányirodától vagy a helyi adóhivataltól kell az igazolás? Nem elég a lakcímbejelentő kártya hivatalos fordítása?

Várom (várjuk) válaszod! Köszi a segítséget: Kóka

#7. Szerző: klara 2006-05-22 - 09:38 ó.
Szisztok!
Ha érthetetlen volt, ne engem szidjatok, mert ezt így küldték el az Osztrákok!
Nos, a lényeg, hogy ÖNKÉNTES!!!! alapon áttérhetünk a korlátozatlan adóra. Ezt még senki se tudta nekem elmagyarázni, hogy mit jelent. A lényeg, hogy most készülnek el a papírok fordításai a mai nap tudom elhozni. Sajnos, eddig a bevallásunkat a munkahely intézte, mert a fizetés adólevonása automatikusan megtörtént.Most arra akarnak kényszeríteni, (ÖNKÉNTES) hogy lépjünk át egy másik adórendszerbe, de senki se tudja az előnyét és a hátrányait!!!!! És itt a gubanc!!!!!!
1.először is azonnal meg kell ezt fellebbezni,
2. utána-mellette egy másik kérvénnyel lemondani a km-pénzről és más visszatérítésekről,
3. visszavonni, töröltetni az igényt a 2005. év km pénzére

Képzelhetitek, hogy 10 éve lehet ezt visszakapni, gond nélkül
(már persze kinek - hogy számolták el)
most pedig automatikusan 8000 Eurót hozzátesznek, amit nem is kaptunk, visszamenőleg nem kérhetünk, de az adónkhoz hozzácsapják, s most ezt a 8000 Eurót akarják megadóztatni.Ki érti ezt? Mert én nem!

#8. Szerző: klara 2006-05-22 - 09:44 ó.
Most sajnálom, hogy nem tudtam elmenni az ÖGB adójogi fórumára. De akkor még nem tudtam ezt! Most meg már késő.

#9. Szerző: boregar | Előzmény: (#8) klara
2006-05-22 - 15:19 ó.
A mélyreható délelőtti beszélgetésünk után találtam az ausztriai adókönyv magyarok számára 2005.2006-ban tették fel az internetre.
Itt még most is azt írják,hogy korlátlanul adóköteles mindenki,aki ausztriában ideiglenes,ill.állandó lakóhellyel rendelkezik.
A korlátlan adókötelezettség azt jelenti,hogy az adóhatóság alapvetően nyilvántartásba veszi az összes külföldi és belföldi jövedelmet.
KORLÁTOZOTTAN adókötelesesk azok a személyek,akiknek ausztriából származó jövedelmük van,viszont nem rendelkeznek sem ideiglenes sem állandó lakóhellyel ausztriában.
Még ezt találtam a FELLEBBEZÉSSEL KAPCSOLATBAN!
Kézhezvétel után egy hónapon belül fellebbezhet a határozat ellen írásban annál az adóhivatalnál,amelyik kiadta a határozatot.A fellebbezés illetékmentes.NEM VESZTI HATÁLYÁT AZ ELŐÍRT UTÓLAGOS KÖVETELÉS,A FELLEBBEZÉS ÁLTAL,HANEM ESEDÉKES MARAD AZ ELŐÍRT IDŐPONTBAN.Ha az összeget az előírt időpontra nem kívánja befizetni,kérvényt kell benyújtani az adózás szüneteltetésére.Az adóhivatal a kérvényre elhalaszthatja az utólagos követelés befizetését,vagy engedélyezheti a részletfizetést.-ha az adózás azonnali befizetése jelentős méltánytalansággal járna együtt és ha a fizetéskönnyítés és engedélyezése nem veszélyezteti az adótartozás behajthatóságát.Figyelem!!!750 euró feletti adótartozás esetén kamatot kell fizetni,a halasztásért vagy részletfizetésért.Jelenleg a kamatláb 5,97%:.Különlegesen méltányolandó esetekben az adótartozást részben vagy egészben elengedhetik.
Aki tud valamit,írjon!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#10. Szerző: viva 2006-05-22 - 21:08 ó.
Ma voltam Eisenstadtba, nekem még nem küldték a levelet, de az "úr" a Finanzamtban közölte, miután megnézte az adataimat, hogy még ugyan nem számolták ki, de rám is sor fog kerülni, várjak nyugalommal, nem fogom megúszni..
Az "úr" arra a kérdésre, hogy: -Mire fel ez a 8000 euró plusz ? A
"-Nem tudom, új jogszabály" - választ adta.. Frankó mi?
Szó volt a 2005-ös adókönyvről, ami magyarul van fenn a neten, hát azon az oldalon már ott a 2006-os is, és első átlapozásra nem láttam benne semmit ,ami alapján felszámolhatnak nekünk 8000 eurót pluszban. De tüzeteseben átnézem majd.. Tegyétek ti is ezt...A link:https://www.bmf.gv.at/publikationen/downloads/broschrenundratgeber/_start.htm?q=steuerbuch
Okoskodjunk ki valamit...

#11. Szerző: boregar 2006-05-23 - 09:54 ó.
nem találtam az adókönyvben 8000 eurós összeget sehol.Junius 2.-án Kőszegen 17 -kor lesz egy fórum-Klári már írta_-a várban aki csak tud jöjjön el.Én megkérdezem mi ez a 8000 eu-s összeg.Ha adózni kell utána,akkor fizessék ki.Ilyen még mo.-on sincs pedig itt sok mindent megcsinálhatnak.Évi 2000000ft-ot rátesznek úgy a fizetésre,hogy meg se kapod és adózz utána.ilyen nincs.

#12. Szerző: szuzy | Előzmény: (#10) viva
2006-05-23 - 13:30 ó.
Szó volt a 2005-ös adókönyvről, ami magyarul van fenn a neten, hát azon az oldalon már ott a 2006-os is, és első átlapozásra nem láttam benne semmit ,ami alapján felszámolhatnak nekünk 8000 eurót pluszban. De tüzeteseben átnézem majd.. Tegyétek ti is ezt...A link:https://www.bmf.gv.at/publikationen/downloads/broschrenundratgeber/_start.htm?q=steuerbuch
Okoskodjunk ki valamit...

Én is végig böngéztem a 2006-os és 2005-ös adókönyvet, de a 8.000 euro plusszt sehol nem említik!!!!!!

#13. Szerző: szilvianemeth75@hotmail.com 2006-05-23 - 15:40 ó.
Aki tud németül, az itt olvashatja a 8000 Euro-t.

https://www.bmf.gv.at/Steuern/Fachinformation/Einkommensteuer/Informationen/Veranlagungvonbesch_5773/_start.htm

Röviden lekalapálom a lényeget: Idén mindenki kevesebbet kap, mert: amit korábbi években "allgemeiner Steuerabsetztbetrag"-ként egyösszegben kaptatok vissza, azt most a munkaadó köteles "elcsepegtetve" hónapokra a nettó fizetésetekkel kifizetni. Namost viszont ez az "allgemeiner Steuerabsetztbetrag" nem jár a korlátozottan adóköteleseknek, viszont azoknak is csepegtetik. Ezt lehet ugy is ertelmezni, hogy a korlátlanoknak 10.000 euroig adomentes a fizetésük, a korlátoltaknak pedig csak 2.000 Euroig. Hozzáteszem: vita megy róla, mert Unio-ellenes a dolog (más tagállam polgárait negativ módon különböztetik meg), igy aztán idő kérdése, hogy meddig csinálhatják ezt.
Remélem nagyjából érthető volt.
Segítek fellebbezni annak, akinek befizetendő adót állapítanak meg! Tel. számom:

0043-676-916-27-47 (Kint lakom)

Üdv: Németh Szilvia

#14. Szerző: boregar | Előzmény: (#13) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-05-23 - 19:07 ó.
Szia Szilvia!Mi van akkor,ha a fizetéssel nem fizették ki elcsepegtetve-ahogy írtad?A férjem minimum 5 éve pontosan ugyanannyit kap hónapról-hónapra.?????????????szia Ildi

#15. Szerző: boregar | Előzmény: (#13) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-05-23 - 19:36 ó.
Még valamit nem értek,légyszi irj vissza,hogy jól értelmezem-e amit írtál:korlátlan adózó az osztrák és akinek bejelentett lakása van kinnt au-ban.korlátozott adózó az ingázó.eddig értem.na most,a korlátlan/osztrák/10000 eu.ig adómentes.Neki jár az allgemeiner.... .korlátozott /az ingázó/neki 2000 eu-ig adómentes és neki nem jár az allgemeiner.....Ha átlépünk a korlátlanba,akkor az ingázóknak is 10000 eu-ig adómentes a jövedelem?DE!!!!!!!!!!az ingázó jár a legrosszabbul,mert csak 2000 eu-ig adómentes.Mégis neki számitják rá a 8000 eurót,de még mindig nem értem miért.Mert ha minden fordítva lenne,akkor érteném.
Megtennéd,hogy bővebben kifejtenéd?????????nem tudom mennyire tudtam érthetően elmondani amit akartam,de remélem sikerült.

#16. Szerző: viva 2006-05-23 - 20:03 ó.
Ha átlépünk ,szerintem, akkor mi is 10000 euro-ig leszünk adómentesek.. Szerintem..
Egyébként egy dolog nagyon birizgálja a csőrőm.. Nekem azt mondták, majd fizetnem kell.. DE: Van egy kolleganőm aki a múlt héten volt kint és neki azt mondták a finanzamtban, hogy "alles oké! Kapsz vissza pénzt, mint eddig mindig....." Hát, hogy is van ez ? Egyszerre kezdtünk dolgozni tavaly, a fizetésünk is majdnem egyforma (10-15 euro különbség), egyszerre fejeztük be a szezont, ugyanaz a könyvelőnk... Hát akkor nekem milyen alapon kell fizetnem, ha ő visszakap pénzt???? Aztán lehet, hogy én is megúszom.. Vagy ő értett valamit félre... Én még reménykedem, míg nem jön a levél...

#17. Szerző: boregar | Előzmény: (#16) viva
2006-05-23 - 20:37 ó.
Én eddig úgy tudtam,hogy a minimálbér adómentes.Márpedig szerintem a legtöbb magyar arra van bejelentve.Akkor????????????...Akkor mi ez a 2000 euró?

#18. Szerző: szuzy | Előzmény: (#13) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-05-24 - 13:04 ó.
Az én férjem tavaly árpilisban kezdett kinnt........és nem csepegtettek neki semmilyen pluszt, ami most járt volna az adóbevallásában és az adóját is az osztrák adótábla szerint, 8.000 euros kitétel nélkül állapították meg!!!!!!a fellebezzést már beadtuk.....most várunk!!!!
De tényleg!Lehetséges az, hogyha átjelenkezünk a korlátlan adófizetési kötelezettek közé(ha ez egyáltalán lehetséges) akkor 8.000 euros kitétel nélkül állítják meg az adóját.......egyáltalán van-e remény arra, hogy valamilyen úton módon az 1.761 eurot, amit bekellene fizetnünk eltöröljék????

#19. Szerző: boregar 2006-05-24 - 14:18 ó.
még ezt találtam:Eu tagországok polgárai kérelmezhetik,hogy korlátlan adókötelesként kezeljék őket,akkor is,ha nincs ausztriában sem lakóhelyük,sem szokásos tartózkodási helyük.Ez a lehetőség csak akkor áll fenn,ha jövedelmük az adott naptári évben az osztrák jövedelemadó legalább 90%-nak megfelel,vagy ha nem osztrák jövedelem alá tartozó bevételeik összege nem haladhatja meg a 6975 eurót.Ehhez egy formailag nem kötött kérelmet kell benyújtani az adóhivatalhoz.
Ha átlépünk,kötelezö lesz adóbevallást készíteni.Adó utólagos fizetésére csak a korlátlan adózó kötelezhető.Ha önkéntes adóbevallást adtunk be,mi korlátozottan adókötelesek,akkor a kérelmet egy fellebbezés útján vissza lehet vonni!!!!!!!!!!,és így nem jön létre utólagos fizetési kötelezettség.Mint Klári írta 1 hónap a határidő,de!!!!!!!!!hogy az összeget ne kelljen az előírt időpontra visszafizetni,egy FIZETÉSI KÖTELEZETTSÉG FELFÜGGESZTÉSE IRÁNTI KÉRELMET is be kell nyújtani.
Ha átlépünk,ezeket érvényesíthetjük az adóbevallásban:
egyedüli keresők és gyereküket egyedül nevelők által leírható összeg
gyermektartásdíj leírható összege
tőbb gyerek után járó pótlék
különleges kiadások/ausztriában kötött önkéntes beteg és baleset ,nyugdíjbiztosítások/
ingázói álltalány
munkaruha,továbbképzés
telefon,internet
szakirodalom.

#20. Szerző: klara | Előzmény: (#19) boregar
2006-05-26 - 23:36 ó.
az adóbevallás benyújtása után?

#21. Szerző: boregar | Előzmény: (#20) klara
2006-05-27 - 07:40 ó.
klara:az adóbevallás benyújtása után?

Igen,de csak a korlátozottan adóköteleseknek/ingázók/.
Ezt írja a jogi kisokos.A leghátsó lapokon van írvan,majd ha találkozunk 2 hét múlva,elhozom.szia.

#22. Szerző: micimaci31 2006-05-27 - 13:01 ó.
Egyáltalán hogy jön ahhoz az osztrák állam,hogy egyszerűen hozzácsap 8000 eurót az adóhoz.Nem elég nekik az,hogy igy is a minimálbérért dolgozok nekik,termelek az országuknak,a sok ingyenélőnek,munkanélkülieiknek akik kapnak 7-800 euró munkanélküli segélyt és persze 300 euróért nem mennek el dolgozni!?Mi köze ahhoz,hogy én esetleg itthon dolgozok és azután adózok?A magyar állam pedig örülne neki,hogy hozom hozzá az éltető eurót,aminek a 20%-a mindenhogy az övé.Honnan a francból vegyek egy hónapon belül 2000 eurót,hogy befizessem nekik?Még ebből a szaros minimálbérjükből is alig lehet itthon megélni két gyerekkel.Ahh

#23. Szerző: szanjo | Előzmény: (#18) szuzy
2006-05-27 - 16:57 ó.
szuzy:Az én férjem tavaly árpilisban kezdett kinnt........és nem csepegtettek neki semmilyen pluszt, ami most járt volna az adóbevallásában és az adóját is az osztrák adótábla szerint, 8.000 euros kitétel nélkül állapították meg!!!!!!a fellebezzést már beadtuk.....most várunk!!!!
De tényleg!Lehetséges az, hogyha átjelenkezünk a korlátlan adófizetési kötelezettek közé(ha ez egyáltalán lehetséges) akkor 8.000 euros kitétel nélkül állítják meg az adóját.......egyáltalán van-e remény arra, hogy valamilyen úton módon az 1.761 eurot, amit bekellene fizetnünk eltöröljék????

Szia Szuzy! Az én férjem tavaly május óta dolgozik kinnt, és neki volt addig itthon jövedelme! Ilyenkor nem tudod mi a teendő? Amúgy hogy adtátok be a fellebezést? Én éppen babát várok, aki hamarosan megszületik (1-2hét), így nincs sok időm intézkedni, a levelet meg most kaptuk meg! Válaszod előre is köszönöm!

#24. Szerző: szilvianemeth75@hotmail.com | Előzmény: (#22) micimaci31
2006-05-28 - 13:27 ó.
micimaci31:Egyáltalán hogy jön ahhoz az osztrák állam,hogy egyszerűen hozzácsap 8000 eurót az adóhoz.Nem elég nekik az,hogy igy is a minimálbérért dolgozok nekik,termelek az országuknak,a sok ingyenélőnek,munkanélkülieiknek akik kapnak 7-800 euró munkanélküli segélyt és persze 300 euróért nem mennek el dolgozni!?Mi köze ahhoz,hogy én esetleg itthon dolgozok és azután adózok?A magyar állam pedig örülne neki,hogy hozom hozzá az éltető eurót,aminek a 20%-a mindenhogy az övé.Honnan a francból vegyek egy hónapon belül 2000 eurót,hogy befizessem nekik?Még ebből a szaros minimálbérjükből is alig lehet itthon megélni két gyerekkel.Ahh

Nehogy befizesd, fellebbezni kell!

#25. Szerző: szilvianemeth75@hotmail.com 2006-05-28 - 13:54 ó.
A 8000-ről:

Igy számolják nagy vonalakban mindenkinek az éves adóalapjából (ez nem egyenlő a bruttó fizetéssel!!!!) az adóját, ha az adóalap évi 10.000 felett van:(az első 10.000 adómentes, normál esetben, normál eset pedig az állandó osztrák lakhellyel rendelkező népek)

(Adóalap -10.000) x 5.750/15.000= Éves fizetendő adó

Példa: Adóalap 12.000 Euro: Fizetendő adó: 766,67
Ennyit perkáltak mondjuk az osztrák után is, és a korlátozott adókötelesek után is.

De a korlátozott csak 2.000-ig adómentes, ezért az adóalapjához hozzáadnak (10.000-2.000=) 8.000 eurot:
(12.000 + 8.000 - 10.000) * 5750/15000= 3833,33 az adója. Ebből már perkálta a munkaadó a "normális" adót (766,67), igy a most fizetendő, illetve fellebbezendő adó: 3066,66 Euro.

Hozzáteszem, hogy ez csak egy szemléltetős példa volt, minden egyéb körülményt lehagytam róla, hogy a lényeg átláthatóbb legyen. Igy nem vettem figyelembe semmifele Pauschbetrag-ot, Verkehrsabsetzbetrag-ot, meg egyéb levonásokat.

Kérdésetekre a válasz: ugyanannyi maradt a nettó: igen, ugynis egy évvel ezelőtt nem 10.000, hanem csak 3.640 Euro volt az adómentes jövedelem. Az adókulcsok is változtak, a legalsó 21%-ról 23%-ra változott, stb. El tudnám táncolni számszakilag is, hogy miért lehet mégis ugyanannyi a nettó (mert az helyes is, ha ugyanannyi maradt), de most már nincs türelmem, talán néhány nap múlva megint felszivom magam.

Még valami: a munkáltatók azértis számoltak egesz évben egységesen, mert unios vita van erről a témáról, és szerintem nem volt ez annyira biztos, hogy ez tényleg igy maradhat. Szerintem, de ez csak privat vélemény....

Üdv: Szilvi

#26. Szerző: Histván 2006-05-28 - 19:34 ó.
Én valamit nem értek, ha valaki érti, az kérem segítsen. A fizetési cetlimen az szerepel, hogy a teljes brutto fizetésem kb. 20%-át adóként befizeti a munkáltató. Ez havi kb. 250 Euró, tehát évi kb. 3000 Euró. Akkor hol a probléma? A másik kérdésem: Ha kipostázzák nekem az adófizetési határozatot ( mert eddig még nem kaptam, de valószinüsitem, hogy én is fogok, mert az összes kollégám már megkapta), akkor csak úgy kerülhetem el a befizetést, ha fellebezek, és átkérem magam a korlátlanul adózók táborába? És ezt visszamenőlegesen is megtehetem?
És honnan lehet egyáltalán tudni, hogy jelenleg mennyi adót kell fizetni a jövedelmem után? Mert én a jogi kisokosban, amit ezek ott kint adtak nekem, nem találtam semmilyen információt. 2000 Euró-ig adómentes a 13. és a 14. havi fizetés az biztos, tehát gyakorlatilag csak a havi fizetésünkkel van a probléma. Köszönöm a segítséget, ha valaki esetleg nálam jobban átlátja a helyzetet. Üdvözlettel: István

#27. Szerző: boregar | Előzmény: (#25) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-05-28 - 19:37 ó.
Köszönjük az ismertetőt,már csak abban kell reménykedni,hogy a fellebbezés uán nem fizettetik ki velünk az összeget.És még valami!!!!!!
Jövőre ugyanígy lesz,vagy most már jól vonják az adóinkat???????????

#28. Szerző: szilvianemeth75@hotmail.com 2006-05-29 - 16:24 ó.
Ahhoz, hogy ne kelljen befizetni, csak fellebbezni kell, nem muszaj igenyelni a korlatlan adozast.
Jövöre elörelathatolag ugynigy lesz, az fizeteseteket ugyanugy berszamfejtik, mint 2005-ben, es ugyanugy, mint az Ausztriaban lakoket.

Szilvi

#29. Szerző: Histván 2006-05-30 - 09:25 ó.
Átlépni a korlátlanul adózók csoportjába, az rossz megoldás?
A korlátlan adózásnak mi a hátránya? Tudja valaki, hogy mi a legkedvezőbb megoldás?
Üdvözlettel : István

#30. Szerző: boregar | Előzmény: (#28) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-05-30 - 11:09 ó.
szilvianemeth75@hotmail.com:Ahhoz, hogy ne kelljen befizetni, csak fellebbezni kell, nem muszaj igenyelni a korlatlan adozast.
Jövöre elörelathatolag ugynigy lesz, az fizeteseteket ugyanugy berszamfejtik, mint 2005-ben, es ugyanugy, mint az Ausztriaban lakoket.

Szilvi

Ha nem lépünk át a korlátlan adózásba,és jövőre nem adjuk be a benzinpént,akkor nem jöhet ilyen levél?Tényleg,szerinted érdemes átlépni vagy sem.Úgy tudom,a korlátlan adózóknak kötelező az adóbevallás.De akkor jövőre (az idei évi)elmaradást (most is rosszul vonják ugyebár)megint kiszámlázzák,és a korlátlanoknak be kell fizetni.Vagy rosszul tudom??????????Ildi.

#31. Szerző: szuzy | Előzmény: (#30) boregar
2006-05-30 - 13:25 ó.
[

Ha nem lépünk át a korlátlan adózásba,és jövőre nem adjuk be a benzinpént,akkor nem jöhet ilyen levél?Tényleg,szerinted érdemes átlépni vagy sem.Úgy tudom,a korlátlan adózóknak kötelező az adóbevallás.De akkor jövőre (az idei évi)elmaradást (most is rosszul vonják ugyebár)megint kiszámlázzák,és a korlátlanoknak be kell fizetni.Vagy rosszul tudom??????????Ildi.

Sziasztok!

Az unokatesóim is ebben a cipőben járnak.....ők kinntről hoztak egy nyomtatványt, amely 3 nyelvű ...Bescheinigung EU/EWR ezt itt Magyarországon az Apeh-hez kell bevinni, ott ezen leigazolják, hogy nem volt itthon jövedelmed, vagy ha volt akkor mennyi, mellé adnak még itthon egy "Kérelem illetőségigazolás kiadása tárgyában" c. nyomtatványt+Letelepedettségi igazolás EU, ezeket szépen ki kell tölteni.....és személyesen kimenni az eisenstadt-i Finanzamt-ba, ahol még egy fellebezési formanyomtatványt kitöltetnek Veled......aztán ha szépen kéred még azt is megmondják, hogy mennyit kapsz vissza!!!!!mert újraszámolják az adódat, a 8.000 euros összeg nélkül....
Csütörtökön megyünk mi is intézni....írok majd, hogy mi történt!!!!!!!

Üdv Mindenkinek és kitartás: Szuzy

#32. Szerző: klara | Előzmény: (#31) szuzy
2006-05-31 - 10:30 ó.

Az unokatesóim is ebben a cipőben járnak.....ők kinntről hoztak egy nyomtatványt, amely 3 nyelvű ...Bescheinigung EU/EWR ezt itt Magyarországon az Apeh-hez kell bevinni, ott ezen leigazolják, hogy nem volt itthon jövedelmed, vagy ha volt akkor mennyi, mellé adnak még itthon egy "Kérelem illetőségigazolás kiadása tárgyában" c. nyomtatványt+Letelepedettségi igazolás EU, ezeket szépen ki kell tölteni.....és személyesen kimenni az eisenstadt-i Finanzamt-ba, ahol még egy fellebezési formanyomtatványt kitöltetnek Veled......aztán ha szépen kéred még azt is megmondják, hogy mennyit kapsz vissza!!!!!mert újraszámolják az adódat, a 8.000 euros összeg nélkül....
Csütörtökön megyünk mi is intézni....írok majd, hogy mi történt!!!!!!!

Vigyázzatok ezzel az Apeh dologgal, mert
a Finanzamtba nagyon kedvesen azt mondják : "nix cálen, opció untersrejben"
de ha az ingázónak esetleg volt valamilyen jövedelme, bevallotta-e azt itthon, adózott- e utána, stb....... nagyon rosszul jönnek ki a dolgok.
Ha nálam okosabb emberek azt mondják, hogy ők sem tudják ezt miért kell most csinálni(korlátlan adózás) nem biztos, hogy attól való félelmünkben , hogy most fizetnünk kell mindent aláírunk.
Egyelőre fellebbezés, lemondás a km- pénzről a többi jön utána.

#33. Szerző: klara 2006-05-31 - 10:32 ó.
Tudtátok, hogy most váltották le a Finanzamton a főnököt és Bécsből jön a másik, mert ez nem volt eléggé határozott?!!!!
Saját zsebre is dolgozhatott nem megerősített hírek szerint

#34. Szerző: klara 2006-05-31 - 10:36 ó.
Finanzamts-Leiter abgesetzt: Verfahren
UNREGELMÄSSIGKEITEN / Schwere Vorwürfe gegen Finanzamts-Chef Hans Larnhof: Er soll mehrmals ein Auge zugedrückt haben.

VON MARKUS STEFANITSCH

Der Leiter des Finanzamtes Eisenstadt - Oberwart - Bruck (FA 3, Hans Larnhof, musste im Burgenland seinen Hut nehmen. Gegen den obersten Finanzbeamten des Landes läuft ein Disziplinarverfahren. „Es gibt einige Unregelmäßigkeiten, die derzeit genau geprüft werden müssen“, so der Sprecher von Finanzminister Karl-Heinz Grasser, Manfred Lepuschitz, im Gespräch mit der Neuen BVZ. „Mehr darf ich zu einem laufenden Verfahren nicht sagen.“ Nur so viel, dass es sich um keine Lappalie handelt: „Es geht nicht darum, dass Herr Larnhof etwa zu viel Büromaterial bestellt hat.“

Bis zur endgültigen Klärung der Sache wurde Larnhof nach Wien (Abteilung Einkommens- und Körperschaftssteuer) strafversetzt. An eine Rückkehr nach Eisenstadt glaubt man nicht mehr. Der jetzige Ex-Leiter des Finanzamtes soll bei Steuererklärungen einiger Persönlichkeiten im Land mehr als nur ein Auge zugedrückt haben. Um welche Summen es sich handelt, ist geheim. Larnhof zur Neuen BVZ: „Das ist mein Problem. Dazu sage ich nichts.“ Derzeit ist Christian Stöger mit der Leitung des FA 38 beauftragt.

#35. Szerző: boregar 2006-05-31 - 19:04 ó.
"Olyan jövedelmek kérvényezett adókivetése esetén ,amelyekből béradó vagy levonandó adó nem lett kifizetve ,a kivetési alaphoz egy 8000 eurós összeget számolnak hozzá.Ez a hozzászámolás bizonyos körülmények között utólagos követeléshez vezethet.Ebben az esetben fennáll a lehetőség,hogy az indítványt a fellebbezési határidőn belül fellebbezési úton visszavonják.
TOVÁBBÁ meg kell jegyezni,hogy kizárólag béradóköteles jövedelmek bemutatása esetén KORLÁTOZOTT ADÓKÖTELEZETTSÉGNÉL KÖTELEZŐ ADÓKIVETÉST NEM KELL VÉGREHAJTANI.Ha egy korlátolt adóköteles munkavállaló több munkaadótól kap egyidejűleg béradóköteles jövedelmet,akkor ugyanúgy csak kérelemre történő adókivetés valósul meg,akkor is ha a munkavállaló több,időben egymást keresztező bétpapír bemutatása (birtoklása) alapján egy leadására lesz felszólítva.

Na én ebből azt vellem le,hogy csinálják a cirkuszt,de nagyon jól tudják,ha fellebbezünk nem kell kifizetni.

#36. Szerző: klara | Előzmény: (#35) boregar
2006-06-01 - 08:59 ó.
Kérdés, hogy elfogadják -e mindenkinek a fellebbezését? Esetleg belekötnek, hogy formailag valami nem stimmel?
A férjem munkatársai bevitték a parírokat a főnökükhöz, aki azonnal elintézte nekik.Persze először fel volt háborodva, mint aki nem tudja miről van szó, mert ott áll, hogy 80 Euróval többet kellett volna nekik adni havonta,( de aki órabérben dolgozik, annak nem jár?!) 2 telefonjába került, s nekik nem kellett sehova se menni, lefaxolták a papírokat, ők aláírták és ennyi.
Én meg görcsöltem, hogy mit kell tenni, hogy elkerüljük a fizetést, talpaltam, telefonálgattam, idegeskedtem feleslegesen.
Ajánlom ezt mindenki figyelmébe, mert ez a legegyszerűbb!!!!!!!

#37. Szerző: boregar | Előzmény: (#36) klara
2006-06-01 - 10:12 ó.
klara:Kérdés, hogy elfogadják -e mindenkinek a fellebbezését? Esetleg belekötnek, hogy formailag valami nem stimmel?
A férjem munkatársai bevitték a parírokat a főnökükhöz, aki azonnal elintézte nekik.Persze először fel volt háborodva, mint aki nem tudja miről van szó, mert ott áll, hogy 80 Euróval többet kellett volna nekik adni havonta,( de aki órabérben dolgozik, annak nem jár?!) 2 telefonjába került, s nekik nem kellett sehova se menni, lefaxolták a papírokat, ők aláírták és ennyi.
Én meg görcsöltem, hogy mit kell tenni, hogy elkerüljük a fizetést, talpaltam, telefonálgattam, idegeskedtem feleslegesen.
Ajánlom ezt mindenki figyelmébe, mert ez a legegyszerűbb!!!!!!!

Még mindig nem tudjuk,hogy érdemes-e átlépni a korlátlanokhoz,vagy maradjunk ahol vagyunk és jövőre felejtsük el a benzinpénzt.Aki ugye idén nem adott be benzinpénzt,az nem kapott ilyen papírt.Erről mit tudsz????????

#38. Szerző: boregar 2006-06-01 - 13:59 ó.
Nekünk is megjött a szeretetcsomag,benne 2600 euróval.Fog ez menni,így tovább.!!!!!!És most mondja "VALAKI" milyen rendesek az osztrákok!Kiváncsi lennék még most is el van-e ájulva tőlük!!!!!!!!!!!

#39. Szerző: micimaci31 | Előzmény: (#38) boregar
2006-06-02 - 09:21 ó.
boregar:Nekünk is megjött a szeretetcsomag,benne 2600 euróval.Fog ez menni,így tovább.!!!!!!És most mondja "VALAKI" milyen rendesek az osztrákok!Kiváncsi lennék még most is el van-e ájulva tőlük!!!!!!!!!!!

Én nem vagyok elájulva tőlük,sőt!-utálom őket és azért járok ki dolgozni,hogy elvegyem azt a kicsit is ami van.Mocskok egytől egyig,főleg itt buherlandban(burgenland)!Évekig jártam ki feketén dolgozni,szinte éhbérért...Szemetek.....!!

#40. Szerző: boregar | Előzmény: (#39) micimaci31
2006-06-02 - 11:27 ó.
Egyetértek,de ha visszaolvasod a családipótlékos oldalakat/itt a minden más alatt/láthatod ,hogy egy ......nevű "hölgyemény"hogy lehordott engem,mert rosszat merészeltem mondani az osztrákokra.Remélem ő is kap szeretetcsomagot.

#41. Szerző: SOS 2006-06-02 - 16:48 ó.
Elnézést elöre is/helyesirás miegymás miatt/, - ha a teljes Forum hsz-át nem olvasva szólok hozzá: tudomásom szerint, itt a legegyszerübb módja,hogy visszavonjátok az adóbevallást. Azt is csakis egy ajánlott/tértivevényes levélben. Az ugyanis,hogy megfellebezed,még nem egy végsö megoldás. A fellebezés elbirálása után,még kihozhatják,hogy be kell fizetned. Ez zsák utca. A hivatal hercegei /törvény szerint/nem láthatnak el tanáccsal. Hogy ilyen olyan jó tanáccsal láttak el, hát erre nem aludnék nyugodtan. A te börödröl van szó, és nem az övéröl. Nagy különbség.

#42. Szerző: boregar 2006-06-02 - 20:11 ó.
Most lett vége Kőszegen a fórumnak a lényeg:
'.1:fellebbezni és visszavonni a kérelmet 1 hónapon belül.Igy nem kell fizetni.
2:visszavonni és átlépni a korlátlan adózásba.Ekkor minden évben újból meg kell újítani,hogy korlátlan adózó szeretnél lenni.Minden megillet,ami az osztrákokat.E-9-es nyomtatvány.
3:aki még nem adott be adópapírt de szeretne,annak az adópapírral együtt egy opciós kérelmet is érdemes beadnia,hogy át akar lépni.
Saját vélemény:simán fellebbezni és visszavonni.A benzinpénzt pedig elméletileg a munkáltatónak kellene kifizetnie.De tőlem megtarthatják,én soha többet nem adok be adóvisszaigénylést.
Akinek kell fellebbezés és visszavonási papír irjon az E-mail ra,elfaxolom neki.A fórumon adták a papírt.ezt kell beadni.

#43. Szerző: szanjo | Előzmény: (#42) boregar
2006-06-02 - 22:55 ó.
boregar:Most lett vége Kőszegen a fórumnak a lényeg:
'.1:fellebbezni és visszavonni a kérelmet 1 hónapon belül.Igy nem kell fizetni.
2:visszavonni és átlépni a korlátlan adózásba.Ekkor minden évben újból meg kell újítani,hogy korlátlan adózó szeretnél lenni.Minden megillet,ami az osztrákokat.E-9-es nyomtatvány.
3:aki még nem adott be adópapírt de szeretne,annak az adópapírral együtt egy opciós kérelmet is érdemes beadnia,hogy át akar lépni.
Saját vélemény:simán fellebbezni és visszavonni.A benzinpénzt pedig elméletileg a munkáltatónak kellene kifizetnie.De tőlem megtarthatják,én soha többet nem adok be adóvisszaigénylést.
Akinek kell fellebbezés és visszavonási papír irjon az E-mail ra,elfaxolom neki.A fórumon adták a papírt.ezt kell beadni.

Ha csak a benzinpénzt szeretné valaki megkapni, akkor a munkáltatóhoz kell bevinni az L34-es nyomtatványt (igr honlapjáról letölthető), s ő majd elszámolja, de akkor nem utólag jár, hanem az adót már úgy számítja, tehát már be kell adni! Ebben az esetben nem kell átlépni a korlátlan adózókhoz!

#44. Szerző: szuzy 2006-06-05 - 18:32 ó.
Sziasztok!!!!!

A www.igr.at oldalon fennt vannak a nyomtatványok és a tájékoztató magyar nyelven is a témával kapcsolatban!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#45. Szerző: klara | Előzmény: (#40) boregar
2006-06-05 - 20:49 ó.
boregar:Egyetértek,de ha visszaolvasod a családipótlékos oldalakat/itt a minden más alatt/láthatod ,hogy egy ......nevű "hölgyemény"hogy lehordott engem,mert rosszat merészeltem mondani az osztrákokra.Remélem ő is kap szeretetcsomagot.

Ő nem azt írta, hogy feketén volt?

#46. Szerző: klara | Előzmény: (#44) szuzy
2006-06-05 - 20:51 ó.
szuzy:Sziasztok!!!!!

A www.igr.at oldalon fennt vannak a nyomtatványok és a tájékoztató magyar nyelven is a témával kapcsolatban!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszi Szuzi, ezt mi is tudjuk, de nem válaszolt senki eddig még konkrétan arra, hogy miért kell nekünk átlépni a korlátlan adózók közé?
Miért akarják annyira aláírattatni velünk ezt a nyomtatványt?

#47. Szerző: boregar | Előzmény: (#45) klara
2006-06-06 - 09:40 ó.
klara:
boregar:Egyetértek,de ha visszaolvasod a családipótlékos oldalakat/itt a minden más alatt/láthatod ,hogy egy ......nevű "hölgyemény"hogy lehordott engem,mert rosszat merészeltem mondani az osztrákokra.Remélem ő is kap szeretetcsomagot.

Ő nem azt írta, hogy feketén volt?

Szerintem nem.De kit érdekel!

Azért akarnak átléptetni,mert a korlátlan adózás tényleg korlátlant jelent.Tehát a magyarországon szerzett jövedelmeket utáni adót is ausztriába fizeted be.Ezt mondták a fórumon.Ha átlépsz,miden évben újra érvényesíteni kell az átlépési nyilatkozatot.Ha viszont bármely okból kifolyólag adóhátralékot állapítanak meg,akkor a korlátlan adózásnál nincs lehetőséged visszavonni az adóbeadványt.Viszont az is igaz,hogy sokkal több mindent beleszámíthatsz az adólevonásokra.Mi nem lépünk át.

#48. Szerző: boregar | Előzmény: (#47) boregar
2006-06-06 - 09:42 ó.
NEM KÖTELEZŐ ÁTLÉPNI!!!!!!!!!!

#49. Szerző: klara | Előzmény: (#48) boregar
2006-06-06 - 21:15 ó.
Ma megjött a Finanzamtból egy levél, a férjem nevére. Mi volt benne? Einkommersteuer... 0 Euró. Tudnak ők gyorsan is reagálni!

#50. Szerző: boregar | Előzmény: (#49) klara
2006-06-07 - 09:28 ó.
klara:Ma megjött a Finanzamtból egy levél, a férjem nevére. Mi volt benne? Einkommersteuer... 0 Euró. Tudnak ők gyorsan is reagálni!

ezek szerint 2 héten belül reagálnak a fellebbezésre.

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:

bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...