Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 11. 01. szombat - Marianna

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.05.19. - 65 hozzászólás Velünk vagy Tanár Úr!Emlékezés Dr. Rigó Jázon tanár úrra. RSS Később elolvasom

#65. Szerző: Satnya | Előzmény: (#64) Le-gott
2011-03-14 - 13:50 ó.
Le-gott:
Satnya:
történész:
Satnya:
9349779:Azon szerencsések közzé tartozom akit a házaspár mind két tagja tanított.A feleség az egykori Rózsa F, szakközépben tanított magyar nyelv és irodalmat nekem. Szatmári Lajos bácsi halálát követően vette át az osztályát.
Rigó tanár úr pediglen három éven át tanított filozófiát .Csak szépet és tisztességeset tudok mondani mind a kettőjükről.Becsülettel tették amit vállaltak, tanítottak.A magán életükhöz, mert biztosan volt nekik,senkinek semmi köze.

Úgy látom, hogy a magyar nyelvtan tanítása nem volt túl eredményes....

Tudod a bunkók mikor már nem tudnak mit mondani akkor kötnek bele a hogyan -ba..-baba..És pláne,ha kevés az infód akkor nem hülyéskedsz ,hanem most okoskodsz ..

? A történészek gondolom tanultak magyar nyelvtant, és némi ismeretre is tettek szert e témában, így nem nagyon értem a reakciót.
Egy szakközépiskolába végzett - érettségizett - embernek szégyen, ha így ír.

szakközépiskolában

Bocs. Igazad van siettem, mert berágtam a szövegen.

#64. Szerző: Le-gott | Előzmény: (#63) Satnya
2011-03-10 - 16:35 ó.
Satnya:
történész:
Satnya:
9349779:Azon szerencsések közzé tartozom akit a házaspár mind két tagja tanított.A feleség az egykori Rózsa F, szakközépben tanított magyar nyelv és irodalmat nekem. Szatmári Lajos bácsi halálát követően vette át az osztályát.
Rigó tanár úr pediglen három éven át tanított filozófiát .Csak szépet és tisztességeset tudok mondani mind a kettőjükről.Becsülettel tették amit vállaltak, tanítottak.A magán életükhöz, mert biztosan volt nekik,senkinek semmi köze.

Tudod a bunkók mikor már nem tudnak mit mondani akkor kötnek bele a hogyan -ba..-baba..És pláne,ha kevés az infód akkor nem hülyéskedsz ,hanem most okoskodsz ..

? A történészek gondolom tanultak magyar nyelvtant, és némi ismeretre is tettek szert e témában, így nem nagyon értem a reakciót.

szakközépiskolában

#63. Szerző: Satnya | Előzmény: (#62) történész
2011-03-10 - 15:40 ó.
történész:
Satnya:

#62. Szerző: történész | Előzmény: (#61) Satnya
2011-03-05 - 21:20 ó.
Satnya:

#61. Szerző: Satnya | Előzmény: (#60) 9349779
2011-03-02 - 22:29 ó.

#60. Szerző: 9349779 2011-03-01 - 18:48 ó.
Azon szerencsések közzé tartozom akit a házaspár mind két tagja tanított.A feleség az egykori Rózsa F, szakközépben tanított magyar nyelv és irodalmat nekem. Szatmári Lajos bácsi halálát követően vette át az osztályát.

#59. Szerző: rigozizi 2011-01-25 - 00:39 ó.
You tube Lilly baba klipp - Hallo Papi

#58. Szerző: No.6-Sy | Előzmény: (#56) Fuhur
2006-06-23 - 11:13 ó.
Fuhur:Emberek! Már megint érdekeset láthatunk e helyt...

#43 elmondott egy történetet, az egyetlent, #44 nem említett nevet, de #45 már rosszra vonatkoztatta. Na és ezt hegedülnétek el két nicken?

Ilyen alapon bárkit szidhatnánk...

Ja, nickek; nevesítem magam: Fuhur kérem tisztelettel. És ezzel az erővel Táskaírógép is lehetne, vagy Kis Juliska,

Ha már itt tartunk: akkor talán mesélhetne még valaki, mert szívesen olvasok én is emberségről és emberi értékekről . (Eddig csak egy (1) történet "hangzott el".)

Így igaz, ahogyan mondod. Köszönöm; és egyetértek.

Üdv.: No.6-Sy

#57. Szerző: No.6-Sy | Előzmény: (#55) NovakKata
2006-06-23 - 11:09 ó.
Kedves NovakKata, alias (?) Rigó Iván,

a személyeskedése sértő számomra. Örülnék, ha lenne kedves moderálni magát. Köszönöm.

Az internetes kommunikáció újkeletű dolog, és eléggé sajátságos. Itt nemigen működnek azok, a mindennapi életben megszokott és jól bevált kommunikációs stílusok és mintázatok, amelyeket általában használunk.

Egy nicknév mögött BÁRKI lehet. Nem azonosítható, és csak nagyon ritkán, külön engedéllyel, többnyire bűncselekmény elkövetésének erős gyanújával a megfelelő szervek nézhetnek utána annak, hogy egy felhasználó valójában kit is takar.

Magyarán szólva: a fórum világában nem számít az, hogy KI mondja - természetszerűleg a triviális plágium kivételével, ugyanis a nick is sezrőnek minősül -, mert nem azonosítható. Az sem számít, hogy egy nick mögötti emberkének milyen címe, rangja, titulusa, végzettsége stb. van. Ez javarészt az előző kitételből világosan meg is érthető.

Az, hogy HOGYAN mondja a mondókáját, az alapvetően mindig az adott embertől függ. Amely ember rendelkezik egyfajta belső értékrenddel, erkölcsi tartással, az bizonnyal nem fog az írtlan szabálykok ellen sem véteni. Ezek közé tartozik pl. az is, hogy egy nick mögül nem lövöldözünk nevesített emberekre - azaz olyanokra, akik nem nick mögötti "nevesített emberek", hanem a topikban szereplő, köztémává kiemelt tétettek.

Csak az számít, AMIT mondunk a fórumon. Magyarul: durva közelítéssel azt is mondhatjuk, hogy a kommunikáció szorosan vett TARTALMA számít, nem a formalitása. Aki ezt nem képes tudomásul venni, az lépten-nyomon beleseik abba a csapdába, hogy ismeretlen nickekre elkezd vonatkoztatgatni, illetve a saját maga problémáit projektálja a másikra. (pl. "felimerni" véli a másikban azt, amit önmaga elutasít magában vagy tagad)

Igaz, hogy az ún. emotikonok segítenek a "hogyan"-ban, de még így is előfordul, hogy mellémegy egy információ és a másik másként érti. Nincs gesztus, nincs mimika, nincs hangsúly, nincs hanglejtés stb. nincs, ami mankóként segítsen. Valamint nincsenek meg azok az kategorizáló, dobozolást segítő "szabályok" sem, amelyek a mindennapi életben segítenek eligazodni (pluszban). Miután nem tudni, hogy ki áll a drót másik oldalán, fölöslegesen vonatkoztatgatni, mert csak paranoiddá lesz tőle az ember.

Természetesen, vannak segítő kapaszkodók - ilyen pl. a stlílus. És elég nagy pontossággal ki lehet szúrni a "műanyag karaktereket" is.

Fölösleges személyeskedni és hisztikélni, vagy sértődni - bárki is legyen Ön. Ha RJ köztémává emeltett, akkor beszéljünk róla! És ha Ön valóban az elhunyt közeli hozzátartozója Ön, akkor talán szívesen felelevenítene olyan kedves emlékekeket RJ-nal kapcsolatban, amely a személyeskedés és a félremagyarázások helyett visszavinne minket a topik eredeti témájához.

Tehát, újra megkérdezem: milyen ember volt Rigó Jázon tanár úr?

Üdv.:

No.6-Sy

#56. Szerző: Fuhur | Előzmény: (#55) NovakKata
2006-06-23 - 08:16 ó.
Emberek! Már megint érdekeset láthatunk e helyt...

#43 elmondott egy történetet, az egyetlent, #44 nem említett nevet, de #45 már rosszra vonatkoztatta. Na és ezt hegedülnétek el két nicken?

Ilyen alapon bárkit szidhatnánk...

Ja, nickek; nevesítem magam: Fuhur kérem tisztelettel. És ezzel az erővel Táskaírógép is lehetne, vagy Kis Juliska,

Ha már itt tartunk: akkor talán mesélhetne még valaki, mert szívesen olvasok én is emberségről és emberi értékekről . (Eddig csak egy (1) történet "hangzott el".)

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:

bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...