Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2013. 05. 22. szerda - Júlia, Rita

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Gazdaság > Se kolbász, se kerítés a külföldi kétkezi kamumunka

Se kolbász, se kerítés a külföldi kétkezi kamumunka

Kecsegtető kétkezi vagy szakipari munkát kínáló álláshirdetésekkel csalnak ki több tízezer forintokat a külföldre vágyó magyar munkavállalókból. A leginkább angol és német nyelvterületre invitáló csalók felismerésében segíthet a Jobinfo.hu által most kiadott online útmutató.

munkatársunktól - 2012.05.29. 11:22
Megosztás: Facebook Twitter Iwiw E-mail
Egyre nyitottabbak a magyarok a külföldi munkavállalás iránt, és egyre több csaló építi erre „karrierjét". Míg régebben sokat lehetett találkozni a „külföldi szexmentes munkáért" több ezer eurós fizetést ígérő hirdetések áldozatairól szóló hírekkel, mostanában többnyire az egyszerű kétkezi vagy szakipari munkavállalásra jelentkezőkre specializálják magukat csaló hirdetők.

A hirdetésekben főként angol és német nyelvterületre keresnek munkavállalókat, majd a telefonos vagy személyes megbeszélésen 40-70 ezer forint körüli összeg befizetését kérik, hogy a kiutazást vagy a szállás előlegét rendezni tudják - amiről akár (hamis) számlát is kiállítanak. Aztán amikor elérkezik az utazás ideje, a megbeszélt helyen nem áll busz, a kontaktszemély pedig többé nem érhető el. Az is előfordul, hogy az illető már kiutazik, s ott döbben rá, hogy cserbenhagyták.

„Sokszor pont a legszegényebb, tartósan munkanélküli, szakképzetlen és kevésbé dörzsölt munkavállalókat csapják be az álmunkát kínáló szélhámosok. A szerencsétlen sorsú munkavállalók számos esetben a kiutazást is kölcsönből fizetik be, aztán a végén nemhogy munka és remek jövedelem nincs, de még további adósságot is felhalmoznak. Fontos tisztában lenni azzal, hogy a munkaközvetítőknek – legyen szó akár belföldi, akár külföldi állásajánlatról – mindig a munkáltató fizet. Amennyiben mégis kérik tőlünk járulékos költségek kifizetését (pl. utazás vagy szállás), azt csak a helyszínen vagy kizárólag jegy ellenében fizessük ki" – mondta Kristók Balázs, a Jobinfo.hu állásportál vezetője. Mivel az ilyen hirdetésekben a csalók nem említik az előleget, ezért nehéz kiszűrni őket, így az állásszemléző oldal a Hogyan kell külföldön munkát vállalni? címmel útmutatót adott ki az ilyen típusú visszaélések elkerülésére.

A legfontosabb, hogy amennyiben a hirdetés túlságosan is „jól hangzik", legyünk nagyon körültekintőek. Próbáljuk leinformálni a hirdetést feladó céget, ne adjuk át úti okmányainkat (inkább fénymásoljuk le őket), ne induljunk útra legalább alap szintű nyelvtudás nélkül, és legyen nálunk készpénz, ha valami történne.
Megosztás: Facebook Twitter Iwiw E-mail

Hozzászólok a cikkhez


A tisztább tartalom érdekében előzetesen moderálunk. Ez rövid késést fog okozni a komment megjelenésében, amiért megértését kérjük. Az éjjel 23 és 6.30 közötti kommentek 7-ig jelennek meg.
Kérjük, olvassa el Felhasználási szabályainkat!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!
123 következő >> végére >>> 25 hozzászólás
Moderálásra küldöm 25. kiokushyn 2012.05.30. 11:05

Randika 05.29 13:34
kedves randika!
Nem mindegy hogy HOl nézted a bejegyzést, s hogyan, milyen cégként voltak bejegyezve.Sajnálom, hogy így jártál!

Moderálásra küldöm 24. MrYoda1900 2012.05.30. 09:47

klj-54 üzenném folger@freemail.hu emailre írjon , és ha tudunk akkor személyesen is találkozhatnánk.

Moderálásra küldöm 23. KamuNeni 2012.05.29. 23:38

Munka van, csak a modjat kell megtalalni. Ezek az un. munkakozvetitok is kifiguraztak a modjat hogy penzt keressenek. Nem szabad oket hasznalni, mert csak a penzre mennek. Ugyanakkor mindig az egyenen mullik mennyit er el sajat erejebol. Itt egy otlet es ha mar egy szemelyt segit sikereben akkor jo.
http://www.csomag-kuldes.com/blog/uzleteles-angliaban-egyeni-vallalkozo/

Moderálásra küldöm 22. yazz 2012.05.29. 21:19

Osztróvszky utca 13 TBL logisztik kft itt van munka de remekül húzzák az embert szóval adunk és vissza is veszünk!A fö sztár Ádám Zoltán!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moderálásra küldöm 21. gabocac 2012.05.29. 20:17

Mi bolcsen befogjuk a szankat ha magyar szot hallunk valahol korulottunk.Tudom nem szep de mi is mar csalodtunk a magyarokban

Moderálásra küldöm 20. joee 2012.05.29. 19:52

14-es!teljesen egyetertek veled en is eltem kint.magyarok nagyon gerinctelenek tudnak lenni.Sajnos szomoru hogy egymast huzzak le az emberek,foleg akik tenyleg raszorulnak a lehetosegre ebben a kilatastalan helyzetben.szomoru hogy itt tart ez az orszag

Moderálásra küldöm 19. X_Y 2012.05.29. 19:33

Mindjárt itt az 1 millió új munkahely :)

Moderálásra küldöm 18. klj-54 2012.05.29. 19:03

MrYoda1900:
Elérésed?

Moderálásra küldöm 17. MrYoda1900 2012.05.29. 18:52

Szívesen mennék én is külföldre (Ausztria , Németország) ha valaki tudna segíteni akkor írjon. 42éves nő vagyok!!
Mert Magyar o -gon munkát találni nem lehet egyszerűen nincs!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOLGOZNI SZERETNÉK!

Moderálásra küldöm 16. buckapatkany 2012.05.29. 17:32

A munkahelyek teremtése továbbra sem valósult meg Hódmezővásárhelyen.


25 hozzászólás123 következő >> végére >>>
Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ

hirdetés

HIRDETÉS
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...