Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2013. 05. 21. kedd - Konstantin

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Gazdaság > Szűk sávban ingadozott szerda délután a forint

Szűk sávban ingadozott szerda délután a forint

Az eurót 283,54 forinton jegyezték öt óra után nem sokkal a napi kereskedési csatorna felső határán.

mti - 2012.09.19. 07:43
Megosztás: Facebook Twitter Iwiw E-mail

17 óra

A reggeli emelkedést követően 283,20 forint körüli egy forintos sávban ingadozott szerdán az euró árfolyama a bankközi devizapiacon.

Az eurót 283,54 forinton jegyezték öt óra után nem sokkal a napi kereskedési csatorna felső határán. A keddről szerdára virradó éjjeli 283,20 körüli árfolyamot követően reggel még 282,50 forint közelébe csökkent, majd délelőtt 283,90 forint fölé emelkedett az euró forint árfolyama, ezt követően állt be a 283,20 forintos szint körüli sávba.

A svájci frankkal szemben hasonlóképpen mozgott a forint: 234,06 forinton jegyezték az alpesi deviza egységét szerdán késő délután a kora reggeli 233,00 forintos szint és a késő délelőtti 234,74 forint után.

A forint a dollárral szemben kissé gyengült: késő délután a dollárt 216,93 forinton jegyezték, reggel azonban még 216 forint környékén is járt a kurzus.

Markánsan gyengült ugyanakkor a forint a japán jennel szemben: 2,7658 forinton jegyezték a jent a kora reggeli 2,7281 forint után.

"Nem volt jelentős belpiaci esemény szerdán, így a piac egyelőre kivár. A Nemzetközi Valutaalappal (IMF), illetve az Európai Unióval folytatott hiteltárgyalások fejleményei mozgathatják meg igazán a forintot" - mondta az MTI-nek egy devizapiaci kereskedő. Az igazi kérdés az, hogy születik-e megállapodás - vélekedett a kereskedő, aki kétségeinek adott hangot, hogy a magyar fél valóban elkötelezett-e egy hitelcsomag megkötése mellett.

Gyengültek délután a legfontosabb régiós devizák is az euróval szemben. Az euró cseh korona árfolyama a reggeli, jelentős esést követően 24,797 koronáról 24,883 koronára emelkedett. Az euró/lengyel zloty kurzus a kora reggeli 4,1078 zloty-ról 4,1423 zloty-ra nőtt.

Délelőtt

Alig változtak a főbb devizaárfolyamok szerdán: az eurót kora reggel 283,18 forinton, majd délelőtt 283,36 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben, a kedd esti 283,23 forinttal gyakorlatilag megegyező szinten.

A svájci frank 233,86 forinton állt a kedd esti 233,75 forint után.
A dollárral és a jennel szemben a forint kissé erősödött szerda délelőttre: a dollár jegyzése 216,90 forintra csökkent a kedd esti 217,05 forintról.

A japán jen jegyzése 2,7440 forintra csökkent 2,7615 forintról azzal párhuzamosan, hogy a japán jegybank által szerdán bejelentett likviditásnövelő monetáris lazítás hatására a jen árfolyama egy hónappal ezelőtti szintre tért vissza a dollárral szemben.

Az eurót a kedd esti 1,3040 dollár és a kora reggeli 1,3070 dollár után 1,3060 dolláron jegyzik. Az EKB szuverén kötvénypiaci intervenciós programjának bejelentésével megindult euróerősödést pénzpiaci szakértők szerint a Spanyolország részéről várt támogatási kérelem késlekedése állította meg és fordította vissza az 1,3170 dollár felett a hét elején elért négyhavi csúcsról.

Szerdán reggel a lengyel zloty és a cseh korona árfolyama stagnált, az előbbi 4,1160-as, az utóbbi 24,836-os eurójegyzés közelében. A román lej 0,2 százalékkal 4,4969-es eurójegyzésre erősödött, a horvát kuna 0,3 százalékkal 7,3973-ra, a szerb dinár pedig 0,2 százalékkal 115,08-ra gyengült.

Korábban:

Alig változtak a főbb árfolyamok szerda reggelre: az eurót 283,18 forinton jegyezték a nemzetközi deviza kereskedelemben, a kedd esti 283,23 forinttal gyakorlatilag megegyező szinten.

A jegyzés kedden is 283,20 forinton kezdett és nap közben két forintos sávban, 282,76 és 284,75 között alakult.

A svájci frank 233,86 forinton áll a kedd esti 233,75 forint után.

A dollárral és a jennel szemben a forint kissé erősödött szerda reggelre: a dollár jegyzése kora reggel 216,66 forintra csökkent a kedd esti 217,05 forintról.

A japán jen jegyzése 2,7374 forintra csökkent 2,7615 forintról azzal párhuzamosan, hogy a japán jegybank által szerdán bejelentett likviditásnövelő monetáris lazítás hatására a jen árfolyama egy hónappal ezelőtti szintre tért vissza a dollárral szemben.

Az eurót 1,3070 dolláron jegyzik a kedd esti 1,3040 dollár után. Az EKB szuverén kötvénypiaci intervenciós programjának bejelentésével megindult euróerősödést pénzpiaci szakértők szerint a Spanyolország részéről várt támogatási kérelem késlekedése állította meg és fordította vissza az 1,3170 dollár felett a hét elején elért négyhavi csúcsról.

Megosztás: Facebook Twitter Iwiw E-mail

Hozzászólok a cikkhez


A tisztább tartalom érdekében előzetesen moderálunk. Ez rövid késést fog okozni a komment megjelenésében, amiért megértését kérjük. Az éjjel 23 és 6.30 közötti kommentek 7-ig jelennek meg.
Kérjük, olvassa el Felhasználási szabályainkat!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!
Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ

hirdetés

HIRDETÉS
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...