A megyei közgyűlés elnöke kiáll a termelőkért

2020.03.30. 14:36

„Vedd és védd a helyit!” – megyénk az ország éléstára

Gémes László videóüzenetben hívja fel a figyelmet a helyben termelt és előállított élelmiszerekre.

delmagyar.hu

A Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke ebben arról biztosítja a lakosságot, hogy a hazai mezőgazdaság és élelmiszeripar sokszorosan többet termel, mint amennyit el tud az ország fogyasztani.

Aki magyar, ezen belül is helyi terméket vásárol, nyugodt lehet, hogy egészséges élelmiszert fogyaszt és ezzel a helyi gazdaságot is erősíti – hangsúlyozza a politikus, és hozzáteszi, hogy a már ismert óvintézkedések betartása mellett piacon vásárolni kisebb kockázattal jár, mint a nagy bevásárlóközpontokban.

Az elnök a szentesi piacon készült felvételen kiemeli: a koronavírus járvány idején is biztonságot jelent, hogy hazánk képes ellátni megfelelő mennyiségű és minőségű élelmiszerrel a lakosságot. Csongrád megye az ország éléstára, a legnagyobb zöldség-gyümölcs termő vidék, ezért arra biztat mindenkit, hogy helyi terméket vásároljon és ezzel is védje, erősítse a helyi gazdaságokat.

Olvassa el az összes a témában írt cikkünket a következő linken: Friss megyei hírek a vírussal kapcsolatban.

Ingyenesen hívható a magyar ügyeleti központ

Az ügyeleti központ e-mail-elérhetősége: [email protected]. A beérkező elektronikus levelekre a lehető legrövidebb időn belül ellenőrzött, hiteles választ küldenek.

A 06-80-277-455 és a 06-80-277-456 számú, ingyenesen hívható információs vonalakra kezdeményezett hívásokat a nap 24 órájában az ügyeleti központban fogadják a Nemzeti Népegészségügyi Központ munkatársai.

A kormány koronavírussal kapcsolatos hivatalos Facebook-oldalán és a koronavirus.gov.hu kormányzati honlapon hiteles és naprakész tájékoztatás található a fertőzésről.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában