Helyi sport

2016.02.16. 17:59

Tíz gólos szegedi győzelem

21-15-ös félidő után 37-27-re nyert a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Cegléd otthonában az NB I 22. fordulójában.

süli róbert

Cegléd-MOL-Pick Szeged 27-37 (15-21)

K&H férfi kézilabda liga, alapszakasz, 22. forduló. Cegléd, Gál József sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Horváth, Marton.

Cegléd: Abramovics - Országh 1, Bíró 3, Perisic 9/2, Grbovic 4, Lepsényi, Bódi 1. Csere: Mojszilov (kapus), Borsos 4, Tóth 2, Sipeki 1, Kun, Megyeri 2. Vezetőedző: Kökény István.

MOL-Pick Szeged: Sierra - Bombac 5/4, Thiagus Petrus 5, Ancsin 4, Blazevic, Zubai 2, Csuruvija 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Prodanovics 5, Parrondo 5/4, Robledo 1, Mindegía 2, Vranjes 4, Ilyés, Hegedüs, Fekete 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 12, ill. 6 perc.

Hétméteres: 2/2, ill. 8/8.

17:19

Balogh Zsolt és Jonas Källman sérülés miatt hiányzik, így Hegedüs Márk is a keretben.

5. perc

Labda szerzés, majd eladás, újabb szegedi labdaszerzés. Thiagus Petrus, 3-4.

6. perc

Perisic nagyon él, 4-4.

7. perc

Prodanovics harcolt ki hetest, Bombac, 4-5.

8. perc

Perisic egy remek csel után, 5-5.

9. perc

Perisic kap 2 percet. Bombac remek átadása, Thiagus Petrus, 5-6. Zubai szerzet labdát, ziccert ront.

10. perc

Ellépik a hazaiak. Thiagus Petrus is él a meccsen, 5-7. Labdaszerzés, Csuruvija, kapufa.

11. perc

Újabb szegedi labdaszerzés, Csuruvija újabb helyzetet rontott el, Prodanovics nem, 5-8. Időt kér a Cegléd.

12. perc

Grbovic beállóból, 6-8.

13. perc

Zubai harcol ki hetest, Lepsényi 2 perc, Bombac, 6-9. Sierra véd. Eladja a labdát a Szeged, Abramovics lő, Sierra véd.

14. perc

Remek akció, Bombac, 6-10. Sierra véd, marad a Ceglédnél a labda.

15. perc

Prodanovics 2 percet kap. Sierra parádés védése!

16. perc

Ancsin vonalra lép. Perisic, 7-10. Thaigus Petrus-bomba, 7-11.

17. perc

Bódi a szélről, 8-11. Elveszik a Szegedtől a labdát. Borsos talpról, 9-11.

18. perc

Vranjes harcol ki hetest.

19. perc

Parrondo, 9-12.

20. perc

Grbovic, 10-12. Ancsin a szélről, 10-13.

21. perc

Borsos lövi ki az alsót, 11-13. Parrondo villan, 11-14.

22. perc

Bíró talpról, 12-14.

23. perc

Vranjes harcol ki újabb hetest, Országh 2 perc. Parrondo, 12-15.

24. perc

Sierra tolja fölé. Remek akció, Csuruvija, 12-16. Hazai belemenés.

25. perc

Mindegía harcol ki hetest. Parrondo, 12-17.

26. perc

Sierra véd, de marad a hazaiaknál a labda. Csak Perisic, 13-17.

27. perc

Mindegía is villan, 13-18. Perisic talpról, 14-18.

28. perc

Mindegía tört be, vágja a felsőbe, 14-19.

29. perc

Ilyés szerzett labdát. Eladja a labdát Szeged, Sipeki, 15-19.

30. perc

Ancsin gyorsan, 15-20. Sierra véd, Vranjes ziccer, 15-21. Ez a félidő!

31. perc

Érkezik Wyszomirski a kapuba. Zubai góllal indult a második félidő.

32. perc

Labdaszerzés, Wyszomirski rosszul indít. Thaigus Petrus szerzett labdát.

33. perc

Bombac lába leért, nem adják meg a gólt. Tóth beállóból, 16-22.

34. perc

Zubai kétszer indul, Lepsényi ellépi. Zubai hetest harcol ki, Tóth 2 perc. Bombac, 16-23.

35. perc

Wyszomirski véd nagyot, Thiagus Petrus, 16-24.

36. perc

Wyszomirski lábbal, Borsos üti ki Bombacot, 2 perc. Prodanovics repül, 16-25.

37. perc

Tóth beállóból, 17-25. Szegedi kínai, Ancsin, 17-26.

38. perc

Eladja a labdát a Cegléd. Ancsin belemegy.

39. perc

Boros is hasonlóan tesz. Prodanovics, 17-27.

40. perc

Boros tellibe találta  a kapufát. Thiagus Petrus eladja.

41. perc

Wyszomirski véd, Prodanovics robog, 17-28. Országh ziccerben mellé. Hegedüs Márk harcolt ki hetest. Bombac, 17-29.

42. perc

Grbovic harcol ki hetest, Vranjes 2 percet kap.

43. perc

Perisic, 18-29.

44. perc

Mojszilov véd. Borsos talpról, 19-29.

45. perc

Hegedüs kezéből kiesik labda, Országh, 20-29.

46. perc

Thiagus Petrus eladja a labdát. Wyszomirski véd. Hegedüs lép a vonalra.

47. perc

Prodanovics ziccer, egy remek blokk után, 20-30.

48. perc

Újabb labdaszerzés, Vranjes, 20-31. Hazai hetes. Perisic, 21-31.

49. perc

Mindegía fölé dobja.

50. perc

Grbovic fordul be, 22-31. Szabálytalan zárás, Vranjes látták szabálytalannak.

51. perc

Lepsényi sokkal fölé. Vranjes, vágja be, 22-32. Beázik a csarnok, tavaly is volt ilyen, így életveszélyes a meccs!

52. perc

Lepsényi belemgy, majd 2 percet kap. Vranjes újabb 2 percet harcol ki, és hetest is kap a Szeged. Parrondo, 22-33.

53. perc

Bíró, 23-33. Fekete Bálint betörésből, 23-34.

54. perc

Wyszomirski tolja mellé. Hegedüsnek nem sikerül gólt szereznie.  Megyeri, 24-34.

55. perc

Mindegía zseniális átadás, Vranjes, 24-35. Időt kér a Cegléd. Megyeri a szélről, 25-35.

56. perc

Fekete Bálint emelkedik, 25-36. Bíró, 26-36.

57. perc

Fekete eladja. Hegedüs kap 2 percet. Wyszomirski lábbal véd.

58. perc

Robledo emelkedik, 26-37.

59. perc

Boros, 27-37.

60. perc

Fekete, rossz lövés. Vége, magabitzos szegedi győzelem, 37-27!

Juan Carlos Pastor:

- Az első félidő végén dőlt el a meccs, a második félidőben tudtunk elhúzni, tudtunk cserélni, több játékost pihentetni, ez pedig fontos a vasárnapi Barcelona elleni meccs előtt.

49. perc

Kötelező házi feladat, ebben a kategóriába tartozik a Cegléd elleni mai bajnoki, de biztos, hogy nem adja olcsón majd magát a Pest megyei együttes, amelyben több olyan játékos is szerepel, aki megjárt az Eb-t. A magyar válogatott az a Borsos kapott szerepet, aki nem éppen népszerű a szegedi közönség soraiban, hiszen Csurgó játékosként sokszor is kőkemény pofonokat osztott ki a Pick-játékosoknak.