2016.04.02. 10:32

Sima szegedi győzelem Csurgón!

Nagyon sima volt, egy 6-0-ás rohammal kezdte a meccset a MOL-Pick Szeged Nagyatádon, a Csurgói KK ellen, és nyert simán 34-25-re.

Csurgói KK-MOL-Pick Szeged 25-34 (9-17)

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás az 1-6. helyért, 4. forduló, Nagyatád, 800 néző. Vezette: Bacs, Bóna.

Csurgói KK: Bartucz - Cavor 5, Gazdag, Mota 1, Mikita, Hadzimerovic 3, Hornyák. Csere: Székely (kapus), Dimitrivieszki 5/1, Pordán 2, Faluvégi 3, Döme 2, Tóth, Szkokán 1, Hanusz 2/1. Vezetőedző: Sótonyi László.

MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 7, Vranjes 2, Thiagus Petrus 2, Ilyés 1, Källman 4, Bombac 4. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh, Zubai 1, Ancsin 7, Blazevic, Robledo 1, Csurivija 2/1, Hegedüs 1, Fekete 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Hétméteres: 4/2, ill. 2/1.

Juan Carlos Pastor: - Örülök annak, hogy ilyen magabiztosan nyertünk, az első félidőben koncentráltan kezdtünk, jól védekeztünk, és könnyű gólokat szereztünk. Elégedett voltam a fiúkkal!

Dean Bombac kislánya, Emma a meccs után már édesapja kezében köszöntötte a nézőket.

60. perc: Hegedüs a vonalra lép, ennyi, vége, 34-25-ös szegedi győzelem!

59. perc: Cavor, 25-34.

58. perc: Wyszomirski kitolja, majd éppen fölé lő.

57. perc: Faluvégi, 24-33. Fekete a szélről, 24-34.

56.perc: Wyszomirski bravúr! Hegedüs, 23-33. Döme 2 perc!

55. perc: Fekete Bálint, 23-32.

54. perc: Thaigus Petrus, 22-31. Hazai hetes. Hanusz, 23-31.

53. perc: Cavor talpról, 22-30.

52. perc: Cavor nagy gól, 21-29. Csuruvija, 21-30.

51. perc: Ancsin, 20-29.

50. perc: Robledo, nem megy neki, Székely véd. Cavor, 20-28.

49. perc: Dimitrevszki, 19-27. Bombac, micsoda gól, fenékre ült Székely, 19-28.

48. perc: Hazai hetes. Dimitrivieszki, 18-26. Ancsin, 18-27.

47. perc: Robledo sincs csúcsformában, belemegy.

46. perc: Szkokán 2 perc. Wyszomirski véd. Elrontja a kínait a Szeged, Hanusz, 17-26.

45. perc: Zubai okosan, 16-26.

44. perc: Pordán beállóból, 16-25.

43. perc: Robledo telibe a kapufát.

42. perc: Pordán, 13-24. Székely véd, Hanusz, 15-25. Csuruvija ront. Hazai büntető, Wyszomirski véd.

41. perc: Bartucz véd. Hadzimerovic, 12-23. Ancsin a védők között, 12-25.

40. perc: Ancsin, majd Faluvégi, 12-24.

39. perc: Sierra lábbal, majd Ancsin eladja, Szkokán, 11-23.

38. perc: Ancsin, szakad a háló, 10-23.

37. perc: Cavor, az első hazai gól a második félidőben, 10-22.

36. perc: Sierra megint! Ancsin az alsóba, 9-22.

35. perc: Sierra! Mit művel! Szélről hárít. Bombac ziccer, csel, Bartucz kiszáll a kapuból, 9-21.

34. perc: Prodanovics micsoda formában, hihetetlen zunder, 9-20. Vranjes kap 2 perc.

33. perc: Sierra a kapufára tolja, Prodanovics bevágja, 9-19.

32. perc: Sierra ismét parádésa véd egy ziccert, Bombac, most bevágja, 9-18.

31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Bombac rosszul passzol.

Eddig nagyon sima, egyszer kapta össze magát a Csurgó, azonban a Szeged nem kegyelmez, és simán vezet. Az igazsághoz tartozik, hogy a CSKK tartalékos, de a MOL-Picknek is vannak sérültjei.

30. perc: Döme, 8-17. Döme újból, 9-17.

29. perc: dimitrievszki szépít, 7-16. Robledo, ő is beköszön, 7-17.

28. perc: Sierra véd, majd eladja a labdát a Szeged, majd labdát szereznek. Bombac talpról, 10 gól a különbség, 6-16.

27. perc: Mikita 2 perc, szegedi hetes, Csuruvija, 6-14. Egy hazai kínai, Sierra ezt is védi. Prodanovics, 6-15.

26. perc: Robledo, Bartucz véd, majd Sierra labdát szerzett.

25. perc: Sierra lábbal véd.

24. perc: Vranjes hetest harcol ki, Bombac kihagyja.

23. perc: Faluvégi csúnyán mellé.

22. perc: Bartucz véd, majd nagyot ment.

21. perc: Zubai 2 percet kap. Sierra, mint a legyet!

20. perc: Ancsin talpról, 6-13.

19. perc: Sierra lazán véd.

18. perc: Sierra nagyon elkapta a fonalat, Prodanovics micsoda ejtés, 6-12.

17. perc: Bombac remek csel, Bartucz véd. Sierra is ezt teszi. Källman, 6-11.

16. perc: Faluvégi, 6-10.

15. perc: Sierra tolja ki. Bombac! 5-10.

14. perc: Balogh mellé. Ellépik a hazaiak. Ilyés ellépi. Sierra bravúr! Källman büntet, 5-9.

13. perc: Vranjes 2 perc. Faluvégi mellé.

12. perc: Prodanovics büntet, 5-8.

11. perc: Bombac telibe Bartuczot, Dimitrievszki, 4-7. Balogh, alszik, kiesik a kezéből, Mota, 5-7. Időt is kér Pastor edző.

10. perc: Balogh telibe a kapufát. Vranjes ejt, szép, 3-7.

9:. perc: Hadzimerovic beállóból, 2-6. Zsinórban három hazai gól, Hadzimerovic, 3-6.

8. perc: Dimitrievszki, 1-6. Bartucz véd.

7. perc: Gazdag telibe a kapufát. Balogh kezéből kiesik a labda.

6. perc: Ilyés remeke csel, 0-5. Källman, 0-6. Micsoda kezdés!

5. perc: Újabb szegedi kontra, Prodanovics, 0-4. Hazai hetes. Sierra véd!

4. perc: Újabb kiváló szegedi védekezés, Vranjes fordul be, 0-3. Mikita ellépi, Prodanovics ziccert ront. Időt kér a Csurgó.

3. perc: Újabb szegedi ziccer, Prodanovics, 0-2. Cavor, ismét Sierra véd.

2. perc: Cavor lő, Sierra véd, de marad a hazaiaknál a labda. Thiagus Petrus ziccer, 0-1.

1. perc: A Csurgó kezdett, szegedi labdaszerzés, Källman ziccert ront.

17.49: A hazaiak kerete is foghíja, csak 14 játékost nevezett Sótonyi László vezetőedző.

17.45: Parrondo és Mindegía sérülés miatt nem játszik, így Hegedüs Márk és Fekete Bálint került be a keretbe.

17.42: A Szeged TV élőben adja a meccset, itt:

17.39: A MOL-Pick kékben, a Csurgói KK pirosban játszik majd. Hazai oldalon Pazin megsérült, így ő nem játszik a meccsen.

Melegít a Szeged.

17.35: Már pénteken megérkezett Nagyatádra a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, így pihenten várhatja a mai meccset. Lesz-e a megszokott izgalom, vagy ma simán nyer a Szeged? Ezek a kérdések foglalkoztatják leginkább a szegedi szurkolókat.

A nagyatádi csarnokban már a szegedi csapat.

Következik a mumus elleni találkozó, hiszen a Somogy megyei alakulat ellen mindig kőkemény, és izgalmas meccset vív a kétszeres magyar bajnok.

Így volt ez alapszakasz utolsó meccsén is, amikor a remek hajrának köszönhetően sikerült 28–26-ra nyernie a Pastor-csapatnak. A CSKK nincs jó passzban, hiszen eddig négy meccset játszott a rájátszásban és négyszer vereséget szenvedett, szerdán idegenben a Váctól kaptak ki 35–34-re.

Szerencsére teljes a szegediek kerete, így a legerősebb összeállításban vehetik fel a küzdelmet. A MOL-Pick a péntek délelőtti edzés után útra kelt, az éjszakát már Nagyatádon töltötte.

A találkozót a Szeged TV YouTube csatornáján élőben közvetíti, míg a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.