2017.09.22. 09:15

Megvan a szezon első győzelme a BL-ben: PPD Zagreb-MOL-Pick 23-28

Második csoportmeccsét játszotta a Bajnokok Ligája A csoportjában a MOL-Pick Szeged. A magyar együttes Zágrábban javított a nantes-i vereség után.

Gyúrós István

PPD Zagreb (horvát)-MOL-Pick Szeged 23-28 (12-17)

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló. Zágráb, Arena Zagreb, 4000 néző. Vezette: Erdohan, Özdeniz (törökök).

PPD Zagreb: Skok - Horvat 2, Z. Markovic 2, J. Valcic, Vori 2, Mandalinic 3, D. Markovics 2/1. Csere: Kastelic (kapus), Mrakovcic 5, Susnja 1, Hrstic, T. Valcic, Kontrec, Vuglac 5, Ravnic 1. Vezetőedző: Kasim Kamenica.

MOL-Pick Szeged: Sierra - Sostaric, Buntic 5, Thiagus Petrus 3, Bánhidi 2, Källman 1, Skube. Csere: Sego (kapus), Gorbok 4, Balogh 8/3, Gaber 1, Blazevic, Sigurmannsson 1, Zsitnyikov 2, Bodó 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 8, ill. 12 perc.

Kiállítás: 2/1, ill. 6/4.

Kasim Kamenica, a PPD Zagreb vezetőedzője: – Az volt a célunk, hogy jó védekezéssel kezdjünk, erre kaptunk tizenhét gólt az első félidőben. Sierra és Sego sokkal jobban védett, mint a mi kapusaink, emellett könnyű lövőhelyzeteket hagytunk meg a Szegednek. Gratulálok nekik, jobbak voltak ma! Néhány játékosommal el fogok beszélgetni, mert nem úgy játszottak, ahogyan azt elvárnám tőlük. Ezeken változtatnunk kell.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: – Fontos két pontot szereztünk, nagyon nehéz feladat Zágrábban győzni. Az első félidőben jól játszottunk, Sierra kiválóan védett, meg is volt az ötgólos előnyünk a szünetben. Ezután elvesztettük a ritmusunkat, rossz döntéseket hoztunk, így felzárkóztak a hazaiak. Az utolsó tíz percben megint jól játszottunk, ezért tudtunk nyerni. Ebből a sikerből mindenki kivette a részét, folytatnunk kell a munkát, és tovább kell fejlődnünk.

60. perc: Bánhidi 23-28! Megnyertük! Sego még egy bravúrja! Szép volt, fiúk!

59. perc: Källman cundere a helyén, a kapuban 23-27.

58. perc: Thiagus Petrust kiállítják. Zágrábi kapufa, marad náluk. Sego bejött, védett is.

57. perc: PETRUS! Labdát szerez, egész pályáról beíveli! 23-26.

56. perc: Vuglac 23-24. Megint Zsitnyikov, belelendült az orosz 23-25.

55. perc: Zsitnyikov talpról 22-24.

54. perc: Balogh hetese most jó 21-23. Vori 22-23.

53. perc: szegedi hetes, Sigurmannsson mellélövi... Így izgalmas lesz. Ravnic 21-22.

52. perc: Vori első góljával 20-22.

51. perc: Sierra, fontos védés.

50. perc: háromra zárkóznak a hazaiak, 19-22. Susnja.

49. perc: Bánhiditól most a játékvezetők veszik el a labdát.

48. perc: Bánhidira fújnak faultot. Megint Vuglac, szegedi időkérés 18-22.

47. perc: Vuglac estében ez volt az este legszebb zágrábi gólja 17-22.

45. perc: Markovics hetesével 16-22.

44. perc: Bodó a kapufára lőtt, a kipattanóból Sigurmannsson eredményes 15-22.

43. perc: Horvat hetese is kimarad.

42. perc: Balogh hetese fölé megy. "Köszi, Balogh", jön a hazaiak hangosbemondójától. Nem annyira sportszerű...

41. perc: Vuglac 15-21.

40. perc: a legutóbbi öt szegedi gólt Balogh szerezte, most Bodó is hozzátesz 14-21.

39. perc: Balogh újra, ez a hetedik neki 14-20.

38. perc: Mrakovcic ötödik gólja 14-19. Gabert kiállítják.

37. perc: Zsitnyikov passzol Gaberhez, aki kiharcol egy hetest. Balogh ezt is bedobja 13-19.

36. perc: Susnját kiállítják.

35. perc: Gaber kezéből kilopják. Zsitnyikov és Bodó a pályán.

34. perc: Balogh hatalmas kapufás góljával 13-18. Sárgát kap a zágrábi edző közben.

33. perc: kiegészültünk. Vuglac 13-17.

32. perc: egy percet sikeresen "eltámadtunk" a kiállításból. Källman kínaija fölépattan, de a Zágráb is eladja.

31. perc: folytatjuk! Sierra negyven százalékkal védett az első félidőben, marad is a kapuban. Illetve jelenleg hat mezőnyjátékossal, emberhátrányban a Pick, de Sierra jön majd be.

Félidő!

30. perc: Sierra, mit védett megint! Gaber harcol ki hetest. Balogh büntetője bent,  Thiagus Petrust kiszórják két percre. 12-17 a félidő!

29. perc: az exszegedi Kastelic a hazaiak kapujában, Skok nem remekelt. Balogh góljával 12-16.

28. perc: Mandalinic a jobb alsóba, Sierra a másik oldalra ment 11-15. Zlatko Horvat, 12-15, most van egy kis hullámvölgyünk, időt is kér Pastor 12-15.

27. perc: Skube dobat gólt Gorbokkal 10-15. Blazevicet kiállítják.

26. perc: a "katari" Zarko Markovics góljával 10-14.

25. perc: negyedszer is Mrakovcic, ez azért nem járja 9-13. Gaber "beizzadja", ez is gólt ér 9-14.

24. perc: Mrakovcic 8-12. Gorboktól jön a válasz 8-13.

23. perc: kitalálják? Megint Buntic 7-12. Átlövésből a bal felsőbe bombázott.

22. perc: nagyon megy Bunticnak, mégiscsak saját hazájában szerepel 7-11.

21. perc: Mrakovcic megint 7-10.

20. perc: Mrakovcic. Gorbok lő a bal alsóba 6-10.

19. perc: Dobrivoje Markovics a szélről, Sierra csak belekapni tud 5-9. Egymás után lövünk két kapufát. "Köszönöm szépen" - mondja magyarul a hangosbemondó.

18. perc: Thiagus Petrus! Labdaszerzés után a félpályáról lő az üres kapuba 4-9. Álomkezdés.

17. perc: Bánhidi betegen is gólt szerez, és kiharcol egy kiállítást 4-8. Vorinak a második 2 perce.

16. perc: Sierra, egymás után két bravúr, zúgja is a nevét a szegedi közönség!

15. perc: Mandalinic lövése gyenge, de valahogy csak bepattan 4-6. Nagyon megy Bunticnak, háromnál jár 4-7.

14. perc: szegedi időkérés.

13. perc: Thiagus Petrus labdát csen, végigviszi, belövi 3-6.

12. perc: kiállítják Vorit.

11. perc: Buntic labdát szerez, gólt is lő belőle 3-5.

10. perc: Balogh hetesével vezetünk megint 3-4.

9. perc: Mandalinic átlövése jó 3-3.

8. perc: Horvat 2-3. 1-1-gyel hozzuk le a kettős emberhátrányt.

7. perc: Skube remek passzát Balogh bepörgeti, kettős emberhátrányból talált be a Pick 1-3.

6. perc: Bunticot is kiállítják. Sierra! nagy bravúr!

5. perc: Bánhidit állítják ki két percre.

4. perc: indulunk, Gorbok lő, vezetünk 1-2.

2. perc: Buntic egyenlített, ő egyébként nagy tapsot kapott a hazai közönségtől is 1-1.

1. perc: a Zagreb támadhat először. Zarko Markovic góljával 1-0.

19.59: kezdünk!

19.51: a szegediek: 1 Sierra, 8 Källman, 9 Bodó, 10 Sigurmannsson, 13 Gorbok, 14 Thiagus Petrus, 16 Sego, 19 Balogh, 20 Skube, 21 Blazevic, 22 Gaber, 24 Sostaric, 26 Pedro, 27 Bánhidi, 34 Buntic, 89 Zsitnyikov.

19.48: a hazai keret: 1 Z. Markovic, 3 Eres, 5 Mrakovcic, 9 Kontrec, 10 Vori, 15 D. Markovics, 16 Skok, 18 Horvat, 19 Susnja, 22 J. Valcic, 24 T. Valcic, 27 Mandalinic, 33 Ravnic, 44 Hrstic, 74 Vuglac, 99 Kastelic.

19.35: a hazaiak fehérben, a MOL-Pick Szeged kékben játszik majd, a kapusok narancssárgában, illetve feketében lesznek.

19.31: török játékvezetők lesznek az összecsapáson: Kursad Erdogan és Ibrahim Özdeniz fújja a BL-találkozót. Van ugye török csapat a sorozatban, a Besiktas a D csoportban szerepel.

19.20: megtaláltuk a zágrábi vezérszurkolót, íme!

19.08: kijött a csapat a pályára, ezzel együtt megjött a szurkolók hangja is. Szól a "Pick Szeged, Pick Szeged" az arénában. Közben a szegedi csoportban a Vardar 27-23-ra legyőzte a Nantes-ot, míg a B jelű nyolcasban a Veszprém 28-27-re verte a Flensburgot.

18.56: kis múltidéző: az elmúlt szezonban is találkozott egymással a két csapat a BL csoportkörében, akkor kiélezett csatában a Pick 26–24-re nyerni tudott. Szegeden simább volt a meccs, 26–21 lett. A nyáron Ausztriában, a 21. Styrian Handball Days döntőjében mérkőzött a Szeged és a Zágráb. A finálé sima szegedi sikerrel ért véget: 34–25-re nyertek Bodóék.

18.50: hamarosan a szurkolók is megérkeznek. Voltak, akik már napokkal hamarabb eljöttek Horvátországba, mások kifejezetten a meccs miatt érkeztek Zágrábba. Íme egy fotó az arénába várható 160 szegedi szurkoló egy részéről.

18.42: megérkezett a csapat az Arena Zagrebbe, hamarosan elkezdődik a bemelegítés. A 18-as keretből Zubai Szabolcs és Fekete Bálint maradt ki, így ugyanazzal a csapattal lép pályára Juan Carlos Pastor csapata, mint egy hete Nantes-ban.

11.59: képeken az edzés - tekintse meg alábbi galériánkat!

Az Arena Zagrebben edzett a MOL-Pick Szeged

11.30: már edz a csapat, méghozzá az esti meccs helyszínén, az Arena Zagrebben. A létesítményt 2008-ban adták át, kézilabdameccsen 15 ezer 200-an, kosárlabdán 16 ezer 500-an, koncerten pedig 24 ezren férnek el a lelátón. Most éppen Bryan Adams fellépését hirdetik az utcákon. A 2009-es férfi kézilabda-vb-re épült a csarnok, amelynek építésében a magyar TriGránit is részt vett. Tavaly Davis-kupa-meccseket játszott itt a horvát csapat Spanyolország ellen, akkor három nap alatt 45 ezren fordultak meg a lelátón, de a zenei világból fellépett már itt Lenny Kravitz, Plácido Domingo, Britney Spears és Tom Jones is.

9.15: a szegediekhez hasonlóan a PPD Zagreb szintén győzelemre készül: Kasim Kamenica vezetőedző sajtótájékoztatón elmondta, szerinte a Pick a Final Fourra is esélyes együttes – ezzel Zlatko Horvat csapatkapitány is egyetértett –, nehéz dolguk lesz hazai pályán. Közel sem elégedett a legutóbbi két döntetlenjükkel (a BL-ben a Kristianstad, a SEHA-ligában a Celje ellen ikszeltek), az ott mutatott játék biztosan nem lesz elég a sikerhez. Keretükből Dobrivoje Markovics sérüléssel, Zarko Markovic betegséggel bajlódott, de várhatóan mindketten ott lesznek ma a pályán.

9.05: jó reggelt mindenkinek! Megvolt a hivatalos ébresztő, hamarosan reggelizik a csapat Zágrábban. A mai programban 10 órától videóznak a játékosok, majd 11.15-től edzést vezényel Juan Carlos Pastor és stábja az esti meccs helyszínén. Ebéd után jut még egy pihenő, majd 17.40-kor indul a csapat a sportcsarnokba, ahol 20 órától kezdődik a PPD Zagreb elleni BL-meccs, amin egyébként török játékvezetők fújnak.

Péntek,

22.11: megkérdeztük Balogh Zsoltot, a szegediek klasszis átlövőjét, hogy mit vár a holnapi találkozótól:

– Kemény meccs lesz, mert a horvátok otthon mindenkire veszélyesek. Tavaly a BL-ben csak 26–24-re nyertünk, akkor az utolsó pillanatokban szereztük meg a győzelmet. A nyári osztrák tornán magabiztosan vertük őket, nem szabad abból a találkozóból messzemenő következtetéseket levonni, azt az eredményt el kell felejteni. Kapusuk, Urh Kastelic tavasszal minket erősített – ez kétélű dolog. Szerintem a kapus ilyenkor előnyben van, Urh viszont nem volt olyan sokat nálunk, hogy mindenkit kiismerjen. Bízom benne, hogy nem kapja úgy el a fonalat, mint a Nantes kapusa, mert a két pontért utazunk a horvát fővárosba. Javítani szeretnénk, ez a célunk.

21.35: szerencsésen megérkezett a csapat Zágrábba, már a vacsorán is túl vannak a játékosok. Az utazásokkal nem "spórol" a csapat: a nantes-i, múlt heti túra a repülőkkel adódó problémák miatt nyúlt hosszúra, míg ma összesűrűsödött a program, hiszen a 9.30-as videózással indult a nap, azóta pedig 12 óra telt el. A csapat ugyanabban a hotelben szállt meg, mint tavaly, akkor ez szerencsét hozott. Mára már nincs kötött program, a játékosok közül többen pihenni mentek, van, aki gyúrást kért, míg mások a hallban beszélgetnek. Az egyik horvát rádió a Pick három horvát játékosával, Blazeviccsel, Segóval és Bunticcsal reklámozta a találkozót, meglátjuk, mennyi nézőt vonz ez holnap.

12.15: bőven lesz szegedi szurkoló a helyszínen is.

12.03: lassan véget ér a délelőtti edzés, a MOL-Pick Szeged ebéd után száll buszra, és indul el Zágrábba. A Nantes elleni vereség után egyik szegedi játékos sem fogadná el az újabb kudarcot, ez látszott az edzésen is, ahol egy egyórás videózás után még bő másfél órán át gyakorolták a taktikai elemeket Balogh Zsolték. Jó hír, hogy mindenki bevethető. A múlt heti tizenhatos keret mellett Zubai Szabolcs és Fekete Bálint is elutazik, az csak a meccs előtt derül ki, hogy melyik tizenhat játékosát nevezi a Pastor. Mindenkinek jut feladat, mert hétfőn már a csurgói bajnoki következik.

A keddi, orosházi bajnoki után nem sokat pihenhetett a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, szerdán már egy, tegnap pedig szintén egy foglalkozás szerepelt a programban. Jön a következő feladat, amely komoly súllyal bír, szombaton 20 órakor a horvát rekordbajnok, a Zágráb otthonában szerepel a csapat.

Ma délelőtt még az újszegedi sportcsarnokban gyakorolnak a „kékek", majd a közös ebéd után a Pick csapatbuszával a horvát fővárosba utaznak. Közel hétórás út vár a kedvencekre. Mivel késő este van a meccs, így a Juan Carlos Pastor, Marko Krivokapics és Nenad Damjanovics alkotta edzői hármas a meccsnap délelőttjén edzést vezényel majd.

Az elmúlt szezonban is találkozott egymással a két csapat a BL csoportkörében, akkor kiélezett csatában – a hajrában jóformán végig emberhátrányban játszott a Pick – 26–24-re nyerni tudott a Pastor-alakulat. Szegeden simább volt a meccs, 26–21-et mutatott a lefújás után az eredményjelző.

A nyáron Ausztriában, a 21. Styrian Handball Days döntőjében mérkőzött a Szeged és a Zágráb. A finálé sima szegedi sikerrel ért véget: 34–25-re nyertek a hat gólig jutó Bodó vezérletével.

Mindenképpen érdekesség lesz, hogy horvát oldalon ott van a keretben az a szlovén válogatott Urh Kastelic, aki tavasszal kölcsönben Szegeden védett.

A találkozót a Sport 1 TV élőben közvetíti, a delmagyar.hu útinapló formájában számol be róla, az esti BL-meccsről pedig szöveges online tudósítással jelentkezik. A csapatot elkíséri a Pick klubtévéje, a #kékek stábja is, a szimpatizánsok az októberi adásban láthatják majd a túráról készült kisfilmet.

Szurkolókban sem lesz hiány, három busz, számos autó indul Szegedről, összesen 160 jegyet vásároltak a szegedi hívek.

A csoport hétközi meccsén: Rhein-Neckar Löwen (német)–Wisla Plock (lengyel) 31–27. A 2. forduló további párosítása, szombat, 17.30: Vardar Szkopje (macedón)– HBC Nantes (francia). 18 óra: Barcelona Lassa (spanyol)– IFK Kristianstad (svéd).