2019.04.28. 21:21

Kiásta magának a gödröt a Makói FC

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 25. fordulójában a Makó hazai pályán 4-2-re kikapott a Dabastól.

Papós Tamás

Makó–Dabas 2–4 (1–2)

Labdarúgó NB III, Közép csoport, 25. forduló. Makó, 150 néző. Vezette: Bálint Attila – közepesen (Zahorecz, Ancsin).

Makó: Garamvölgyi 4 – Tamaskó 4–2=2, Lászik 4,5, Magyar 5, Kóródi 5 – Busa 5, Zsoldos 5, Széll 4 (Babolek, 77. –), Tóth 5 (Podonyi, 71. –), Molnár 5 (Bány, 65., 5) – Gémes 5,5. Játékos-edző: Magyar György.

Dabas: Sebestyén – Molnár (Csepregi, 62.), Molnár, Szenes, Sándli (Kiss, 83.) – Fitos (Szántó, 71.), Crkvenjakov, Erős, Fritz – Földesi, Eördögh. Edző: Kerekes Barna.

Gólszerzők: Molnár (36.), Busa (83.), ill. Crkvenjakov (37., 45.), Sándli (60.), Földes (64.).

Kiállítva: Tamaskó (42.).

Sárga lap: Tóth (28.), Molnár (58.), Gémes (59.), ill. Molnár (24.), Szenes (29.), Eördögh (43.).

Magyarék szereztek vezetést a 36. percben, egy szép kényszerítő után Molnár Jánosnak csak a kapuba kellett passzolnia a labdát. Crkvenjakov rögtön válaszolt, majd jött egy kiállítás: a 42. percben Tamaskó több figyelmeztetés után kapta meg szabálytalanságért második sárga lapját.

A félidő előtt duplázott Crkvenjakov: gyönyörűen löbbölte át a labdát a kapus felett. A hazai emberhátrány megpecsételte a meccs sorsát, így a Makó még két gólt kapva került nehezebb helyzetbe.

Magyar György: – Jobb csapattól kaptunk ki úgy, hogy magunknak ástuk ki a gödröt.