Labdarúgás, vármegyei II. osztály

2023.10.15. 19:53

Rangadón robogott tovább a Sándorfalva

Megkapta idénybeli második gólját a Sándorfalva a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban, a győzelme viszont így sem forgott kockán a Deszk elleni rangadón. Kurucsai Andrásék 5–1-re nyertek otthon, így nyolc fordulót követően már már nyolcpontos az előnyük a tabella élén.

Illusztráció: Török János

Sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg a Mindszent, ezúttal idegenben 6–0-ra győzte le a nyeretlen, egypontos Apátfalvát. A bajnokaspiráns Sándorfalva 5–1-re múlta felül üldözőjét, a Deszket, amelyet így a mindszentiek beértek pontszámban. Tizenhat–tizenhat, jobb gólkülönbségének köszönhetően még a Deszk a második. A listavezető maximális pontszámmal, huszonnégyel és 45–2-es gólkülönbséggel vezeti a megyekettes tabellát.

Gól nélküli döntetlent hozott a szomszédvári derbi a Tömörkény és a Csanytelek között, a St. Mihály–Mártély mérkőzésen viszont a második félidőben potyogtak a gólok. Az első játékrész 1–1-gyel zárult, a hazaiak négy második félidei góljára viszont már nem érkezett válasz a vendégektől.

Eredmények, Csongrád-Csanád vármegyei II. osztály, 8. forduló: Röszke–UTC 2–2 (1–0), gólszerzők: Papp K. (5.), Mádi (78.), ill. Obi (52.), Sós (77.). Zsombó–Csongrád 1–6 (0–4), gsz.: Nagygyörgy (78.), ill. Borda (4.), Kanász-Nagy M. (6., 93.), Nagy Á. (12.), Kordás (45., 88.). Sándorfalva–Deszk 5–1 (2–0), gsz.: Vajna (39.), Godó (45.), Varga R. (69.), Gulyás (73.), Borgulya (80.), ill. Szabó R. (75.). Tömörkény–Csanytelek 0–0. Apátfalva–Mindszent 0–6 (0–1), gsz.: Sylmetaj L. (20., 67.,74.), Bartyik R. (48., 64.), Csatlós (58.). Algyő II.–Csengele 4–0 (3–0), gsz.: Ambrus (3., 7.), Ilyés (42., 52.). St. Mihály–Mártély 5–1 (1–1), gsz.: Olajos, Klippel, Kopasz, Kovács B., Répás,  ill. Papp Z.