A Répcelak elleni bajnoki izgalmasan alakult

A férfi tekecsapat szuperliga 11. fordulójában a Szegedi TE 5:3-ra megnyerte a Répcelak elleni rangadót az újszegedi teke- é bowlingcentrumban.

Mádi József

Szél Tibor fontos csapatpontot szerzett.

Fotó: Karnok Csaba

Remek meccset és kiváló egyéni eredményeket hozott a találkozó – rangadónak megfelelő volt a színvonal.

A szegediek remek kezdése meghatározta a meccs képét, hiszen Szél Tibor és Zapletán Zsombor révén az első pár után 2:0-ra és 127 fával vezettek a hazaiak.

Ha valaki azt hitte, eldőlt a meccs, tévedett, mert a vasiak nem adták fel. Kozma Károly ugyan megszerezte a harmadik, rendkívül fontos csapatpontot, ám Karsai László három fás veresége kellemetlenül érintette a hazaiakat.

Az utolsó párban pedig jött az, amelyre senki sem számított: elkezdte a felzárkózást a Répcelak. És ez még akkor is dicséretes, ha a harmadik párharcok előtt 3:1-re és 137 fával vezetett (2476:2339) a Szeged. Ekkor jött két remek vendégteljesítmény, amelynek révén a különbség 86 fára csökkent – ezért írtuk a legelején, hogy meghatározta a meccset a hazaiak jó kezdése.

A szegedieket azért mindenképpen dicséretet érdemelnek, hogy megnyerték a találkozót, újra remek összfát értek el és valamennyi játékosuk túlhaladta a 600 fát.

Végeredmény:

Szegedi TE–Répcelak 5:3 (3757:3671)

A párok: Szél T.–Danóczy R. 1:0 (3:1, 612:570), Zapletán Zs.–Tóth Á. 1:0 (4:0, 647:562), Kozma K.–Somodi K. 1:0 (3:1, 641:597), Karsai L.–Bíró P. 0:1 (2:2, 607:610), M. Jovetics–Molnár P. 0:1 (0:4, 610:649), Kiss N.–Móricz Z. 0:1 (1:3, 640:683).