2024.04.12. 18:58

Ismét bajnok 100 méter pillangón Ugrai Panna

A hetes pályáról nyerte meg a 100 méter pillangóúszás döntőjét az úszó ob zárónapján a Hód Úszó SE sportolója.

Ugrai Panna egymás után harmadjára lett bajnok 100 méter pillangón.

Fotó: Kovacs Peter

Az úszó ob zárónapján Ugrai Panna kétszeres címvédőként várhatta a 100 méter pillangót: az előfutamból a hatodik idővel került döntőbe a Hód Úszó SE sportolója.

Az esti fináléban így a hetes pályán kapott helyet, és sokáig harmadik helyen haladt. Komoróczy Lora előnyét azonban folyamatosan faragta Ugrai Panna, és az utolsó ötven méteren pedig sikerült is megelőznie, így zsinórban harmadjára nyert ezen a távon.

Ami a zárónap további eredményeit illeti, 800 méter gyorson több vármegyei úszó is érdekelt volt. A szegedi Fábián Bettina (FTC) a hatodik lett a szám fináléjában, míg az összetett eredmények alapján Olasz Anna (HAÁSZ SZUE) 12. lett, klubtársai közül, Rácz Janka a 17., Gasztány Mira a 28. lett. 50 méter mellen Veszelovszki Eszter (Hód Úszó SE) a B döntőben nyolcadik lett.