A szegedi Kiss Ágnes, Molnár Csanád egység harmadik lett

2024.05.11. 17:02

Újabb magyar érmek

Tíz magyar hajó volt érdekelt a szegedi kajak-kenu világkupán a szombat délutáni döntőkben, és közülük három érmet nyert.

A szegedi Suba Róbert ötödik lett.

Fotó: Peter Szalmas

Három érmet nyertek a magyar hajók a kajak-kenu világkupa délutáni döntőiben: az algyői származású Kopasz Bálint győri színekben megnyerte a K1 500 méteres számot, Korisánszky Dávid C1 200 méteren lett harmadik, míg a mix C2 500 méteres futamban két szegedi, Kiss Ágnes és Molnár Csanád ért be harmadikként a célba.

A para világbajnokság KL1 200 méteres számában Suba Róbert az ötödik helyen fejezte be a versenyt.

Az eseményen vasárnap megint rendeznek döntőket.

A magyar hajók eredményei, nők, C2 200 m: 4. Bragato Giada, Benkucs Kira; 5. Opavszky Réka, Csorba Zsófia. K1 200 m: 6. Fojt Sára

Férfiak, C1 200 m: 3. Korisánszky Dávid. C1 500 m: 7. Fekete Ádám. K1 500 m: 1. Kopasz Bálint, 7. Szabó Szántói Tamás. K2 500 m: 4. Kurucz Levente, Opavszky Márk; 9. Nádas Bence, Tótka Sándor. KL1 200 m: 5. Suba Róbert. Mix, C2 500 m: 3. Kiss Ágnes, Molnár Csanád.