Világbajnoki bronzérmet nyert Biacsi Ilona

Idei legjobbját futotta az SZVSE parasportolója a Japánban zajló világbajnokságon.

Idei legjobb idejét futották a Biacsi-ikrek Kobéban.

Fotó: IPC

A japán Kobe-ban zajló paraatlétikai világbajnokság 1500 méteres síkfutás döntőjében versenyezhetett az SZVSE két paraatlétája.

Biacsi Ilona és testvére, Bernadett A T20-as kategória döntőjében három japán, egy brazil és egy lengyel versenyzővel állhatott rajthoz. Ilona a harmadik helyen haladt, míg Bernadett mögötte, negyedikként versenyzett – végül ez is lett a végeredmény a szegedi sportolók számára.

Biacsi Ilona idei legjobb időeredményével (4:42.51) ért célba, és lett világbajnoki bronzérmes, míg Bernadett szintén idei legjobbját futotta a döntőben (4:46.61), és a negyedik helyen végzett.