2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

12 arany az uszonyosúszó cápa és gyermek országos bajnokságról

Az egyik legsikeresebb cápa és gyermek országos bajnokságon van túl a Bácsvíz-KVSC csapata.

Kolonics Milán és Mészáros Dániel legyőzhetetlen volt, amiben csak elindultak, minden versenyszámban bajnoki címet szereztek.

Teljesítményével kiemelkedett még Kövecs Dávid, aki első helyen végzett az 50 m-es uszonyos pillangóúszásban és további két egyéni érmet is begyűjtött.

Az elmúlt hétvégén, november 9-én és 10-én rendezték a Kecskeméti Fürdőben a XXXI. Gyermek,- és a XI. Cápa korosztály uszonyos- és búvárúszó Országos Bajnokságot. A hazai Bácsvíz-KVSC csapata ismét tisztesen helyt állt a 8-11 éves korosztály legfontosabb versenyén, a versenyzők összesen 26 érmet nyertek, amiből 12 volt aranyérem.

Kövecs Dávid

Mind a hazai csapatból, mint az egész mezőnyből kiemelkedett Kolonics Milán, aki a 11 éves gyerek fiúk között 5 egyéni számot nyert, és a 4x100 méteres gyors, illetve a 4x50 méteres pillangó váltóval is a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

Szintén a fiúk közül lehet kiemelni Mészáros Dánielt, aki a 10 évesek korosztályban gyűjtött be 4 egyéni aranyérmet, és ő is tagja volt az aranyérmes váltóknak.

A legkisebbek közül Kövecs Dávid volt az, akinek sikerült még elsőnek célba csapnia, méghozzá az 50 méteres pillangóúszásban, így most már ő is bajnoknak mondhatja magát. Dávid aranyérme mellé egy ezüstöt és három bronzérmet is nyert.

Dobogóra állhatott még az egyéni versenyszámokban a 10 évesek között Kerekes Luca, Garajszki Máté, Ölvödi Soma, a 11 éveseknél pedig Magony Joshua és Földházi Ákos.

A győztes váltó: Kolonics Milán, Garajszki Máté, Magony Joshua és Mészáros Dániel.

A verseny fénypontja a hazai szurkolók számára mindenképp a 4x100 méteres gyermek fiú váltó volt, amiben a Bácsvíz-KVSC csapata nem csak magabiztos győzelmet aratott, hanem egy 12 éves országos csúcsot adott át a múltnak. A váltó tagjai voltak Kolonics Milán, Garajszki Máté, Magony Joshua és Mészáros Dániel. Ugyanezen összetételű váltó a 4x50 méteres pillangó versenyszámot is fölényesen nyerte.

A Bácsvíz „B" váltja is a dobogóra állhatott a fiúknál a 4x100 méteres számban, a váltó tagjai Ölvödi Soma, Fekete Miklós, Kövecs Dávid és Földházi Ákos voltak.

A gyermek lány váltók is nagyon ügyesen szerepeltek, mindkét váltószámban a 3. helyen végeztek. A váltó tagjai: Bogdán Luca, Losonczi Flóra, Kerekes Luca és Burai Boglárka voltak.

Lipták Éva, a versenyen részt vevő úszó szakosztály edzője elmondta, nagyon elégedett a fiatalok teljesítményével, és örül a két új váltó országos csúcsának.

Kolonics Milán és Mészáros Dániel Lipták Éva az úszó szakosztály edzőjével.

Székely Lilla, az uszonyos szakosztály edzője is sikeresnek értékelte a versenyt: - Nagyon örülök, hogy sikerült ennyi érmet nyerniük a gyerekeknek. A dobogós helyek mellett sok pontszerző helyezésünk is volt, ami mutatja, hogy országos viszonylatban jó helyen áll az egyesület, és Kecskeméten is komoly hagyományai, illetve eredményei vannak az uszonyosúszásnak. Hosszú évek óta először, szeptemberben érkezett hozzánk néhány új gyerkőc, akikkel megkezdtük a közös munkát. Tőlük ezen a versenyen még nem vártam komolyabb eredményt, de bízom benne, hogy 1-2 éven belül már ők is szállítják majd az érmes helyezéseket. A hazai pályát kihasználva versenyen kívül úsztak az idősebb válogatott versenyzőink is: Balogh Máté a junior válogatott oszlopos tagja nagyon biztató időket úszott, és az utánpótlás válogatottba beválasztott Kis Rolandra, Kádár-Németh Kristófra és Kövecs Rolandra sem lehet egy rossz szavam sem, mindegyikük megúszta a legjobb idejeit. Jó visszajelzés volt ez a verseny, egyértelműen látszik, hogy az idősebbekkel jó úton haladunk, a kisebbekkel viszont még nagyon hosszú út áll előttünk.

1-8. helyezések: