2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 23°C Még több cikk.

A 93. percben bukta el a meccset a KTE

Kecskemét – Nem sikerült kapott gól nélkül kihúznia a meccset a Szombathely ellen a KTE-nek, a hazaiak Tóth Péter 93. percben szerzett fejesgóljával otthon tartották a 3 pontot.
Szombathelyi Haladás - KTE-Ereco 1-0 (0-0)
Szombathely, 5000 néző. Vezeti: Veizer (Demeter, Kelemen)
Haladás: Rózsa – Nagy I G. (Irhás, 89.), Korolovszky, Lengyel, Nagy II G. – Fodrek, Halmosi, Tóth P. – Kenesei, Sluka (Oross, 72.), Simon. Vezetőedző: Aczél Zoltán
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovics, Balogh, Mohl – Csukics (Bori, 67.), Ebala – Alempijevics, Litsingi, Vujovics (Patvaros, 88.) – Tököli (Dosso, 79.). Vezetőedző: Tomiszalv Szivics
Gólszerző: Tóth P. (93.)
Sárga lap: Ebala (26.), Fodrek (65.), Radanovics (68.), Halmosi (74.), Tóth P. (75.), Oross (80.)
Piros lap:

Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Simon előreívelése után a berobbanó Tóth a kapust megelőzve fejelt a léc alá. 1-0.

88. perc:
utolsó cserelehetőségét is kihasználta a KTE: Vujovicsot Patvaros váltotta.

84. perc: újabb nagy hazai helyzet maradt ki, most Simon lőtt 20 méterről épphogy kapu fölé.

79. perc: Tökölit is lecseréli Szivics mester, Dosso állt be a helyére.

72. perc: cserél a hazai csapat is: Sluka helyére Oross érkezett.

67. perc: a jól játszó Csukicsot Bori váltotta.

65. perc: Fodrek beadása után Nagy II 5 méterről, hatalmas helyzetben fejelt kapu fölé.

59. perc: Kenesei lövésébe Balogh vetődött bele, a hazaiak kezezést reklamálnak.

52. perc: Tököli beadása után Radanovics fejelt közelről a jobb felső sarok mellé.

48. perc: Sluka szöglete után Kenesei lőtt kapura 17 méterről, Ribánszki azonban újabb hatalmas bravúrral védte a jobb felsőbe tartó lövést.

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek!

A KTE továbbra is mindent a védekezésnek rendel alá, kontrákra rendezkedtek be a vendégek.

34. perc: Kenesei beadása után Fodrek került nagy helyzetbe, de a vendégek szerencséjére mellé lőtt.

33. perc: Kenesei 18 méteres szabadrúgása után Ribánszki a bal felső sarok elől ütötte ki a labdát.

30. perc: eltelt fél óra, a KTE még nem lőtt kapura.

26. perc: Ebala kapott sárga lapot könyöklésért.

17. perc: újra Kenesei került helyzetbe, de jobblábas lövése után ezúttal az oldalhálóban akadt el a labda.

15. perc: eddig a hazai csapat irányít, rúghattak már három szögletet, volt egy ziccerük, a kecskeméti csapat viszont csak keresi önmagát egyelőre.

10. perc: Halmosi a félpályáról remek labdával szöktette Keneseit, aki ziccerben 14 méterről lőtt, Ribánszki nagy bravúrral azonban védeni tudott.

5. perc: veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Hali, Kenesei 20 méteres lökete után azonban a sorfalról lepattant a labda.

Elkezdődött a mérkőzés!

16:58: ragyogó napsütés fogadta a mérkőzésre ellátogató mintegy 35 KTE szurkolót, akik ezúttal is vállalták a hosszú út fáradalmait.

16:54: a két csapat eddigi élvonalbeli összecsapásain rendszerint hazai győzelmek születtek, a KTE például még soha nem győzött Szombathelyen, bízzunk benne, hogy ezúttal megtörik a sorozat.

Köszöntjük olvasóinkat a Szombathelyi Haladás – KTE-Ereco bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Korábban:

A két csapat között jelenleg mindössze öt pont a különbség. A szombathelyiek nem titkoltan továbbra is a kiesés ellen menekülnek, így a KTE-nek is fontos lenne a pontszerzés, különben újra hátrafelé kell tekintgetni a liláknak. A 17 órakor kezdődő mérkőzésen megszakadhat a KTE negatív idegenbeli sorozata, hiszen a Szivics-legénység november 13-a óta nem szerzett bajnoki pontot idegenben.

A két szakvezető így nyilatkozott az esélyekről a mérkőzést megelőzően:

Aczél Zoltán (Haladás): - Lehet, hogy már unalmas ezt tőlem hallani, de ismét egy élet-halál meccs vár ránk. Még nem állunk ott a tabellán, hogy fellélegezhetnénk, ezért nagyon kell nekünk a Kecskemét elleni győzelem. Ellenfelünk erős csapat, sok rutinos, képzett, válogatott szintű futballistával. A földön játszik, és főleg támadásban nagyon jó Tököliéknek sok helyzetre nincs szükségük a gólhoz. Felkészültünk a meccsre, nekünk a saját, agresszív stílusunkban kell fociznunk, hajtást, stabil védekezést, középen sok labdaszerzést, gyors támadásokat várok a fiúktól. És persze győzelmet, de a közönségünk segítsége is kell ahhoz, hogy zsinórban a hetedik hazai meccsünket megnyerjük - idézi Aczélt a vasnepe.hu.

Tomislav Sivic (KTE): - Tudjuk, hogy a szombathelyiek nagyon készülnek a találkozóra, de mi sem vesszük félvállról az összecsapást. Győzni megyünk a vasiakhoz. Az NB I-ben nincs könnyű feladat, könnyű mérkőzés, ezt már megtapasztaltuk Szolnokon. Egészen biztos vagyok benne, hogy egy jó meccset játszunk majd, mivel mindkét oldalon remek futballisták vannak. Győzzön a jobbik! (nb1.hu)

A várható összeállítások:

Haladás: Rózsa - Nagy II. G., Guzmics, Korolovszky, Tóth P. - Sluka, Simon Á., Irhás, Halmosi - Kenesei, Fodrek
KTE: Ribánszki - Gyagya, Radanovic, Balogh, Mohl - Ebala, Alempijevic, Cukic - Bori, Tököli, Foxi

Szabadon lehetett egymást párnával püfölni

Immáron második alkalommal rendeztek Kecskemét főterén párnacsatát, amelynek során jól helyben lehetett hagyni a másikat a tollal töltött, puha vánkosokkal. Tovább olvasom