2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 7°C Még több cikk.

A Fradira készülve - I. rész: az NB II-es évek

Kecskemét – Amennyiben az időjárás nem szól közbe, pénteken a Ferencváros otthonában lép majd pályára a KTE-Ereco labdarúgócsapata. Három részes beharangozó sorozatunk kezdéseként a két csapat NBII-es összecsapásaira tekintünk vissza.
A Kecskemét és a Ferencváros csapata 2006 és 2008 között négy mérkőzést játszott egymás ellen a másodosztályban, a zöld-fehérek újkori mumusa a négy másodosztályú mérkőzésből hármat megnyert, míg egy mérkőzésen döntetlen ért el.

A két csapat először 2006-ban találkozott egymással a Széktói stadionban, ahol a hazai csapatból már a mérkőzés 10. percében kiállították Ábel Zsoltot, egy Lipcsei Péter ellen elkövetett szabálytalanság miatt. A mérkőzés mégis váratlan fordulatot vett, hiszen a bajnoki esélyes Ferencváros az emberelőny ellenére hátrányba került a kecskeméti közönség kedvenc, Csordás Csaba góljával. A zöld-fehér gárdát a bekapott gól nem zavarta meg, sőt, kettőzött erővel próbáltak kiegyenlíteni, majd a 3 pontot is megszerezni. A fordítás sikerült is, hiszen előbb Timár Krisztián, majd az azóta már a Paksot erősítő Bartha találataival megfordították az állást. A slusszpoén mégis a 91. perc végére maradt, amikor is egy kapu előtti kavarodásból Balla Mihály a kapuba kotorta a labdát, és ezzel emberhátrányban is pontot tudott menteni a KTE-nek, a hazai szurkolók legnagyobb örömére.

Nem volt ritka a kecskeméti gólöröm a másodosztályú mérkőzéseken

2007 áprilisában az Üllői úton találkozott a két együttes. A mérkőzést a Ferencváros az első helyről, míg a Kecskemét a tízedikről várta. Még szinte el sem kezdődött a mérkőzés, és az ötödik percben - a hazai szurkolók legnagyobb döbbenetére - máris beköszönt Csordás. A 33. percben a ferencvárosi legenda Lipcsei egalizálta az eredményt, és ekkor mindenki azt várta, hogy beindul a Fradi henger. A kecskeméti Mbengono Yannick ezt viszont másképp gondolta. A 65. percben beálló csatár, előbb a 72., majd a 81. percben is betalált, 3-1-re megnyerve ezzel a mérkőzést a lila-fehér alakulatnak. Ez a vereség még nem került az FTC első helyébe, hiszen ebben a fordulóban a Nyíregyháza is 3-2-es vereséget szenvedett Jászberényben. A bajnokság végén azonban a Fradi csak második lett, ezzel továbbra is az NB II tagja maradt.

Felejthetetlen élmény még mindig: 4-0-ás győzelem a Fradi ellen

2007 nyarától a Kecskeméti TE csapatának irányítását Tomiszlav Szivics vette át. A vezetőedző munkája gyorsan eredménnyel is párosult, hiszen csapata a 9. fordulóban átvette a vezetést a keleti csoportban, így az élről várhatta a Ferencváros elleni összecsapást. Szivics együttese a földbe döngölte a zöld-fehér gárdát azon az októberi délutánon. Kormos László szerzett vezetést a hazai csapatnak a 27. percben, majd Kecskemét „Janikája" duplázott a 45. és a 63. percben szerzett gólokkal. Ezután néhány zöld-fehér játékosnál elszakadt a cérna, amelynek az lett az eredménye, hogy Vincze Ottó idő előtt mehetett zuhanyozni a 62. percben. A ferencvárosi játékosok teljesen megzavarodtak, Mátyus óriási luftot rúgott a 78. minutumban, amit Aleksandar Kopunovic köszönt meg, és a ziccerben nem hibázott. A Széktói stadion lelátóján helyet foglalók 4-0-ás magabiztos hazai győzelmet ünnepelhettek, és néhányan már azt pedzegették, ha ezt a Fradit ilyen magabiztosan le tudjuk győzni, akkor itt a bajnokság végére akár még dobogó, vagy esetleg a feljutás is meglehet.

Tomiszlav Szivics számára még ma is különleges a Fradi elleni összecsapás

2008. május 1-jét bizonyára még sokáig nem felejtik el a kecskeméti szurkolók. Aki kilátogatott az Albert Stadionba a lila-fehér alakulat miatt, az biztosan nem bánta meg, hiszen a 4-500 KTE szurkoló igazi csodát láthatott. Igaz, hogy a két csapat között a tabellán 8 pont volt a különbség a vendégek javára, de egyetlenegy zöld-fehér szimpatizáns sem tudta elképzelni, hogy ott és akkor kikapjon a csapata. Az első félidőben csendes csordogált a játék, de a fordulás után a 47. percben beköszönt a Ferencváros mumusa, Montvai Tibor. Az öröm nem tartott sokáig, hisz egy erősen vitatható les-szituáció után, a kameruni származású Edouard Ndjodo egyenlített. Ez nem törte meg a vendégcsapat lendületét, továbbra is a tőlük már megszokott támadófocit folytatták, és nem elégedtek meg az egy ponttal. Ennek meg is lett az eredménye, a 73. percben ismét Montvai talált be a hazai kapuba. Az eredmény már nem változott a mérkőzés végéig, de még jutott egy kiállítás a 91.percre. Ekkor Dragóner Attila vesztette el a fejét, amiért Kassai Viktor játékvezető leküldte a pályáról. A vendégszurkolók és csapatuk együtt ünnepelték volna a sikert, de ekkor úgy tűnt, hogy a Fradi szimpatizánsoknak leesett, hogy csapatuk idén sem jut fel az NB I-be. Ezt követően a pályára berohanva és az utcára kivonulva fejezték ki nemtetszésüket a klubvezetés iránt. A Kecskeméti TE végül 75 ponttal nyerte meg az NB II keleti csoportját, és a Ferencvárosnak még a dobogó második foka sem jött össze, hiszen azt a Szolnok szerezte meg. Magyarország legnépszerűbb csapata ellen a lila-fehérek a másodosztályban veretlenek maradtak, és 11-4-es gólarányuk is elég meggyőző. A Ferencváros csapata végül a 2008/2009-es szezonban, három év száműzetés után ismét feljutott a legmagasabb osztályba.

• 2. putto 2010. december 01. 10:08
  • 1. putto 2010. december 01. 09:55
    „Egy kis multidézés: Fradi-KTE 1-2 [2008.05.01. - lila majális az Üllői úton]