2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 15°C Még több cikk.

A hajrára elvérzett a KKSE Sopronban

Kecskemét – A Kecskeméti KSE férfi kosárlabda együttese az év utolsó bajnoki mérkőzésén 65-63-ra kikapott Sopronban, így Wittmannék vereséggel zárták a 2010-es esztendőt.
Kis-Rába Menti Takarék-Soproni KC – T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE 65-63 (13-18, 17-14, 15-18, 20-13)
MKB Aréna, 1400 néző. Vezette: Forrai S., Farkas G., Szabó G.
Sopron: Kelley 5/3, Molnár 15/6, Jarvis 21/21, Szabó Zs. 15/9, Townes 7. Csere: Halmai, Helmeczi 2, Keresztes, Gombás. Vezetőedző: Meszlényi Róbert
KKSE: Wittmann 24/15, Legrange 4, Orsulic 4, Dénes 3/3, Bencze 8. Csere: Csorvási 11, Siriscevic 9/6, Lakatos. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

Az eredmény alakulása: 6.p.: 6-11, 16.p.: 25-29, 19.p.: 27-32, 22.p.: 33-37, 24.p.: 33-43, 27.p.: 40-48, 32.p.: 45-52, 34.p.: 49-52, 37.p.: 54-62.

A hazaiak sokat hibázva, míg a vendégek koncentráltan kezdtek, főként Bencze és LeGrange kezdett kitűnően. Ennek köszönhetően az első tíz percben végig a kecskemétiek vezettek, és az első negyed után ötpontos előnyre tettek szert.

A második negyed elején Wittmann és Jarvis dobópárbaját láthatta a publikum, a hazai légiós három triplájával felzárkózott a Sopron. A korábban Kecskeméten is pattogtató Szabó is megmutatta tehetségét, így a félidő hajrájára teljesen elolvadt a vendégek előnye. Mindkét oldalon sok volt az eladott labda, elég gyenge színvonal jellemezte az első félidőt.

Wittmannak ezen az estén nem akadtak társai, így két vereséggel zárta az évet a KKSE

A harmadik negyedet stílusosan Wittmann, majd Jarvis újabb triplája nyitotta, majd Csorvási is megrázta magát, így gyorsan 10 pontra növelte előnyét a KKSE. A hazai csapat rendkívül gyengén dobott, a 28. percig mindössze 28%-ot produkáltak a kétpontosok terén, ami még a hazai bajnokságban is kirívóan gyenge teljesítménynek minősül. Éppen emiatt főként hárompontosokkal kísérleteztek, és ezeknek köszönhetően végül is felzárkóztak öt pontra a negyed végére.

Az utolsó negyedre meglepő módon fáradni látszott a kecskeméti gárda. Nem sikerültek a dobások, a hazaiak szedték a lepattanókat, így az utolsó öt percre 3 pontra olvadt Csorvásiék előnye. Jött azonban Siriscevic, aki zsinórban hintett két triplát, de a hazaiak nem törtek össze, a remeklő Jarvis és Szabó pontjaival az utolsó percben feljöttek egy pontra, sőt, Jarvis újabb triplájával átvették a vezetést is. Az utolsó támadás során Wittmann eladta a labdát, így a KKSE a Nyíregyháza után a Soprontól is kikapott. Az mindenesetre elgondolkoztató, hogy a soproniak az utolsó két percben 11-0-ás szériát produkáltak, ennek tudatában pedig nehéz vitatni győzelmük jogosságát.