2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

A KTE búcsúztatta a kupából a címvédő Debrecent

Kecskemét – A KTE-Ereco labdarúgócsapata a visszavágón is győzni tudott a címvédő Debrecen ellen a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, így összesítésben 6-1-gyel jutott tovább.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő visszavágó mérkőzés
KTE-Ereco – DVSC-TEVA 3-1 (2-1)
Széktói Stadion, 1000 néző. Vezeti: Erdös (Butkai, ifj. Kormányos)
KTE: Ribánszki – Gyagya, Urbán, Balogh B. Mohl (Farkas I., 80.) – Ebala, Csukics - Bori, Litsingi (Szavics, 72.), Bertus – Tököli (Foxi, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
DVSC: Verpecz – Bernáth, Simac, Mijadonski, Fodor M. – Spitzmüller (Coulibaly, 67.), Varga J., Czvitkovics, Szakály (Bódi, 59.) – Farkas II. B. (Yannick, a szünetben), Kabát. Vezetőedző: Zdenek Scasny
Gólszerző: Tököli (13.), Litsingi (36.), Kabát (45.), Foxi (82.)
Sárga lap: Ebala (74.)
Piros lap:

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a vendégek mestere elismerte, hogy a KTE győzelme megérdemelt. Tomiszlav Szivics úgy fogalmazott, hogy köszöni kollégája korrekt értékelését, majd megköszönte azoknak a szurkolóknak, hogy segítettek letakarítani a pályát. Ezen kivül megköszönte a kecskeméti drukkerek mai biztatását is.

KTE-Ereco – DVSC-TEVA mérkőzés - KÉPGALÉRIA

Vége a mérkőzésnek!

A KTE szépen a dogat, a hazai közönség pedig "hol a labdázik?".

82. perc: szenzációs góllal növeli előnyét a KTE! Csukics hatalmas szólóba kezdett, kicselezte Vargát és Simacot is, majd jobb oldalról a kapu elé üresen érkező Foxi elé gurított, aki 8 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt, 3-1. Összesítésben 6-1 a címvédő ellen.

80. perc: az utolsó csere: Mohl megy le, Farkas István váltja.

79. perc: Yannickot hordágyon viszik le, a DVSC emberhátrányban fejezi be a találkozót.

74. perc:
Ebala kapott sárga lapot Yannick felrúgásáért.

72. perc: a nagyszerű teljesítményt nyújtó Litsingit pihenteti Szivics-mester, Szavics állt a helyére.

71. perc: Yannick centerezett a 11-es ponton álló Coulibalyhoz, aki lefordult védőjéről, jobbal kapura lőtt, Ribánszki azonban lábbal, bravúrral szögletre hárított.

71. perc: Foxi 20 méterről leadott, jobblábas lapos lövését védte vetődve Verpecz.

67. perc: Spitzmüller helyére Coulibaly állt be.

62. perc: hatalmas hazai lehetőség maradt ki. Foxi a félpályán remekül szöktette a leshatáron helyezkedő Litsingit, aki egyedül vezethette kapura a labdát, de 15 méterről jobbal a bal kapufa mellé lőtt.

59. perc: a második csere a Lokinál: Szakály hagyja el a pályát, Bódi váltja.

57. perc: Kabát ugratta ki Czvitkovicsot, aki néhány lépést vezette még a labdát, majd 12 méterről, jobbal alig lőtt a jobb felső sarok mellé.

53. perc: a Loki nagy elánnal kezdte a másoik félidőt is, de eddig helyzet nélkül.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt mindkét csapat. A vendégeknél Farkas helyére Yannick, a hazaiaknál Tököli helyére Foxi érkezett.

Vége az első félidőnek!

45. perc: szépített a Loki: Szakály jobb oldali beadását Kabát közelről lőtte a hazai kapuba, 2-1.

44. perc: Tököli jobb oldali beadása után Ebala került helyzetbe, de hosszan vette át a labdát, egy védő felszabadításból telibe lőtte a középpályást, így a labda alig gurult el a kapu mellett.

36. perc: Eldőlt a továbbjutás. Bertus szöglete után a 16-os vonalán álló Tökölihez került a labda, aki egy csel után jobbal a kapu elé ívelt, a berobbanó Litsingi pedig 5 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 2-0.

30. perc: Gyagya remekül futott el a jobb oldalon, jó ütemben adott be középre is, azonban három KTE-s támadó közül éppen Simacot találta meg a labda, aki felszabadított.

23. perc: most Tököli előtt adódott hatalmas gólszerzési lehetőség, miután Litsingi újabb átadása után egyedül vezethette rá a kapusra a labdát, de kissé kisodródott, majd jobbal méterekkel a kapu mellé lőtt.

21. perc: hatalmas egyenlítési lehetőség maradt ki: egy baloldali beadást követően a hosszú oldalról Farkas remekül ívelt középre, Simac 10 méterről lőtt, de Balogh a gólvonal elől ki tudta vágni a labdát.

19. perc: Szakály baloldali beadása után Mijadonski kotort bele közelről a labdába, de Ribánszki hatalmas bravúrral szögltre tudta tolni a labdát.

13. perc: Vezet a KTE! Litsingi a vendégek térfelének közepén szenzációs labdával ugratta ki Tökölit, aki kapura vezette a labdát, majd 13 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.

11. perc: Mohl 20 méterről leadott, jobblábas lövését védte Verpecz vetődve.

8. perc: eddig a DVSC a kezdeményezőbb csapat, de még csak helyzetig sem jutottak el. A KTE biztos előnye tudatában kontrára játszik.

2. perc: Gyagya jobb oldali beadása után Litsingi centiméterekkel fejelt kapu fölé.

Elkezdődött a találkozó!

18:01: Vonulnak a pályára a csapatok.

Egyelőre nagyon kevesen vannak a lelátókon, ami a fagypont körüli hőmérsékletben nem is csoda.

A kecskeméti klub vezetői gondoltak azokra a szurkolókra, akik a hideg időben is kilátogattak a mérkőzésre, hiszen a mérkőzés alatt folyamatosan ingyenes forró teával várják őket a büfékben.

A KTE jó helyzetből várja a nyolcaddöntő mai visszavágóját, hiszen november 10-én idegenben is győzni tudott 3-0-ra, így a Lokitól ma emberfeletti bravúr kellene ha tovább szeretne jutni.

Köszöntjük Olvasóinkat a KTE-Ereco – DVSC-Teva Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés online tudósításán!

Beharangozó írásunk:

A kecskeméti csapat igen jó helyzetből várhatja a 18 órakor kezdődő mérkőzést, hiszen november 10-én 3-0-ra győzni tudott a bajnoki címvédő otthonában, így most a Lokinak minimum négy gólt kellene lőnie a rendes játékidőben való továbbjutáshoz. Mindezt úgy, hogy amióta a KTE is az élvonalban szerepel, a debreceniek gólt sem tudtak lőni a Széktói Stadionban.

Mint arról korábban beszámoltunk, az MLSZ határozata alapján a két csapat nem számíthat a télen igazolt új játékosaira, hiszen a visszavágót eredetileg már decemberben le kellett volna játszani, azonban az időjárás miatt a csapatok halasztást kértek. Így kedden csak azok léphetnek pályára, akik decemberben is az adott klub igazolt játékosának számítottak.

S. Juhász Attila, a Stadion Nonprofit Kft. ügyvezetője a

Az első meccsen

Debreceni VSC-TEVA – Kecskeméti TE-Ereco 0-3 (0-2)
Debrecen. Vezette: Szilasi (ifj. Tóth V., Farkas B.)
DVSC: Verpecz – Bernáth, Máté, Komlósi, Korhut – Pavlovics (Szűcs, 51.), Kiss, Spitzmüller, Bódi - Szilágyi (Coulibaly, 64.), Kabát (Laczkó, 57.). Klubmenedzser: Herczeg András
KTE: Ribánszki – Némedi, Gyagya, Balogh, Mohl – Ebala (Csordás, 74.), Csukics (Szavics, 55.) – Foxi, Alempijevics, Litsingi (Bori, 57.) – Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Litsingi (23.), Alempijevics (43., 50)

delmagyar.hu-nak elmondta, hogy a pálya a körülményekhez képest jó állapotban van. A hétvégén sikerült róla letakarítani a havat, de a hideg időjárás miatt fagyott a talaj.

A kecskeméti csapat vezetőedzője, Tomiszlav Szivics rövid, de tömör választ adott arra a kérdésünkre, hogy mit vár a kedd találkozón: - Tovább kell jutni, nincs mese!

Az esélyekkel kapcsolatban a klub többségi tulajdonosa, Rózsa Pál óvatosan nyilatkozott: - Azt gondolom, hogy a három gólos előny biztató. Emellett azonban nem szabad elfelejteni, hogy a Debrecen nem fogja feladni, nem feltartott kézzel érkeznek, és nekik innen továbbjutni legalább akkora bravúr lenne, mint a mi 3-0-s győzelmünk náluk. Nagyon fontos mérkőzés lesz ez számunkra, hiszen továbbjutásunk esetén komoly lehetőségek nyílnának meg előttünk. Bízom benne, hogy kedden 18 órától a szerencse is mellénk áll, és nagy szükség lesz a szurkolók támogatására is.

A 18 órakor kezdődő mérkőzésre a bajnoki jegyárak lesznek érvényesek. Fontos tudnivaló azonban, hogy a bérletek nem érvényesek. A delmagyar.hu 17.45-től élő online tudósításban számol be a találkozóról.

• 1. olegunnar 2011. március 01. 18:51
    „De jó lenne,ha pénteken is picsáznánk öket :)”

Elhunyt kismama: nincs felelős

Nem lehetett volna megmenteni annak a huszonhét éves asszonynak az életét, aki múlt év novemberében a szülést követően elvérzett a kecskeméti kórházban. Tovább olvasom