2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

A listavezető Szolnok nyerte a szomszédvárak csatáját

Kecskemét - Visszavágott a Szolnok az októberi vereségért a Kecskemét otthonában. A listavezető 80-70–re győzött a második félidőre elfáradó KKSE ellen.

T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE – Szolnoki Olaj KK 70-80 (20-16, 22-25, 15-19, 13-20)
Messzi István Sportcsarnok, 1800 néző. Vezeti: Vezeti: Forrai S., Pálla Z., Hegedűs T.
KKSE: Wittmann 23/6, LaGrange 6/3, Dénes 3/3, Orsulic 8/6, Bencze 5. Csere: Csabay, Csorvási 15, Lakatos, Siriscevic 10/6, Cseh. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Szolnok: Trotter 12/6, Horváth Á. 2, Budimir 10/6, Clark 6/3, Báder 23. Csere: Trepák 1, Fodor 10/6, Grebenár 6, Szabó P. 10/6. Vezetőedző: Pór Péter
Kipontozódott: Csorvási (35.)

T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE – Szolnoki Olaj KK férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés - KÉPGALÉRIA

Vége a mérkőzésnek!

40.perc: Báder a palánk elól, 70-80.

39.perc: Hazai büntetők Benczétől, mindkettő kimaradt, eldőlt a meccs.

39.perc: Egy szép hazai horog Orsulictól, 70-78. Szolnoki időkérés.

38.perc: Orsulic triplája után 68-78.

37.perc: Báder uralja a levegőt, a palánk alól dob újabb kosarat, 65-78.

37.perc: Egy hazai technikai után Báder dob két büntetőt, 65-76.

Kecskeméti időkérés.

37.perc: Előbb Szabó dob egy triplát, majd miután Siriscevic eladta a labdát Trotter dob egy ziccert, 65-74.

36.perc: Siriscevic triplája visszahozza a hazai reményeket, 65-69.

36.perc: Szabó ziccere után 62-69.

35.perc: Most LeGrange dobhatott büntetőket, csak az első jó, 62-67.

35.perc: Csorvási kipontozódása után Báder dobott két jó büntetőt, 61-67.

34.perc: Megtört a hosszú szünet, Csorvási duplája után 59-65. Labdaszerzés után újra a fiatal center eredményes, 61-65.

Újabb hosszú kosárcsend.

31.perc: Siriscevic szándékos faultja után Budimir bedobta mindkét büntetőt, 57-65.

31.perc: Újabb tripla Budimirtől, 57-63.

III. negyed

30.perc: A negyedet Báder duplája zárta, 57-60.

29.perc: Trepák első büntetője jó csak, 57-58.

29.perc: Támadólepattanó után Grebenár dob egy duplát, 55-57. Csorvási is dob egyet, 57-57.

Hazai időkérés.

28.perc: Budimir két jó büntetője után 55-53. Fodor ziccer, 55-55.

Két perce nincs kosár.

25.perc: Hihetetlen amit Wittmann produkál, újabb szép középtávoli tőle, 55-51.

25.perc: Trotter dupla, 53-51.

24.perc: Zsákolás Bádertől, 51-49. Wittman egy duplát dob újra, 53-49.

23.perc: Clark egyik büntetője jó csak, 51-47.

22.perc: Csorvási a palánk alól, 49-46. LeGrange is dob egy duplát, 51-46.

22.perc: Most egy duplát dob Wittmann, de Trotter is, 47-46.

21.perc: Budimir hármasa indítja a második félidőt. Wittmann válaszol, 45-44.

III. negyed

A mérkőzést a helyszínen tekinti meg a KTE-Ereco teljes labdarúgócsapata, valamint a Pajor Pálinka Kecskeméti SE férfi kézilabdacsapat is.

A szünetben a hazai B-közepet kell kicsit odébb költöztetni, mivel dobbal nem lehet a zsűriasztal mögött szurkolni.

A félidőig hazai oldalon Wittmann 14, a vendégeknél Báder 11 pontot szorgoskodott össze.

Az első két negyed fotói már megtekinthetőek képgalériánkban.

Vége a félidőnek.

20.perc:  A félidő utolsó kosarát Bencze szerzi, faulttal együtt egy dupla, majd a büntető is jó, 42-41.

20.perc: Szabó zseniális egyéni alakítása, 39-41.

19.perc: Clark triplája, majd Báder két sikeres büntetője után 39-39.

19.perc: Végre Siriscevic is villan, betörése után, 39-34.

18.perc: Csorvási a palánk alól, 37-34.

17.perc: Báder dupla, 35-31. Utána Szabó Péter dob egy triplát, 35-34. Ivkovics időt kér.

17.perc: Most Csorvási dobhatott büntetőket, csak az első jó, 35-29.

Szolnoki időkérés.

16. perc: Wittmann büntetőzik, mindkettő jó, 34-29.

15.p.: Hazai büntetők, Bencze nem hibázik, 32-29.

15.p.: Most Báder szerez 2+1-et, 30-29.

15.perc: Mégegy hazai tripla, LeGrange-tól, 30-26.

13.perc: Triplaeső, újra Fodor, 27-26. Kecskeméti időkérés.

12. perc: Fodor is dob egy hármast, 27-23.

12.p.: Egyelőre Wittmann szenzációs, újabb triplát szór, 27-20.

11.perc: Két jó büntető Wittmanntól, 24-18. Erre is Grebenár válaszol, 24-20.

11.perc: Csorvási duplájával indul a második negyed, Grebenár azonnal válaszol, 22-18.

II. negyed

10.perc: A dudaszó pillanatában Fodor dob egy duplát, 20-16.

10.perc: Báder büntetői jók, 20-14.

9.perc: Újabb Wittmann dupla, 20-12.

8.perc: Betörés után Wittmann egy dupla, majd Báder a palánk alól, 18-12.

7.perc: Két vendégbüntető, Clark mindkettőt bedobja, 16-10.

6.perc: Újabb hazai hármas, ezúttal Orsulic. 16-8.

6.perc: Siriscevic dupla, 13-5. Trotter egy triplával válaszol.

5.perc: Egy leindítás után Csorvási szerez két pontot, 11-5. Szolnoki időkérés.

4.perc: Újabb hármas, ezúttal Siriscevic, 9-5.

3.perc: Jön a válasz Dénestől, triplájával 6-5.

3.perc: Tripla Trottertől, 3-5.

2.perc: Horváth dob egy középtávolit, 3-2.

2. perc: A mérkőzés első kosarát Wittmann szerzi, faulttal együtt egy dupla, a büntető is jó, 3-0.

Elkezdődött a mérkőzés.

17:56: Nincs teljesen teltház, néhány száz szék még üresen várja gazdáját, de a hírek szerint óriási a torlódás a stadion környékén, az első negyed alatt várhatóan teljesen megtelik a csarnok.

17:55: Elkezdődött a csapatok bemutatása, fantasztikus a hangulat.

17:51: A stadion környékén már a kezdés előtt egy órával is nagy volt a rendőri készültség. Eddig semmiféle rendbontás nem történt.

17:40: Mindkét csapat legerősebb összeállításában lép ma pályára. Már javában tart a bemelegítés, aki számít ott van a küzdőtéren.

Köszöntjük Olvasóinkat a T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE – Szolnoki Olaj KK férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés online tudósításán.

Korábban:

A szerdán 18 órakor kezdődő összecsapásnak több pikantériája is lesz. Októberben ugyanis épp a Kecskemét vette el a listavezető Szolnok veretlenségét, amiért nyilván fűteni fogja a visszavágás vágya a vendégeket. A másik kiemelendő épp a Szolnok eddigi remek szereplése, hiszen a Tisza-parti gárda a KKSE elleni vereségen kívül mindössze egyszer kapott ki. Nem lehet vitás, hogy az ország jelenlegi legjobb csapata látogat majd a Messzi István sportcsarnokba, de hogy nem legyőzhetetlenek, azt már bizonyították Csorvásiék.

Ha szolnoki vendégjáték, akkor természetesen szólni kell a biztonsági előírásokról is, hiszen várhatóan ezúttal is 4-500 vendégszurkoló kirándul majd át a hírös városba. A legfontosabb tudnivalókról Sáfár Tamás, a KSE kommunikációs és marketing menedzsere tájékoztatta olvasóinkat: - A vendégszurkolóknak külön bejáratot biztosítunk, ami a főbejárattól balra eső ajtó lesz. Hivatalosan 150 főnek kellene helyet biztosítani a
Mesteri fejelőpárbaj?

A két edző a szünetben külön párbajt is vívhat egymással, ugyanis Pór Péter egyik korábbi nyilatkozatára reagálva Sztojan Ivkovics kihívta a rivális mesterét egy fejelő versenyre. Hogy a szolnoki tréner elfogadja-e a kecskeméti szakvezető kihívását, a szerdai meccs szünetében kiderül.
vendégszektorban, de ismerve a vendégek fanatizmusát és létszámár, körülbelül 400 főt tudunk majd elhelyezni, természetesen biztonságosan elkülönítve a hazai drukkerektől. A vendégszurkolóknak külön büfét is biztosítunk. Jegyek kaphatóak lesznek a helyszínen is mindkét oldalra, egyaránt a már megszokott, kedvezményes 600 forintos áron. A hazai szurkolóknak nem kell semmi különösre felkészülnie, minden büfé nyitva lesz, bízunk benne, telt ház lesz hazai oldalon is. Azt még szeretném jelezni, hogy megerősített biztonsági szolgálat lesz a csarnokban, és működni fog az új kamerarendszer is, így egy esetleges rendbontás esetén a rendőrség be tudja azonosítani a renitens szurkolókat. Persze erre reméljük nem kerül sor, és békésen, jó hangulatban lezajlik majd a találkozó.

Jó hír, hogy a kecskeméti csapatban nincs sérült, Sztojan Ivkovics minden játékosára számíthat. Wittmannék pénteken remek játékkal, magabiztos győzelmet arattak a Falco ellen, így megfelelő önbizalommal várhatják a listavezetőt. Azt a szolnoki csapatot, amely az ősszel a nemzetközi porondon is megmutatta erejét, és nemzetközileg jegyzett együtteseket is legyőzött az EuroChallenge sorozatban. A vendégek részéről nehéz egyénileg kiemelni valakit, annyi klasszis pattogtat náluk, talán annyit mégis megemlítenénk, hogy Báder Márton az októberi mérkőzéssel ellentétben ezúttal már ott lesz a pályán. Ez semmiképp sem könnyíti meg Wittmannék dolgát, de a kecskeméti csapat ebben a szezonban már többször is bizonyította, hogy nem ijednek meg senkitől, és a hazai közönség támogatása mellett nincs kizárva egy újabb bravúrgyőzelem sem.

A delmagyar.hu 17.45-től élő online tudósításban számol be a mérkőzésen történtekről. Az első képgalériánkat pedig már a szünetben megtekinthetik olvasóink.