Az Albacomp már túl nagy falatnak bizonyult a kecskeméti kosarasok számára. A fehérváriak 83-64-re verték az ötödik fordulóig hibátlan Ivkovics legénységet.
Albacomp Fehérvár - Kecskeméti KSE 83-64 (23-13, 22-10, 20-19, 18-22)
Vodafone Sportcentrum , 2000 néző
Vezette: Györffy P. A., Hegedűs T., Söjtöry T. (Pázsitka)
Albacomp Fehérvár: SIMON B. 17/9, EL-AMIN 11/3, Chism 3, HOLLIS 19/3, KELLER 15 Csere: HENDLEIN 10, Supola 6, Juhos 2, Bódi -.
Kecskeméti KSE: Wittmann 10, Kelley 10, Dénes 1, RADONJICS 13/6, Bencze 7 Csere: Vukadinov 14/6, Hegedűs -, CSORVÁSI 9. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

Jó hangulatú, teltházas meccsen feszült egymásnak a két csapat - írja a bb1.hu tudósításában. Minkét együttes foggal-körömmel védte gyűrűjét, nem sok kosár esett a negyed feléig. Az Albacomp Keller Ákos demoralizáló zsákolását követően megtalálta a rést a vendégek pajzsán, így egy kisebb előnnyel zárták a negyedet a hazaiak.

A második játékrészben percekig nem találta magát a Kecskemét, így a fehérváriak tetemes, tizenöt pontos előnyre tettek szert, ami a negyed végére elérte a húszpot. A KSE nem találta az Alba védekezésének ellenszerét. Külső dobásaik pontatlanok voltak, tizenhét hárompontos kísérletükből mindössze egy talált be, de a mezőnymutató is csak 21%-os volt ezekben a percekben. A lepattanókat a hazaiak nagyon jól szedték, amiből gyors, könnyű kosarakat dobtak. 45-23 volt a félidei eredmény.

Jól kezdte a harmadik negyedet is az Albacomp, magabiztos kosarakkal haladt a győzelemhez vezető úton. Ebben a negyedben azonban partiban maradt a hírös város. Feljavult a dobóteljesítmény is, illetve szép támadásokkal bővítették a repertoárt.

Az utolsó játékrészben is nagyon koncentrált a hazai együttes, hogy ne engedélyezzen könnyű kosarakat ellenfelének, de azért már voltak figyelmetlenségek, ami fáradtságra utalt. Szerencséjükte Simon Balázs a kellő pillanatban vagy egy zseniális passzal vagy egy-egy hárompontossal felrázta csapatát. A mérkőzés második felében már semmi sem veszélyeztette az Albacomp megérdemelt győzelmét.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: A legjobb játékosunk, Nagy Gábor szépen megoldotta a Kecskemét zónavédekezését, ennek köszönhetően magabiztosan nyertünk.

Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Gratulálok az Albacompnak, ma jobbak voltak. A két félidőben két különböző sportágat játszottunk, ilyen dobószázalékkal nem lehet meccset nyerni.