2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Az első meccsen eldöntötte a továbbjutást a KKSE

Kecskemét – A T.O.M. Controll Kecskeméti KSE férfi kosárlabda együttese 88-52-re győzött a Falco ellen a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének szerda esti, első mérkőzésén. A visszavágó formalitásnak tűnik.

T.O.M.Controll-Kecskeméti-KSE – Falco-SZOVA KC Szombathely  88-52 (20-8, 27-22, 16-12, 25-10)
Kecskemét, 500 néző. Vezeti: dr. Vígh P., Benczur T., Pozsonyi L.
KKSE: Wittmann 23/9, LeGrange 10/3, Dénes 9/9, Orsulic 3/3, Bencze 5. Csere: Siriscevic 19/12, Csorvási 8, Lakatos 11/6.  Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Falco: Kálmán 9/3, Doyne 10/3, Pankár, Gosa 9/3, Alekszejev 13. Csere: Szanati, Borszéki 3/3, Hajmássy 6/6, Simon, Harazin 2. Vezetőedző: Bencze Tamás

T.O.M.Controll-Kecskeméti-KSE – Falco-SZOVA KC Szombathely a második félidőben tovább nőtt a hazaiak előnye - KÉPGALÉRIA
Vége a mérkőzésnek!

40.perc: Lakatos egyik büntetője bemegy, ez a mérkőzés utolsó pontja. A kecskemét 88-52-re nyert, így fél lábbal már a nyolc között érezheti magát az Ivkovics legénység.

40.perc: technikai a vendégeknél, Wittmann mindkét büntetőt bedobja, 87-52.

40.perc: Lakatos a palánk alól, 85-52.

39.perc: Csorvási két büntetője jó, 83-49. Kálmán megdobja mai első tripláját, késő. 83-52.

38.perc: Lakatos ziccer, 81-49.

38.perc: megint csak Alekszejev, 76-49. Siriscevic viszont triplát dob, 79-49.

37.perc: Alekszejev a palánk elól, 76-47.

36.perc: újabb tripla, ezúttal Wittmann, 76-45.

36.perc: régen láttunk már hazai triplát, Lakatos töri meg a csendet, 73-45.

35.perc: Doyne is elhibázza az egyiket, 70-45.

35.perc: LeGrange egyik büntetője jó csak, 70-44.

34.perc: Wittmann ellen fújtak szándékost miután szabálytalankodott Kálmánnal. A sértett mindkét büntetőjét bedobta, 69-44.

32.perc: most Dénes dob egy hárompontost, 69-42.

31.perc: LeGrange triplája, 66-42.

IV. negyed

30.perc: Doyne betörésből szerzett kosara zárja a negyedet, 63-42.

28.perc: egy szenzációs hárompontos Siriscevicstől, 63-40.

27.perc: most Siriscevic dobhatott büntetőket, mindkettő jó, 60-40.

27.perc: LeGrange betörés után, 58-40.

26.perc: Gosa most büntetőkből szerez két pontot, 56-40.

25.perc: Gosa tripla, 56-38.

24.perc: újabb két jó hazai büntető Csorvásitól, 56-35.

23.perc: Hajmássy tripla, 54-35.

22.perc: egy szép betörés LeGrangétól, 52-30. Alekszejev duplája a válasz, majd Wittmann is betalál gyorsan, 54-32.

21.perc: egy sikeres Bencze büntetővel indul a harmadik negyed, majd egy duplát szerez, 50-30.

III. negyed

Az első félidő fotói:

A féldőben 17 ponttal vezet a T.O.M.Controll Kecskeméti KSE a Falco ellen - KÉPGALÉRIA

Vége az első félidőnek.

20.perc: újabb jó büntetők, most Csorvásitól, 47-28. Utána Kálmán duplája, 47-30.

20.perc: Doyne sem hibázik a büntetővonalról, 45-28.

19.perc: Kálmán dobhatott két büntetőt, mindkettő jó, 45-26.

19.perc: most Siriscevic büntetőzött jól, 45-24.

18.perc: újabb Wittmann büntetők hiba nélkül, 43-24.

18.perc: Csorvási a palánk alól, 41-24.

17.perc: egy szenzációs kosár a félig már földön fekvő Doyne-tól, de Lakatos egy triplával erre is válaszolni tud, 39-24.

16.perc: Harazin dupla, majd Dénes újabb triplája, 36-22.

16.perc: Wittmann ezúttal sem hibázik a büntetővonalról, 33-20.

15.perc: az első pontok Dénestől, rögtön három, 31-20.

14.perc: jó büntetők Wittmanntól, 28-18. Gosa gyanús fault után közelről, 28-20.

13.perc: Gosa-dupla, 26-18.

13.perc: triplaeső, most Doyne volt pontos, 26-16. Bencze lesapkázza Alekszejevet, nagy az öröm a hazai sorokban.

12.perc: megszerzi első kosarát LeGrange is, majd Hajmássy tripla, 26-13.

12.perc: Siriscevic faulttal együtt egy tripla, majd a büntető is jó, 24-10.

11.perc: Alekszejev dupla, 20-10.

II. negyed

10.perc: a dudaszó pillanatában Orsulic dob még egy hárompontost, 20-8.

10.perc: Borszéki is hint egy triplát, 15-8. Wittmann egy duplával válaszol, 17-8.

9.perc: egy hazai hármas, Siriscevic volt pontos, 15-5.

8.perc: vendég büntetők, Alekszejev az elsőt kihagyja, a második bemegy, 12-5.

7.perc: egy hazai ziccer Siriscevicstől, 12-4.

7.perc: Alekszejev a palánk alól eredményes, 10-4.

6.perc: folytatódik a Wittmann-show, ezúttal betörésből szerez kosarat az irányító, 10-2. Időt kér a Falco.

5.perc: ha egy üzlet beindul... Újabb Wittmann tripla, 8-2.

4.perc: Wittmann egy triplával kezd, 5-2.

3.perc: végre egy hazai kosár is, Bencze, 2-2.

2.perc: a mérkőzés első kosarát Alekszejev szerzi, 0-2.

Elkezdődött a találkozó!

17:55: Azóta a Szombathely már edzőt is váltott, Nikola Lazics helyére Bencze Tamást nevezték ki.

17:53: A két csapat január 5-én találkozott egymással utoljára, akkor a bajnokságban a KKSE 88-76-ra legyőzte a szombathelyieket.

Köszöntjük Olvasóinkat a T.O.M.Controll-Kecskeméti-KSE – Falco-SZOVA KC Szombathely férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének online tudósításán.