2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Az utolsó két percben kapott ki a Kecskemét

Kecskemét - A T.O.M. Controll Kecskemét férfi kosárlabdacsapata szoros meccsen a hajrában nem bírta az iramot a hatalmas tempót diktáló Körmenddel. Ezzel 2:1 lett a rájátszás állása.
MJUS-Fortress Körmend – T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE 71-65 (16-15, 17-15,17-16, 21-19)

Körmend városi sportcsarnok, 1700 néző

V.: Pálla Z., Farkas G., Makovsky Sz. (Heisig)

Körmend: Ruják 11/3, Németh 5/3, Ferencz 3/3, BELL 25, DIES 15 Cs.: Dávid -, Boldizsár 2, Hegedűs -, TRUMMER 10/6.

Kecskemét: Wittmann 6, LaGrange 5/3, Dénes -, ORSULIC 10, BENCZE 14 Cs.: Siriscevic 7/3, CSORVÁSI 15, Cseh 6, Lakatos 2.

Kipontozódott: Boldizsár (37. perc), Csorvási (39. perc).

Az első negyedben egyik csapat sem volt igazán sikeres három pontosokból, de ez a találkozó nem is erről szólt. A második negyed Bellről szólt, aki sorra tört be, és szerezte a pontokat. A vendégek csak falttal tudták megfogni. Szoros volt a mérkőzés állása a két csapat felváltva vezetett. Csorvási továbbra is bizonytalan a palánk alatt. Bell nem tudott hibázni a hárompontos vonalon belülről, csapata legjobbjaként 31 pontból 17-et ő jegyzett. 33 : 30-al vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidőben hasonló a játék képe. Kecskemét kapaszkodott, Körmend extra egyéni teljesítményekkel és hárompontosokkal tartotta az előnyt. Dice kezdte el a pontgyártást a hazaiaknál. Kecskemét a negyed elején szokásosan nehezen pörgött fel, de a végére újra játékba lendült. Négypontos hazai előnyben indult az utolsó negyed. Mind a két csapat nagyon sok hibával játszott. Keményen védekezett mind a két oldal, ennek eredményeképpen a hármadik percnél már mind a két csapat a bűntetőket dobálta. Két perccel a vége előtt a Kecskemét egy pontra megközelítette a hazai csapatot. Boldizsár majd Csorvási – aki a második félidőre megtalálta a szokásos formáját - pontozódott ki. A hajrában a hazai csapat hatalmas iramot diktálva, extázisban játszva magabiztos előnyre tett szert, amivel 71 : 65-re el is dőlt a mérkőzés.

Várható volt, hogy nehéz dolga lesz a Kecskemétnek, hiszen 2004 óta nem nyertek a „katlanban". Az előző mérkőzéshez hasonlóan a Kecskemét ismét a legvégén maradt alul. Az utolsó két percig egyenlő partnerei voltunk a Körmendnek. Nem tudtunk mit kezdeni Bell és Dice betöréseivel, ráadásul a hazaiak mindig a legjobb pillanatban dobtak hárompontost, amikor fogyott volna a különbség.

Éden Hotel: Alíznak Gáborral kell beérnie a hálószobában

Véget ért Levente nyaralása, a legutóbbi párválasztó ceremónián ugyanis neki kellett elhagynia az Éden Hotelt. A labdarúgó távozása sokakat megviselt, Alíz is kiborult. Tovább olvasom