2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

Az utolsó percben bukta el a győzelmet a KSE kézicsapata

Kecskemét - Bár az 59. percben még 3 góllal vezetett a Kecskeméti SE férfi kézilabdacsapata a PLER ellen, a vendégek egy időn túli hétméteresből szerzett góllal végül mégis pontot mentettek a két csapat péntek esti mérkőzésén.
A hazaiak nagyon készültek erre az összecsapásra, hiszen a sportcsarnok parkettacseréje ez volt ez első hazai mérkőzésük ebben a szezonban. A két gárda végig nagy csatát vívott egymással, egészen az utolsó percekig rendkívül szoros volt az állás. Az 59. percre azonban háromgólos előnyre tett szert a KSE, és ekkor szinte mindenki elkönyvelte az első hazai győzelmet. Nem így a vendégjátékosok, akik nagyot küzdve előbb feljöttek egy gólra, majd Gazdag időn túli hététeresével kiharcolták a 28-28-as döntetlent.

Budapest Bank Férfi Liga, 6. forduló:
Kecskeméti SE–PLER KC 28–28 (13–14)
Kecskemét, 400 néző. V: Nagy F., Túróczy
KSE: Nagy L. – Vancsics 1, Tóth E. 1, SIMON B. 5, Petró 3 (2), Szabó P. 3 (1), Varsandán 5. Cs: KISS O. (kapus), Dobó, Bajusz 3 (3), Temesvári 1, GYURIS 5, Berta 1. Szakmai igazgató: Avar György
PLER: KOVÁCS J. – Rév 1, SZALAFAI 6, Lendvay 3, Debreceni 2, PÁL G. 8, Pálos 6 (4). Cs: Székely (kapus), Korsós 2, Forgács, Bak, Koller, Gazdag, Marczinkó. Vezetőedző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–2. 15. p.: 6–5. 25. p.: 10–11. 35. p.: 16–16. 45. p.: 22–21. 55. p.: 25–24. 58. p.: 28–25
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/4
Végleges kiállítás: Lendvay (53. p.)