2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Egy pontot elcsent a KTE Szombathelyről

Kecskemét - A KTE kétszer is egyenlíteni tudott Szombathelyen, majd a hajrában Németh bravúrjainak köszönhetően sikerült megtartani a 2-2-es döntetlent a liláknak. Online tudósításunk.

OTP Bank Liga, 7. forduló:
Szombathelyi Haladás - Kecskeméti TE 2-2 (1-1)
Szombathely, 5000 néző. Vezeti: Vad II (Kispál, Ring)
Haladás: Rózsa - Búrány, Guzmics, Korolovszky, Tóth P. - Nagy I. G., Iszlai, Kovács I. (Irhás, 65.), Halmosi - Kenesei, Vujovics (Oross, 80.). Vezetőedző: Aczél György
KTE: Németh G. - Maynard (Stokic, 73.), Gyagya (Radanovics, 68.), Balogh B., Mohl - Szavics, Bertus - Bori (Alempijevics, 60.), Litsingi, Gyurcsó - Foxi. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Vujovics (18.), Bertus (20.), Balogh B. (74. - öngól), Mohl (77.)
Sárga lap: Gyagya (4.), Kovács I. (26.), Vujovics (42.), Tóth (79.), Gyurcsó (88.), Radanovics (89.), Irhás (90.)
Piros lap:

Vége a mérkőzésnek!

A hajrában három sárgalapot is kiosztott Vad II játékvezető. Sorrendben Gyurcsó, Radanovics és Irhás sárgult be.

84. perc: ezúttal Irhás 13 méterrőll leadott lapos lövését védte Németh.

83. perc: Kenesei jobblábas, 22 méteres szabadrúgása után Németh bravúrral ütötte szögletre a labdát. A sarokrúgás után Tóth fejelt, de a KTE kapusa újabb nagy bravúrral hárított.

80. perc: Oross állt be Vujovics helyére.

77. perc: újra egyenlíteni tudott a KTE! Egy kipattanó labdára Mohl csapott le, majd 20 méterről, ballal szép gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 2-2

74. perc:
újra vezet a Haladás! Kenesei beadása után a menteni igyekvő Balogh 5 méterről a saját kapujába lőtte a labdát, öngól! 2-1.

73. perc: Szivics kockáztat: a védő Maynard helyére Stokic állt be.

70. perc: Szavics 20 méteres szabadrúgásból lőtt kapu fölé.

68. perc: Gyagya helyére Radanovics állt be.

67. perc: Kenesei 25 méteres szabadrúgása után Németh ki tudta ütni a labdát.

65. perc: cserélnek a hazaiak is: Kovács helyére Irhás érkezett.

Leült a meccs, helyzet alig, a középpályán birkózik egymással a két csapat.

60. perc: Bori helyére Alempijevics állt be.

55. perc: eseménytelen percek után Foxi lőtt 10 méterről a hazai kapu mellé.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben egyik edző sem cserélt.

Vége az első félidőnek!

44. perc: Kenesei beadása után Vujovics lőtt 12 méterről a kapu mellé.

42. perc: Vujovics is sárgát kapott, Mohl lábára tartott rá a csatár.

41. perc: Kenesei lőtt kapura 18 méterről, de Németh ezúttal is hárítani tudott.

40. perc: Litsingi lőtt kapura az alapvonal közeléből, de a hazai kapus szögletre tudta ütni a labdát.

36. perc: Kenesei lőtt kapura 11 méterről, de a vendégek szerencséjére csak az oldalhálót találta el.

32. perc: újra Vujovics veszélyeztetett, de Németh fogta a csatár 9 méterről leadott, ballábas lövését.

29. perc: Kenesei lőtt 10 méterről, jobbal a kapu bal alsó sarka mellé.

26. perc: Kovács kapott sárga lapot, miután felrúgta Szavicsot.

20. perc: Egyenlített a KTE! Litsingi iramodott meg a jobb oldalon, majd remek labdát adott a hosszú oldalon érkező Bertusnak, aki kicselezte a kapust, majd közelről a hálóba lőtt. 1-1.

18. perc: Kenesei 10 méteres lövése után Németh kiütni tudta csak a labdát, a kipattanó Vujovicshoz került, aki 8 méterről kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-0

13. perc: az első vendéghelyzet: Bertus átadása után Litsingi 13 méterről centiméterekkel lőtt csak a kapu fölé.

A vendégszektorban összesen 11 kecskeméti szurkoló foglalt helyet.

9. perc: Nagy 14 méteres, jobblábas lövését védte vetődve Németh. Jobban kezdenek a hazaiak.

7. perc: a tavasszal még Kecskeméten futballozó Vujovics veszélyeztetett, de 8 méteres, ballábas lövését védte Németh.

4. perc: rögtön egy sárga lap: Gyagya kapott figyelmeztetést miután felrúgta Tóth Pétert.

A Hali kezdte a mérkőzést!

17:57: a héten igazolt Urbán Gábor ezúttal még nem léphet pályára, nincs a keretben a csatár.

17:54: lassan szivárognak a szurkolók stadionba. A Szombathelyen most zajló Savaria fesztiválon már kecskeméti szurkolókkal is összefutottunk, az Alföldi Brigád tagjai a helyi ultrákkal együtt hangoltak a meccsre.

17:52: mint arról korábban beszámioltunk, a héten anyagi gondokról szóltak a hírek a KTE háza tájáról. Kérdés, hogy a csapat ilyen helyzetben milyen teljesítményt nyújt majd a mai találkozón.

17:50: Ebala helyén Bertus kezd majd.

Köszöntjük Olvasóinkat a Haladás – KTE OTB Bank Liga bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán.