2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Egy ponttal távozott a KTE Pécsről

Pécs - Az OTP Bank Liga ötödik fordulójában a KTE a Pécs otthonában lépett pályára. Az újonc gárda már 2-0-ra is vezetett, de a hajrában Tomiszlav Szivics legénysége Gyurcsó második góljának köszönhetően kiegyenlített.

Pécs – KTE 2-2 (2-1)
PMFC Stadion, 4000 néző. Vezeti: Iványi (Albert, Tompos)
Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Törtei - Horváth Zs. (Goia, 56. (Marovics 78.)), Scsepanovics, Pintér A., Nagy O. - Bajzát (Fröhlich, a szünetben), Gyánó. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
KTE: Ribánszki - Koszó, Gyagya, Balogh, Mohl – Savics, Sztokics (Foxi, 55.), Bertus (Ebala, 76.) – Gyurcsó, Bori – Simon A (Litsingi, 55.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Bajzát (21.), Todorovics (23.), Gyurcsó (36.), Gyurcsó (85.)
Sárga lap: Koszó (17.), Törtei (42.), Foxi (80.), Simonfalvi (80.), Todorovics (82.)
Piros lap: -

Vége a mérkőzésnek!

88. perc: Foxi bombázott 25 méterről, a jobb felső sarokba tartó labdát Dibusz a kapufára ütötte, majd a kipattanót magához ölelte.

85. perc: eddig bírta a kecskeméti nyomást a Pécs! Gyurcsó beforgatta védőjét, majd Dibusz lábai között a kapu közepébe lőtt. 2-2!

82. perc:
Todorovics is besárgult, mert felrúgta Borit a kaputól húsz méterre. A szabadrúgást Mohl végezte el, de a sorfalba lőtte a labdát.

80. perc: Simonfalvi és Foxi szólalkozott össze, Iványi mindkettőjüknek felmutatta a sárga kártyát.

78. perc: a húsz perce beállt Goia megsérült, helyére Marovics érkezik.

77. perc: Goia és Fröchlich vezethették kettő az egyben a labdát Baloghra, de Fröhlich 16 méterről elhamarkodott döntést hozott és Ribánszkiba bikázott.

76. perc: utolsó cseréjét is kihasználja Tomiszlav Szivics, a fiatal Bertus helyére Ebala érkezik.

74. perc: egy gyors pécsi kontra végén Simonfalvi adott középre, de beadása felpördült és a felső lécről szögletre pattant.

A hazai együttesnek eddig momentuma se nagyon volt a második játékrészben.

72. perc: Foxi szabadrúgását Litsingi csúsztatta kapura, de Todorovics szögletre mentett.

70. perc: Bori próbálkozott a 16-os előteréből egy lövéssel, de célt tévesztett.

65. perc: Gyurcsó lopota el a labdát egy figyelmetlen pécsi védőtől, majd 27 méterről egyből bombázott, alig tévesztett célt.

A második félidőben eddig egyértelműen a vendégek irányítják a játékot.

62. perc: Litsingi léphetett volna ki ziccerben, de a pécsi hálóőr nagyon jól mozdult ki a kapujából és becsúszva az utolsó pillanatban menteni tudott.

A kapuk nem forognak veszélyben, viszont egyre több a mezőnyben a szabálytalanság, ezért nem alakul ki folyamatos játék.

56. perc: változtat Mészáros Ferenc is: Horváth Zsolt helyén Goia a pályán.

55. perc: kettőt cserél a Kecskemét: Foxi és Litsingi áll be, Stokics és Simon helyére.

A pécsiek láthatóan visszább álltlak és a kontrákra rendezkedtek be.

49. perc: most Szavics próbálkozott 25-ről a pécsi kapusnak csemege volt a lövés.

46. perc: Sztokics 20 méteres lökete épphogy elkerülte Dibusz kapuját.

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cseréltek a hazaiak Bajzáth helyére Frőhlich érkezett.

Nemcsak a hazaiak, de a vendég szurkolók létszámán is meglátszik, hogy szombaton rendezik a találkozót, hisz a diósgyőri 14 lila-fehér szurkolóhoz képest, most körülbelül 150-en buzdítják a hírös városi együttest a vendégszektorból.

Egy igen jó iramú első félidőt láthattak a kilátogatók. A pécsiek két gyors gólja után a hazaiak kicsit megnyugodtak és már-már elkönyvelték a három pontot a szurkolókkal együtt, amikor Gyurcsó szépített. A lila-fehérek ezután néhány percig a kapujukhoz szegezték a piros-feketéket, ha tudják ezt a lendületes játékot folytatni a második játékrészben, akkor esélyünk nyílhat a pontszerzésre.

Véget ért az első játékrész!

42. perc: Törtei rántotta le Gyurcsót a hazai kaputól 20 méterre, amiért sárgát kapott. A szabadrúgást Szavics végezte el, aki eltekerte a sorfal és a bal felső sarok felett is a labdát.

40. perc: Ribánszki bizonytalansága majdnem gólt eredményezett. Gyánó beadásába pöckölt bele Balogh, ami pont a KTE kapusához pattant, aki azonban kiejtette a labdát az érkező Bajzáth elé, de a támadó a hálóőrbe bombázta a játékszert.

36.perc: a semmiből szépít a KTE! Sztokics passzát a fiatal Gyurcsó jobbal vágta 18 méterről mesterien a kapu bal oldalába! 2-1!

A PMFC stadionban igazi fieszta hangulat uralkodik, a hazai publikum egyfolytában élteti a "Munkást".

A kecskemétieket a két perc alatt bekapott két gól láthatóan nagyon megfogta.

31. perc: Pintér végezhetett volna el jó helyről szabadrúgást, de pocsékra sikerült a beadásszerű lövés.

Közben véget ért a Győr - Vasas összecsapás, ahol 3-2-re nyert a hazai együttes.

23. perc: egy pécsi szöglet után Ribánszki röviden öklözte ki a labdát, a második hullámban érkező Todorovics ballal a jobb alsó sarokba bombázta a játékszert. 2-0.

21. perc: Vezet a Pécs! Simonfalvi beadását Bajzát csúsztatta meg a rövid saroknál, Ribánszki még beleért, de hárítani már nem tudott. 1-0.

Egy kis érdekesség: a KTE idén még nem szerzett gólt szögletrúgás után.

17. perc: Koszó buktatta Nagy Olivért a kecskeméti 16-os előterében, jogos a sárga. A sértett által elvégzett szabadrúgás nem okozott veszélyt.

14. perc: egy veszélyes kecskeméti kisszöglet kombináció után Simon fejelhetett jó 10 méterről, de a hazaiak hálóőre a helyén volt és magabiztosan védett.

13. perc: Horváth Zsolt jobbról leadott lövését Ribánszki csak másodszorra tudta fogni.

A pécsiek 13 mérkőzés óta nem találtak legyőzőre.

10. perc: három egymás utáni hazai szöglet, de veszély nem alakult ki egyikből sem Ribánszki kapuja előtt.

6. perc: a KTE első próbálkozása: Gyurcsó lőtt 20 méterről, de Dibusz bravúrral szedte ki a labdát a bal alsó sarok elől. Koszó adott be egy labdát élesen a csatárok felé, de ezt is lefülelte a hazaiak hálóőre.

Körülbelül 4000-en foglalnak helyet a lelátókon.

4. perc: Lantos elől Balogh ment szögletre.

2. perc: Szavics szabálytalansága után Horváth Zsoltot ápolják az oldalvonal mellett. Sérülése nem súlyos, már vissza is tért a gyepre.

A lila-fehérben játszó Kecskemét kezdte a találkozót!

19:00: a játékosok közben megérkeztek a gyepre. Az Alföldi Brigád tagjai két autóval vágtak neki a közel 250 kilométeres túrának, hogy bíztassák kedvenceiket. Rajtuk kívül is foglalnak jópáran helyet a vendégszektorban, jelenleg úgy 125-130-an lehetnek a lila-fehér drukkerek.

Közben a Győr fordított az ETO Parkban a Vasas ellen. A szünetben még 2-1-re vezetek az angyalföldiek, de már 3-2 a hazai együttesnek.

Érdekes, hogy Tököli Attila még a keretben sem kapott helyet egykori csapata ellen.

18:54: a kispadon Németh Gábor, Vladan Csukics, Farkas András, Christian Ebala, Francis Litsingi, Foxi Ketheovama és nem utolsó sorban Kelvin Maynard foglalnak helyet.

18:49: Tomiszlav Szivics több helyen is változtatott a múlt heti kezdőcsapathoz képest. Helyet kapott a kezdőben Koszó, Sztokics, Bertus Lajos, Bori Gábor és idén először az NB I-ben pályára lép Simon Attila.

Köszöntjük olvasóinkat a Pécs - KTE OTP Bank Liga bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Beharangozónk:

A frissen feljutó pécsiek nem várt sikerrel kezdték meg az idei NB I-es szereplésüket. Az újonc együttes az eddigi 100 százalékos teljesítményével jelenleg az OTP Bank Liga tabellájának második helyén tanyázik. Legutóbb az Üllői útról hozták el a három pontot Nagy Olivér góljának köszönhetően nyertek 1-0-ra. Győzelmi sorozatuk azonban nem négy meccs óta tart, hisz az NB II. Nyugati-csoportjában az utolsó kilenc mérkőzésen is győztesként hagyták el a pályát. A mecsekaljai együttes, így összesen 13 összecsapás óta nem talált legyőzőre. Mészáros Ferenc együttese magabiztos és mindenki győzelmet vár.

- Nincs rossz csapat az élvonalban, így kötelező győzelmekről sem lehet beszélni. Mi minden meccsen úgy megyünk ki, hogy győztesként hagyhassuk el a pályát - nyilatkozta Nagy Olivér, a pécsi klub hivatalos honlapján. A PMFC-nél a sérülésből felépült Regedei Csaba és Pákolicz Dávid is, akik akár pályára is léphetnek a hétvégén. Egyedül Demjén Gábor középpályásra nem számíthat a pécsi vezetőedző.

A Kecskemét ellenkező előjellel utazik a "Munkáshoz". Múlt vasárnap Bódi 91. percben lőtt szabadrúgásgóljának köszönhetően a Debrecen három ponttal távozott a Széktói stadionból, pedig a KTE egy félidőt emberelőnyben töltött Coulibaly kiállítása miatt. A hírős városi alakulat jelenleg a nyolcadik a tabellán.

Több kisebb sérültje és formán kívüli játékosa is van Tomiszlav Szivicsnek. A hétvégi Debrecen elleni mérkőzésen a KTE már a 16. percben kettős cserére kényszerült, hiszen két játékosa is sérülést szenvedett. Első pillanatban mindkettő súlyosnak tűnt, a hét közepére azonban nyilvánvalóvá vált, nem olyan vészes a helyzet. Az már hétfőn kiderült, hogy Mohl Dávid vállsérülése nem súlyos, nem kell mérkőzést kihagynia. Radanovics jobb combjában, azonban az izomrostok részlegesen elszakadtak, ezért kellett őt Szivicsnek már az első negyedóra után lehozni a pályáról. A szerb középsővédő azóta kezeléseket kapott és reménykedik, hogy a szombati mérkőzésen már pályára tud lépni.

Egy másik jó hírrel is szolgálhatunk a csapat háza tájáról a szurkolóknak. Visszatért az együtteshez a 24 éves jobbhátvéd, Kelvin Maynard. A holland, valamint a portugál élvonalban is megfordult játékostól nagyon sokat várnak a hírös városi drukkerek. Eddigi bemutatkozására azért nem került sor, mert a szezon előtt combsérülést szenvedett, amit mindezidáig Hollandiában kezeltetett.

A héten azonban visszautazott a lila-fehér gárdához és együtt edz a többiekkel, így hamarosan az OTP Bank Ligában is bemutatkozhat. Alekszandar Alempijevics combsérülése továbbra is rakoncátlankodik, ő sem 100 százalékos még. Ezért kellene, hogy a Suriname-i születésű játékos minél hamarabb bevethető legyen, hisz a jobbhátvéd pozíció jelenleg hiányposzt az együttesnél. Feltehetőleg a hétvégén még egyikőjük játékára sem számíthat Tomiszlav Szivics.

Mészáros Ferenc (PMFC): - Nehéz meccs és nehezen legyőzhető ellenfél között van különbség. A kötelező győzelem erős szó, ám mi igyekszünk kiszolgálni a szurkolókat. A Kecskemét kellemetlen ellenfél, de feltérképeztük őket is.

Tomislav Sivic (KTE): - Sajnos több problémánk is van, ami megnehezíti a dolgunkat. Szinte a teljes védelmünk sérült, míg Foxi és Bertus a héten a válogatottban szerepeltek, ráadásul pár játékossal nem is vagyok megelégedve. Egy olyan csapat otthonába látogatunk, amely ott van a dobogón, de a foci azért érdekes sportág, mert az ilyen helyzeteket is meg kell oldani.