Bár szinte végig vezetett, végül négy ponttal kikapott a Kecskeméti KSE férfi kosárlabdacsapata az Albacomptól a két csapat vasárnap esti találkozóján.

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE – Albacomp 68-72 (22-17, 19-19, 17-15, 10-21)
Messzi István Sportcsarnok, 1400 néző. Vezeti:: dr. Valovics, Benczur, Hegedűs
KKSE: Wittmann 22/15, Csabay 3, Dénes 3/3, Orsulic 10, Bencze 4. Cserék: Csorvási 2, Lakatos 4, Cseh 2, Siriscevic 18/6. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Albacomp: Simon 12, Hanga 7/3, Crocker 28/12, Hollis 17/9, Jones 6. Cserék: Bódi, Madár, Keller 2.  Vezetőedző: Braniszlav Dzunics
Kipontozódott: Dénes (30.), Orsulic (37.)

Vége a mérkőzésnek, megszakadt a Kecskemét győzelmi sorozata.

40.p.: Siriscevic tripla!!! 68-68. Hanga egészen elképesztő hárompontosa, 68-71. Wittmann dobása nem jó, jön az Alba, 14 másodperc van vissza. Crocker büntetők, egyik bemegy, 68-72. Ez a vége.

39.p.: Eladott labdák mindkét oldalon. Időkérés, támad majd a KKSE.

38.p.: Hollis tripla, 65-68. Ivkovics időt kér. Csabay elata a labdát.

37.p.: Hollis két büntetője jó, 65-65.

37.p.: Wittmann dupla, 65-63. Orsulic kipontózódik.

36.p.: Simon mindkét büntetője jó, 63-63.

35.p.: Siriscevic a palánk alól, 63-61.

34.p.: Crocker újabb triplája, 61-61.

34.p.: Időkérés, előtte a játékvezetői ítéletek borzolták a kedélyeket.

33.p.: Hollis a palánk alól, 61-58.

32.p.: Hollis triplája, 58-56. Wittman azonnal válaszol, 61-56.

31.p.: Crocker a palánk alól, 58-53.

IV. negyed

30.p.: Dénes kipontozódik. Cseh a palánk alól, 58-51. Vége a negyednek. A közönség tombol.

29.p.: Siriscevic középtávolija, 56-51.

28.p.: Csabay értékesíti a büntetőket, 54-51.

27.p.: Siriscevic tripla, 52-51.

26.p.: Orsulic a vonalról, 49-48, majd Crocker tripla, 49-51.

26.p.: Újra Crocker büntet, 47-48.

25.p.: Crocker dobhat két büntetőt: mindkettő jó, 47-46.

25.p.: Crocker tripla szép akció végén, 47-44. Ivkovics időt kért.

24.p.: Bencze a palánk alól, 47-39. Hollis dupla, 47-41.

23.p.: Hanga a palánk alól faulttal együtt bedobja, 45-39.

23.p.: Siriscevic szerzi a félidő első kosarát, majd egy labdaszerzés után szintén ő dob újabb kosarat, 45-36.

22.p.: két perc kosár nélkül.

21.p.: Bódi büntetőzik, mindkettő kimarad.

III. negyed

Megérkeztek az első félidő képei, folyamatosan frissül a galéria.

A félidőben 41-36-ra vezet a Kecskemét az Albacomp ellen - KÉPGALÉRIA

A büntetőarány hazai oldalon 17/12, a vendégeknél 20/14.

A duplákat mindkét csapat 50%-kal dobja: A hármasokat a KKSE 38-, az Albacomp 25%-osan értékesíti.

Megérkezett a félidei statisztika. A hazai csapatban Wittmann 17/12-nél jár 20 perc alatt, őt Orsulic követi 8 ponttal. A vendégeknél Crocker 12, Simon 10 pontot hintett eddig.

Vége a második negyednek, a félidőben 41-36-ra vezet a Kecskemét.

20.p.: Wittmann első büntetője jó csak, 41-34. Simon dupla, 41-36. Időkérés.

19.p.: Jones a palánk alól, 40-34.

19.p.: Crocker dob egy triplát, 40-32. Ivkovics időt kér.

18.p.: Simon két büntetője jó, 40-29.

17.p.: Siriscevic hármat dobhat: mindhárom büntető jó, 40-27.

17.p.: Csabay büntetőzik, a második bemegy, 37-27.

16.p.: Wittman negyedik triplája, 36-25. Dzunics időt kér. Két büntetőt értékesít az Alba, 36-27.

15.p.: Orsulic a palánk alól, fault is, 32-25. A büntető is beszédül, 33-25.

14.p.: Lakatos szép egyéni kació után eredményes, 30-23. Simon válaszol, 30-25.

13.p.: Most Hollis dobott két büntetőt, 28-23.

13.p.: Crocker büntetők, 28-21. Rengeteg a személyi hiba.

12.p.: Crocker a palánk alól, 27-19. A túloldalon Wittmann büntetőzik, a második csak a jó, 28-19.

11.p.: Wittman ezt a negyedet is egy triplával nyitja, 25-17. Bencze dobhat büntetőket, 27-17. 10 pont a különbség.

II. negyed

10.p.: Nem született újabb kosár, 22-17 az első negyed után.

9.p.: Simon két büntetője jó, 20-17. Orsulic szép középtávolija, 22-17.

8.p.: Crocker mindkét büntetője jó, 17-16. Orsulic faulttal együtt is duplát dob, a büntetője is jó, 20-15.

6.p.: Lakatos a palánk alól, 16-14. Siriscevic büntetőzik, a második kimarad, 17-14.

6.p.: Crocker leindításból, 14-14.

5.p.: Ivkovics balhézik a játékvezetőkkel, áll a játék.

4.p.: Csorvási a palánk alól, 14-10. Hollis a túloldalon, 14-12.

3.p.: Most Hollis eredményes kintről, majd Dénes is szór egy triplát, 12-10.

3.p.: Hanga egyik büntetője jó csak, majd Wittmann dob egy újabb triplát, 9-7.

2.p.: Simon betörésből, 3-6. Wittman a túloldalon faulttal együtt szerez kosarat, a büntető is jó. 6-6.

2.p.: Wittman tripla, 3-2. Crocker zsákol a túloldalon, 3-4.

1.p: Jones büntetőivel vezet az Alba, 0-2.

I. negyed

A kecskemétieknél a fiatal Csabay kerölt a kezdőcsapatba.

Elkezdődött a találkozó.

17:56: A csapatok bemutatásánál LeGrange is pályára lépett, tehát a keretben ott van az amerikai. Lehetséges Ivkovics csak altatta az ellenfelet.

17:55: A juniorok mérkőzését már megnyerte a KKSE, 82-80-ra.

17:53: Gyülekeznek szépen a nézők, telt ház lesz a jelek szerint.

17:49: A kecskeméti csapatban valószínüleg nem fog pályára lépni Jerome LeGrange. A 32 éves amerikai nem is melegít, bánatos arccal üldögél a széksor szélén. Dzunics korábban úgy nyilatkozott, LeGrange a kecskemétiek motorja, nagy érvégés lenne hiánya.

17:45: Az Albacomp vezetőedzője, Braniszlav Dzunics a mérkőzés előtt elmondta, hogy egyértelműen győzelmi szándékkal jöttek Kecskemétre.

Köszöntjük Olvasóinkat a T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE – Albacomp bajnoki kosárlabda mérkőzés online tudósításán.

Beharangozó írásunk:

Rangadóra kerül sor vasárnap este a Messzi István Sportcsarnokban, hiszen a 7-1-es mérleggel álló Kecskemét a 6-2-es mutatóval rendelkező Albacompot fogadja. Az eddig tényleg szenzációsan menetelő kecskemétieknek rendkívül nehéz dolga lesz a jó erőkből álló székesfehérváriak ellen, de nem volt ez másként legutóbb a ZTE ellen sem, és azt a feladatot is meg tudták oldani Wittmannék. Sztojan Ivkovicsszakmai igazgató a klub hivatalos honlapjának elmondta, nem számít könnyű találkozóra: - Nagyon tiszteltjük az Albacompot, hiszen egy nagyon jó csapat. Nehéz dolgunk lesz vasárnap, amit még tovább nehezít, hogy Jerome LaGrange lesérült. A ZTE elleni találkozón ütközött össze az egyik zalai játékossal, ami miatt megzúzódott a térde. Komolyabb sérülése szerencsére nincs, ám kérdéses még a vasárnapi játéka. Bencze Zoltán egyre jobban van, ő biztos, hogy játszani fog. Sajnálom, hogy egy feleslegen nagy port kavart herce-hurca beárnyékolja a vasárnapi rangadót, ám a székesfehérvári közszereplő vádjait nem hagyhattam szó nélkül. Ha a játékvezetőket olyan vád éri, hogy a Kecskemét javára elfogultak, akkor a játék tisztasága érdekében lépnünk kell. Ha a jövőben bármikor hasonló, a játék tisztaságát megkérdőjelező provokáció lát napvilágot, mi állunk elébe tisztázni a dolgot, sőt lépni fogunk annak megakadályozására. Tavaly négy meccset játszottunk az Albacomppal és mind a négyszer jobb volt nálunk a Fehérvár. Gyorsan hozzáteszem, hogy két hazai meccsünket Benczur és Hegedűs fújta és aligha ítélhettek sorra a mi javunkra, ha végül kikaptunk, ahogy már mondtam, korrekt fújás mellett – mondta Ivkovics.

• 1. kukta99 2010. november 28. 20:45