2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Elverte a bajnokot a KTE

Kecskemét - A KTE labdarúgócsapata fegyelmezett, okos játékkal 2-0-ra győzni tudott a bajnoki címvédő Videoton otthonában. Online tudósításunk.

OTP Bank Liga 12. forduló.
Videoton FC - Kecskeméti TE 0-2 (0-0)
Sóstói stadion, 1600 néző. Vezeti: Vad II (Albert, ifj. Tóth V.)
Videoton: Tujvel - Brachi, Caneira, Vinicius, Oliveira - Walter, Sándor Gy. (Vasziljevics, 70.), Elek (Nikolics, 58.), Tóth B., Brandao (Gosztonyi, 69.) – Alves. Vezetőedző: Paolo Sousa
KTE: Németh - Maynard, Radanovics, Balogh B., Mohl - Csukics, Szavics, Bertus (Urbán, 82.) - Bori, Stokic, Foxi (Forró, 87.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Radanovics (56.), Szavics (67.)
Sárga lap: Bertus (19.), Csukics (81.), Brachi (84.), Oliveira (87.)
Piros lap:

Vége a mérkőzésnek!

92. perc: a végén még egy szép támadást láthattunk a KTE-től, melynek a végén Maynard lőtt 20 méterről a kapu mellé.

90. perc: az utolsó csere a mérkőzésen: Stokic helyére a fiatal Pekár állt be.

87. perc: előbb Oliveira kapott sárga lapot Bori buktatásáért, majd cserél a KTE: Foxi helyére Forró állt be.

84. perc: Brachi kapott sárga lapot Stokic felrágásáért.

82. perc: Urbán jött be Bertus helyére.

82. perc: Brachi lőtt 21 méteres szabadrúgásból a kapu fölé.

81. perc: Csukics kapott sárga lapot Alves megrúgásáért.

77. perc: jön a Vidi, most Alves lőtt 17 méterről, jobbal a bal salsó sarok mellé.

75. perc: Nikolics most ballal, 20 méterről próbálkozott, Németh újra biztosan védett.

74. perc: Brachi előreíevlése után Nikolics fejelt kapura 9 méterről, Németh biztosan hárított.

69. perc: Sousa kétségbeesésében kettős cserére szánja rá magát: Sándor helyére Vasziljevics, Brandao helyére Gosztonyi állt be.

66. perc: hatalmas góllal növeli előnyét a KTE! Mohl baloldali beadása után a hosszú oldalon érkező Szavics ballal, 8 méterről lőtt a hálóba, 0-2.

A hazai nézők egyre türelmetlenebbek, füttyszóval tüntetnek a lélektelen, rossz játék ellen.

64. perc: az előreiramodó Bori lőtt kapura 22 méterről, a labda alig kerülte el a bal alsó sarkot.

58. perc: a hazai publikum követelésére Sousa beküldi Nikolicsit, igaz, azt a döntését, miszerint Eleknek kell lejönni, hangos füttyszóval fogadta a közönség.

56. perc: vezet a KTE! Bertus jobb oldali szöglete után a rövid sarok felé mozgó Radanovics 4 méterről a hálóba csúsztatott. 0-1.

52. perc: a meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki, miután Brandao jobb oldali beadása után egy kavarodás közben Walter elé került a labda, de a támadó ajtó-ablak helyzetben, 6 méterről nem találta el a kaput sem.

51. perc: a KTE eljutott zsinórban nyolc jó átadásig. Ez biztosan rekord a meccsen a két csapatot nézve, apró bibi, hogy az ellenfél térfeléről sikerült így a kapusig visszajutni.

Elkezdődött a második félidő.

Ez egészen elképesztő gyenge színvonalú 45 perc volt. A rossz passzok tekintetében Guiness rekord gyanú él fenn.

Vége az első félidőnek!

39. perc: Brachi 30 méteres szabadrúgása után Németh véd.

37. perc: Sándor lőtt jobbal, 24 méterről kapu mellé.

32. perc: nincs mit szépíteni ezen, borzalmasan gyenge a színvonal...

26. perc: most Bertus lőtt 18 méterről, ballal kapura, Tujvelnek nem okozott gondot a hárítás.

22. perc: növekvő hazai fölény, most Oliveira lőtt jobbal, 20 méterről kapu mellé.

19. perc: Bertus kapott sárga lapot Elek felrúgásáért.

Az első negyedórában némi hazai fölény, de a KTE nem játszik alárendelt szerepet.

13. perc: egy tetszetős hazai összjáték után Sándor lőtt ballal, 13 méterről kapura, Németh könnyedén védett.

7. perc: Brachi jobb oldali oldali beadása után Walter lőtt 7 méterről kapu mellé.

6. perc: Bori remel megkerülős csellel ment el a jobb oldalon, beadása azonban Foxi mögé ment, így oda lett a helyzet.

Bántóan kevesen kíváncsiak a bajnokcsapatra, a hangulat is igen szomorkás.

4. perc: az első helyzet: Brandao visszagurítása után Sándor lőtt 18 méterről, jobbal a kapu fölé.

A Videoton kezdte a mérkőzést.

Kecskemétről mintegy 50 szurkoló látogatott el Székesfehérvárra. A VIP lelátón Gellei Imre és Egervári Sándor is megtekinti a mérkőzést.

A két kispad közötti különbség is sokat mondó lehet: hazai oldalon montenegrói válogatott hálóőre Bozovic, illetve Gosztonyi, Nikolics, Vasziljevics, Hector, Mitrovics és Apostolopoulos foglal helyet. A vendégeknél Antal, Patvaros, Gyagya, Pekár, Forró, Urbán és Hegedűs vár bevetésre.

Mint arról a delmagyar.hu elsőként beszámolt, a kecskeméti csapat komoly anyagi válságba került az elmúlt időszakban. A portálunknak nyilatkozó játékosok elmondták, a fizetésük nagyobb részét képező juttatásokat több hónapja nem kapták meg a klubtól, ezért a szerdai Ligakupa mérkőzés 30. percében be is vonultak egy rövid sztrájk elejéig az öltözőfolyosóra.

A kecskeméti csapatban a sérült Alempijevics, Koszó, Ebala és Litsingi mellett a Videotontól kölcsönbe kapott Lencse László és Gyurcsó Ádám sem léphet pályára a Sóstói stadionban. Így Tomiszlav Szivics hat olyan játékosra sem számíthat, aki egyébként akár a kezdőcsapatban helyet kaphatna.

Köszöntjük Olvasóinkat a Videoton - Kecskeméti TE OTP Bank Liga labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Beharangozó írásunk:

Szombaton 17 óra 30 perces kezdéssel a bajnoki címvédő Videoton otthonában lép pályára a KTE labdarúgócsapata. A játékosok hétközi, országos botrányt kavart sztrájkja után nagy kérdés, hogy fejben mennyire lesznek ott a pályán a vendégjátékosok. Mindenesetre a kecskemétiek vezetőedzője, Tomiszlav Szivics nem túl optimista a meccs előtt, legalábbis erre lehet következtetni a klub hivatalos honlapjának adott rövid, ám annál lényegre törőbb esélylatolgatása alapján: "Nincs esélyünk, de megpróbáljuk kihozni magunkból a maximumot. Bízom a csapatban."

A Kecskemét mestere tényleg nincs könnyű helyzetben, hiszen játékosai hónapok óta nem kapják meg bérüket, így pedig nagyon nehéz követelni, és rendet tartani úgy a pályán, mint az öltözőben. Tetézi a gondokat, hogy a KTE egyik legjobb formában lévő támadója, Lencse László a két klub kölcsön-megállapodása értelmében nem léphet pályára, míg Alempijevics, Koszó, Ebala és Litsingi sérült.

A bajnoki címvédő Videotonnak persze nincsenek anyagi gondjai, várhatóan nyolc vagy kilenc légióssal a kezdőben várják majd a KTE-t a nyári szuperkupa döntő visszavágójaként is aposztrofálható találkozón. Paolo Sousa azonban tudja, a KTE még megroggyant állapotban sem lekezelhető ellenfél: "Azt gondolom, hogy egy nehéz mérkőzés vár ránk. Én személy szerint szeretem, ahogy a Kecskemét játssza a futballt. Ráadásul ők már egy kész csapat. Mindig fegyelmezetten játszanak, úgyhogy a legjobbunkat kell hoznunk ahhoz, hogy elérjük, amit mindig szeretnénk: a győzelmet. A csapatom meccsről-meccsre jobban játszik, és véleményem szerint egy jó meccset játszunk a hétvégén, egy jól futballozó csapat ellen, akik jól is szerepelnek a bajnokságban. Vagyis nekünk tényleg mindent meg kell tennünk azért, hogy újra begyűjtsük a 3 pontot – nyilatkozta a portugál szakember a Vidi hivatalos honlapján.

A 17.30-kor kezdődő mérkőzésről a delmagyar.hu élő online tudósításban számol majd be.

• 1. kkrisz079 2011. október 15. 20:43
    „Hatalmas gratula a srácoknak,NAGYON NAGY EMBERI TARTÁSRÓL TETTEK TANUBIZONYSÁGOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CSAK A KECSKEMÉT”

Kulisszák mögött: meglestük mit rejt a bársonyfüggöny

A delmagyar.hu ellátogatott a 115. születésnapját ünneplő kecskeméti Katona József Színházba. Tovább olvasom