2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Ezúttal mázli is kellett a KTE győzelméhez

Kecskemét - A KTE-Ereco Sadjo hajrában vétett öngóljának köszönhetően 2-1-re győzni tudott a Budapest Honvéd ellen a Monicomp Liga 25. fordulójának keddi mérkőzésén. Online tudósításunk.
KTE-Ereco - Budapest Honvéd 2-1 (1-1)
Széktói Stadion, 1800 néző. Vezeti: Farkas Á. (ifj. Tóth, Lémon O.)
KTE: Ribánszki - Alempijevics (Bertus, 79.), Radanovics, Balogh, Mohl - Ebala, Csukics - Bori (Dosso, 56.), Litsingi (Vujovics, 65.), Foxi - Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Honvéd: Kemenes - Lovrics, Botis, Debreceni, Hajdú - Moreira (Sadjo, 53.), Hidi, Horváth A., Ivancsics - Zelenka (Nagy G., 80.), Bright (Danilo, 28.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerzők: Mohl (27.), Zelenka (29.), Sadjo (öngól, 84.)
Sárga lap: Zelenka (38.), Csukics (38.), Tököli (71.), Vujovics (81.), Nagy G. (83.)
Piros lap: -

Vége a mérkőzésnek!

3 perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: egy hazai kontratámadás végén Foxi remekül ugratta ki Tökölit, aki 10 méterről, ballal a jobb alsó sarkot vette célba, de Kemenes egy gyors vetődéssel hárítani tudott.

84. perc: szerencsés góllal, de újra vezet a KTE! Dosso baloldali beadása után a középen érkező Ebala 7 méterről kapu mellé fejelt volna, de a visszafutó Sadjo olyan szerencsétlenül ért labdába, hogy róla a hálóba pattant a játékszer. 2-1.

83. perc: Nagy kapott sárga lapot miután rálépett a földön fekvő Ribánszkira.

81. perc: Vujovics - akárcsak korábban Tököli - reklamálásért kap sárga lapot.

80. perc: az utolsó csere: Zelenka le, Nagy Gergő folytatja a helyén.

79. perc: Alempijevics megsérült, Bertus állt a helyére.

76. perc: végre valami foci is. Vujovics kapott egy labdát, majd két csel után jobbal, 18 méterről lőtt, a labda azonban a baloldali kapufáról kifelé pattant.

75. perc: rengeteg átadási hiba, türelmetlenkedő nézők: ezek jellemezték az elmúlt 10 percet...

65. perc: újabb hazai csere: Litsingit Vujovics váltotta.

61. perc: Ebala most jó ütemben ugratta ki a jobb szélen Litsingit, de a kongói úgy lőtte a kapu elé a labdát, hogy azt nem várta benn senki.

56. perc: cserél a KTE is: Bori le, Dosso be.

53. perc: Moreira helyére Sadjo állt be.

52. perc: roppant gyenge eddig a második félidő.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem.

Vége az első félidőnek.

44. perc: Lovrics tört előre, majd lőtt kapu fölé ballal, 12 méterről.

Közben a biztonságiak kivezették a sörösdobozt behajító szurkolót.

38. perc: Csukics és Zelenka kapott sárga lapot kakaskodásért.

Egy sörösdoboz repült a pályára, a játékvezető hozta át a másik oldalra. A biztonságiak keresgélik, ki lehetett az elkövető.

33. perc: Danilo most a jobb oldalon kavargatott, majd a kapu elé ívelt, az üresen álló Ivancsics azonban 8 méterről, senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelt. Óriási helyzet maradt ki.

29. perc: nem sokáig örülhetett a hazai közönség. Az egy perce beállt Danilo tört előre a baloldalon, majd lőtt, Ribánszki csak kiütni tudta a labdát, Zelenka pedig jókor érkezett, és 7 méterről az üres kapuba lőtt, 1-1.

27. perc: vezet a KTE, mégpedig egy parádés góllal. Mohl 25 méteres szabadrúgásból, ballal, gyönyörűen csavart a bal felső sarokba. 1-0.

25. perc:
Foxi visszagurítása után Csukics 18 méterről lőtt kapu fölé.

Végeredmény a 25. fordulóból: Haladás-Újpest 0-2.

18. perc: Csukics 22 méteres, jobblábas lövését védte vetődve Kemenes.

17. perc: Foxi ugratta volna ki Litsingit, Kemenes azonban jó ütemben mozdult ki a kapuból, és tisztázott.

16. perc: Ivancsics 28 méteres szabadrúgása után a sorfalban álló Alempijevics fejéről pattant szögletre a labda.

8. perc: Debreceni felmentési kísérlete után leperdült a lábáról a labda, ami így saját kapujába tartott volna, de Kemenes kisegítette a védőt, és lehúzta a játékszert a levegőből.

5. perc: Tököli lőtt kapura jobbal, 20 méterről, a labda Botis lábáról pattant szögletre.

2. perc: Foxi baloldali beadása után Litsingi elől tisztázott Debreceni.

Elkezdődött a mérkőzés.

17:56: máris vonulnak a csapatok a pályára. A KTE lila-fehér-lila, a vendégek tiszta fehér szerelésben játszanak.

17:54: mindkét csapat ugyanabban a felállásban kezd, mint a legutóbbi fordulóban. Ez nem is csoda, hiszen mindkét gárda győztes meccs után várja a mai összecsapást.

17:52: jelenleg működik az eredményjelző is, ami az utóbbi hetek alapján jó hírnek minősíthető.

17:51: a vendégek sem maradnak ma buzdítás nélkül, a fővárosból mintegy száz fanatikus kísérte el kedvenceit. A Nuova Guardia transzparense most került ki a vendégszektor kerítésére.

17:50: egy mérkőzés már zajlik a 25. fordulóból: az Újpest 1-0-ra vezet a Haladás otthonában.

A két vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata:

Tomiszlav Szivics a Kecskemét mestere: - Remek érzés volt a Kaposvárt legyőzni a hétvégén, mivel egy nagyon jó csapatot sikerült két vállra fektetnünk. Most egy újabb fontos hazai találkozó vár ránk. Tisztában vagyunk vele, hogy a kispestiek a legutóbbi három mérkőzésüket megnyerték, azt viszont nekik kell tudniuk, hogy Kecskeméten nem lesz könnyű dolguk.

Supka Attila, a Budapest Honvéd vezetőedzője: - Nagy fegyvertény, hogy zsinórban harmadszor tudtunk győzni. Ennek ellenére én még mindig azt mondom, hogy a célunk az, hogy bentmaradjunk az első osztályban. Ehhez kell megszerezni azokat a pontokat, amivel mindez biztosítható. A számításaim szerint egyébként még minimum 6-7 pontot be kell gyűjtenünk. Ismerjük a KTE erényeit, a gyengéit, megpróbálunk felkészülni ezekből. Sajnos sok olyan játékosunk van, aki hosszabb ideje nem tudott rendesen edzeni, többen jelezték a legutóbbi mérkőzésen is, hogy egy kicsit fáradtabbak. Bízom benne, hogy keddre fel tudjuk frissíteni az együttest, és egy jó és eredményes meccset tudunk játszani.

Köszöntjük Olvasóinkat a KTE-Ereco-Budapest Honvéd Monicomp Liga bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán!