Kecskemét – Kecskemét – A Ferencváros 2-1-re legyőzte a KTE-Ereco együttesét a Monicomp Liga 17. fordulójának péntek esti találkozóján.
Ferencvárosi TC – KTE-Ereco 2-1 (0-1)
Albert Stadion, 5000 néző. Vezeti: Szabó Zs. (Kispál, Viszokai)
FTC: Ranilovic – Tutoric, Balog Z., Csizmadia, Morales (Miljkovics, 86.) – Józsi (Andrezinho, 77.), Stanic (Tóth B., 68.), Maróti, Schembri – Rósa, Heinz. Vezetőedző: Prukner László
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovics (Preklet, a szünetben), Balogh B., Mohl – Alempijevics, Szavics, Litsingi (Bertus, 76.), Bori – Foxi (Vujovics, 61.), Tököli. Vezetőedző: Tomiszalv Szivics
Gólszerző: Tököli (37.), Preklet (50. - öngól), Rósa (88., 11-esből)
Sárga lap: Alempijevics (6.), Preklet (49.)

Tomiszlav Szivics mérkőzés utáni nyilatkozata: - Egy pontot legalább megérdemeltünk volna. Radanovicsot nem tudtuk pótolni a fiatal Preklettel. 1-1 után a Fradi mindent megtett, nekünk pedig problémát okozott, hogy az afrikai légiósoknak nem feküdt a pálya, és ez nem kedvezett nekünk. Gratulálok a Fradinak! Nincs semmi gond, megyünk tovább.

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Heinz 20 méteres jobblábas lövését védte vetődve Ribánszki.

88. perc: 11-eshez jutott a Fradi, miután Balogh a 16-oson belül buktatta Rósát. A büntetőt a sértett végezte el: jobbal higgadtan a bal alsó sarokba lőtt, 2-1.

86. perc: kockáztat Prukner László: a védő Morales helyére a csatár Miljkovicsot küldi pályára.

77. perc: hazai csere: Józsit Andrezinho váltotta.

76. perc: újabb kecskeméti csere, Litsingi helyére Bertus érkezik.

74. perc: a csereként beállt Tóth 24 méteres, jobblábas szabadrúgását védte bravúrral Ribánszki.

62. perc: Csizmadia jobb oldali beadása után Schembri a megilletődötten játszó Prekletet megelőzve fejelt kapu mellé.

61. perc: cserél a KTE: Foxi le, Vujovics be.

50. perc: hihetetlen öngóllal egyenlített a Ferencváros! Schembri viharzott el a jobb oldalon, majd a 16-os sarkáról középre adott, Ribánszki beleért a labdába, ami a Rósával visszafutó Preklet elé pattant, aki 3 méterről a saját kapujába lőtt, 1-1.

46. perc: hatalmas tüzijáték a hazai kapu előtt! Foxi tört előre a jobb oldalon, majd remekül adott középre, de Ranilovic el tudta ütni a labdát Tököli elől. A labda Litsingi elé pattant, aki jobbal egyből lőtt, a labda egy védőről kipattant, épp Alempijevics elé, aki 17 méterről újra kapura lőtt, de az egy védőn megpattanó labda a felső lécről kifelé pattant, majd a hazai védők felszabadítottak végre.

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cserélt a Kecskemét, Radanovics helyére Preklet állt be.

Az első félidőben 20-25 percig nem sok öröme lehetett egyik szurkolótábornak sem, lévén roppant gyenge volt a meccs. Ezt követően azonban a KTE egyértelműen átvette az irányítást, és teljesen megérdemelten vezet, Tököli klasszis góljának köszönhetően.

Vége az első félidőnek!

42. perc: közel állt az egyenlítéshez a Fradi. Józsi lőtt 16 méterről, ballal kapura, Ribánszki hatalmas bravúrral ütötte a jobb oldali kapufára a labdát.

37. perc: Vezet a KTE! Litsingi a baloldalról remekül ívelt a hosszú oldalon érkező Tököli elé, aki 6 méterről, jobbal, kapásból a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1.

36. perc: Morales baloldali beadása után Schembri fejelt nagy helyzetben, 5 méterről kapu fölé.

28. perc: az eddigi legnagyobb helyzet maradt ki. Litsingi kapott labdát Foxitól a hazai 16-oson belül, félfordulatból, jobbal 12 méterről kapura lőtt, Ranilovic bravúrral ütötte szögletre a labdát.

22. perc: Alempijevics 25 méterről, jobbal nem sokkal lőtt a jobb alsó sarok mellé.

21. perc: mostmár kijelenthetjük, eddig rendkívül alacsony a színvonal. Rengeteg a rossz átadás, lassú az iram.

12. perc: elmúlt percekben csendesen csordogált a játék a pályán, Schembri kerülhetett volna csupán helyzetbe, de ő is kisodródott Mohl hibája után.

6. perc: Alempijevics kapott sárga lapot kakaskodásért.

3. perc: Maróti 25 méteres, ballábas lövését védte könnyedén Ribánszki.

Egy mérkőzés már véget ért a 17. fordulóban: Siófok - Győr: 0-1.

Elkezdődött a mérkőzés!

19:03: nem éppen tavaszi időjárásban indul a tavaszi szezon, -4 fok van Budapesten a kezdés időpontjában.

19:01: némi késéssel kezdődik a találkozó, de már vonulnak a pályára a csapatok!

Köszöntjük Olvasóinkat a Ferencváros - KTE-Ereco Monicomp Liga labdarúgó mérkőzés online tudósításán!

Korábban:

Igencsak mozgalmas három hónapon van túl a KTE-Ereco labdarúgó együttese. A hosszú felkészülési idényben fél csapatra való játékos távozott Kecskemétről, közöttük olyan „ikonok", mint Csordás Csaba, vagy Némedi Norbert. Természetesen az érkezők oldalán is fel tud mutatni új arcokat a vezetőség, hiszen a kapusposztra a tehetséges Zoran Akovics, a védelembe a rutinos Szinisa Radanovics, míg előre a gólerős Goran Vujovics érkezett. A felkészülési időszakban a KTE vezetői mindent megtettek a gondtalan felkészülés érdekében, a januárban két héten keresztül Horvátországban edzőtáborozott a csapat, és idén februárban sem adódtak különösebb pályagondok Kecskeméten.

A csapat túl van egy Ligakupa párharcon a Debrecen ellen. Bár a KTE 2-1-es összesítéssel kiesett a címvédő ellen, a mutatott játék mindenképp biztató, hiszen a kecskemétiek mindkét mérkőzésen jobban játszottak, mint a bajnokesélyesnek tartott Loki. Tomiszlav Szivics a tőle megszokott alapossággal építette fel a csapatot, és ha nem lesz nagy sérüléshullám a tavasszal, a csapat folytathatja őszi remeklését, amikor az edzőváltást követően egészen a 9. helyig előre léptek a tabellán. A KTE-nek két hiányzója lesz a nyitányon, Dosso és Ebala sérülés miatt nem léphet majd pályára. Dosso korábbi combsérüléséből lábadozik még, míg Ebalának hasizom-sérülése van.

Tomiszlav Szivics, a KTE vezetőedzője a következőket nyilatkozta honlapunknak a csütörtöki edzést követően: - Egy nagyon kemény meccset várok holnap, mi készen állunk. Remélem jó mérkőzés lesz, amit élveznek majd a szurkolók, és természetesen nem kap ki a Kecskemét. Azzal, hogy a Fradinál mi volt a héten mi nem foglalkoztunk. Én soha nem örülök, ha más csapatnál baj van, de mi csak a saját feladatunkra koncentráltunk – tette hozzá a lilák mestere.

A csapaton kívül a szurkolók is nagyon készülnek már a pénteki derbire. Információink szerint két különbusz is megtelt már, és több személygépkocsi is csatlakozik majd a konvojhoz, így a játékosok biztosan nem maradnak majd magukra az Albert Stadionban.

A delmagyar.hu 19 órától élő online tudósításban számol be a mérkőzésen történtekről!