2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Győzelemmel kezdett a T.O.M. Controll-Kecskemét kosárcsapata

Kecskemét - T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE férfi kosárlabdacsapata 82-75-re nyert a Sopron ellen a bajnokság első fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE – Kis-Rába Menti Takarék-Soproni KC 82-75 (16-17, 23-15, 20-24, 23-19)
Messzi István Sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Cziffra Cs., Kapitány G., Márton L.
Kecskemét: LeGrange 18/3, Witmann 13/6, Dénes 12/6, Orsulic 14/6, Bencze 14. Csere: Csorvási 4, Lakatos 5, Siriscevic 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

Sopron: Kelley 18/3, Brooks 11/3, Molnár 6, Szabó 14/9, Townes 14. Csere: Halmai 4, Keresztes 8. Vezetőedző: Meszlényi Róbert

Az eredmény alakulása: 4.p.: 6-2, 7.p.: 10-7. 13.p.: 21-24, 16.p.: 26-24, 19.p.: 36-28, 23.p.: 45-37, 26.p.: 52-42, 29.p.: 54-48, 33.p.: 67-62, 37.p.: 74-68, 39.p.: 76-72.
Kipontozódott: Townes (25.)

Sztojan Ivkovics a lefújást követően a következőket nyilatkozta a delmagyar.hu-nak: - Köszönöm a közönségnek a szurkolást, hatalmas erőt adott a csapatnak. Úgy érzem ezzel a mérkőzéssel bebizonyosodott, hogy jó úton járunk.

Bravúros győzelemmel kezdett T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE kosárlabdacsapata

Vége a mérkőzésnek, 82-75-re nyert a T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE együttese.

Okosan tartja a labdát a Kecskemét, meglett az 5. hibája a Sopronnak, LeGrange két büntetője jó, 82-75.

40.p.. Legrange szép akciója, 80-72. Szabó tripla, 80-75.

39.p.: Dénes zsákol, 78-72. Eldőlni látszik a meccs.

38.p.: LeGrange mindkét büntetője jó, 76-72.

38.p.: Szabó szerelési kísérletét szándékosnak ítélték, a hazai kispad és a 20 fős vendégszurkolótábor majd felrobban a dühtől.

37.p.: Molnár egy büntetőt dob csak be, 74-72.

37.p.: Kelley tripla, 74-71.

36.p.: Keresztes újra a palánk alól, majd Orsulic triplája, 74-68.

35.p.: Brooks betörése, 71-66.

35.p.: Orsulic remek alakítása ért két pontot, 71-64, soproni időkérés.

34.p.: Brooks dupla, 69-64.

34.p.. Dénes értékesíti LeGrange mesteri átadását, 69-62.

33.p:: Wittmann betörésből, 67-62.

Sztojan Ivkovics időt kért.

32.p:: Halmai két büntetőpontja, 65-62.

32.p.: Kelley beindult, újabb szép dupla középtávolról, 62-60. Most LeGrange válaszol triplával. 65-60.

31.p.: Kelley dupla, 59-58. Wittmann triplával válaszol, 62-58.

Elkezdődött a 4. negyed.

Izgalmas utolsó negyed várható.

30.p.: A dudaszó pillanatában Brooks is dob egy szép hármast, az utolsó negyed előtt 59-56-ra vezetnek a hazaiak.

30.p.: Keresztes a palánk alól, 56-53. A faultot nem fújták be szerencsére. A túloldalon Dénes talál be kintről, 59-53.

30.p.: Bencze értékesít két büntetőt, 55-51.

29.p.: Szabó újabb triplája, 54-51.

29.p.: Brooks két büntetője jó, 54-48.

28.p.: Szép hazai akció végén Orsulic értékesíti a ziccert, 54-46

27.p.: Keresztes a palánk alól, 52-46.

27.p.: Mindkét csapatnak megvan az 5-5 hibája. Most Kelley értékesít két büntetőt, 52-44.

26.p.: Lakatos büntetői ülnek, 52-42.

25.p.: Kelley szép egyéni akciója, 50-42.

25.p.: Siriscevicnek ütött oda Townes, ezzel ki is pontozódott. A légiós mindkét büntetőt bedobja, 50-40.

24.p.: Molnár faulttal együtt szép kosarat szerez, a büntetőt is bedobja, 48-40.

23.p.: Legrange faulttal együtt betörésből, 47-37. Soproni időkérés az eddigi legnagyobb különbségnél.

23.p.: Láthatóan Townes kipontozására játszik már a KSE, de most helyette molnárnak fújták be. Bencze két büntetője jó, 45-37.

22.p.: Bencze a palánk alól, 43-37.

22.p.: Szabó tripla, 41-37.

21.p.: Bencze faulttal együtt is bedobja, ráadásul Townes 4. hibája. A büntető is jó, mestermunka. 41-34.

21.p.: Molnár duplájával indul a negyed, 38-34.

Folytatódik a találkozó a 3. negyeddel.

A palánk alatt sokkal hatékonyabbak a vendégek, 21 lepattanójukkal szemben a hazaiak csak 12-t szedtek le.

A kétpontosokat a hazaiak 63, a vendégek 56%-al dobják. A KKSE tízből 3 hárompontost ért el, a Sopron hétből nullát.

Az első félidőben a hazaiaknál Wittmann 8, Orsulic 7, LeGrange 6 ponttal a legeredményesebb. A Sopron legjobbja Townes 14 ponttal, az amerikai centert nem tudja eddig semlegesíteni a Kecskemét. Kelley 7 pontnál jár, Szabó 5-ig jutott 20 perc alatt.

A szünetben már megtekinthetik olvasóink az első 20 percben készült képeinket.

A bajnoki nyitányon a Sopront fogadja a Kecskeméti KSE

A szünetben 39-32-re vezet a Kecskemét.

20.p.: LeGrange szép kosara zárja az első félidőt. 39-32.

20.p.: Kelley betörésből, 36-32.

19.p.: Townes zsák, 36-30.

19.p.: Orsulic most kintről, 36-28, soproni időkérés. Orsulic remekül mutatkozik be a hazai közönség előtt.

18.p.: Orsulic két büntetője jó, 33-28.

18.p.: Wittmann triplája nem jó, de Orsulic leszedi a pattanót.

18.p.: LeGrange betörésből, 31-28.

17.p.: Dénes szép triplája, majd Townes újra, 29-28,

17.p.: Townes zsákol, 26-26.

16.p.: Wittmann faulttal együtt dob hármast, majd a büntetőt is értékesíti,  26-24.

15.p.: Továbbra is rengeteg a hiba, kevés a szép akció.

15.p.: Lakatosnak legalább egy sikerül, 22-24.

14.p.: Siriscevic két büntetőt is kihagy.

14.p.: Keresztes is közelről talál be, 21-24,

13.p. Orsulic után Szabó eredményes a palánk alól, 21-22.

11.p.: Orsulic faulttal együtt, 19-18.

Vége az első negyednek. Sok a rontott dobás, a negyed hajrájára összeszedte magát a Sopron, és fordított az eredményen.

10.p.: Townes zsákol, átveszi a vezetést a Sopron.

10.p.: Kelley betörésből, 16-15.

9.p:: Csorvási majd Halmai a palánk alól, 16-13.

7.p:: Lakatos, majd Townes eredményes 12-9.

6.p.: LeGrange dupla, 10-5,

5.p.: Csorvási dupla, 8-3. Kelley válaszol, 8-5.

5.p.: Szabó két büntetőjéből egy jó, 6-3.

4.p.: Sok a rontott dobás, továbbra is 6-2.

2.p.: Bencze szép középtávolija, majd Wittmann betörésből, 6-2.

2.p.: Wittmann dupla, 2-0. Brooks azonnal válaszol, 2-2.

1.p.: Három kimaradt dobás után Townes személyi.

Elkezdődött a mérkőzés.

17:57: Épp a csapatok bemutatása zajlik, egyelőre igen családias hangulatban, főleg ha az 5-6 évvel ezelőtti kosárlázra gondolunk, amikor ilyenkor már felrobbant a csarnok.

17:55: A Sopron remekül erősített a nyáron, hiszen megszerezték a korábbi szolnoki közönségkedvenc Kelleyt, és a center Townes is komoly erősítésnek számít.

17:50: A csapatok már javában melegítenek, és a nézők is gyülekeznek lassan a csarnokban. Eddig azonban jóval kevesebben vannak a vártnál, de még van 10 perc, hétköznap lévén várható, hogy sokan csak az utolsó pillanatban érkeznek.

Köszöntjük olvasóinkat a T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE – Kis-Rába Menti Takarék-Soproni KC férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés online közvetítésén. Felhívjuk a szurkolók figyelmét, hogy az első negyed végétől folyamatosan frissülő képgalériát is találnak cikkünkben.