2018. 01. 24. szerda - Timót -3°C | 4°C Még több cikk.

Győzelmi esélyt szalasztott el a KTE a listavezető otthonában

Kecskemét - A KTE-Ereco labdarúgócsapata remek játékkal 2-2-es döntetlent ért el a listavezető Videoton otthonában a Monicomp Liga 26. fordulójának péntek esti mérkőzésén.
Videoton - KTE-Ereco 2-2 (2-2)
Sóstói Stadion, 2500 néző. Vezeti: Vad II (Ring, Tóth I.)
Videoton: Bozovics – Lázár, Vaskó, Lipták, Hidvégi – Gosztonyi (Nagy D., 68.), Elek, Vasziljevics (Farkas B., 68.), Polonkai – Alves, Nikolics (Lencse, 80.). Vezetőedző: Mezey György
KTE: Antal – Koszó, Gyagya, Balogh, Mohl – Csukics (Tölgyesi, 82.), Ebala – Bori (Foxi, 62.), Litsingi (Tököli, 59.), Bertus – Dosso. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Litsingi (18.), Nikolics (38.), Ebala (41.), Alves (45+1., 11-esből)
Sárga lap: Bori (39.), Mohl (45.), Dosso (54.)
Piros lap: -

Ahogy arra Tomiszlav Szivics előzetes nyilatkozatából már következtetni lehetet, a KTE igencsak tartalékos összeállításban lépett pályára. A sérült Alempijevics mellett Foxi, Tököli, és Radanovics sem kezdett, sőt, a vendégek mestere egy bátor húzással a kapuba is a néhány hete igazolt Antalt állította, így Ribánszki is pihenőt kapott.

Már a mérkőzés első negyedórájában jól látszott, hogy a kecskemétiek remekül megszervezték védekezésüket, és a hazaiak nem tudtak komoly helyzetet sem kidolgozni. A KTE egyértelműen kontrákra rendezkedett be, ami a 18. percben meg is hozta eredményét.

18. perc: Litsingi remek labdával indította Dossot, aki megküzdött a védőkkel a labdáért, majd 12 méterről, jobbal a bal kapufát találta telibe. Jó ütemben érkezett viszont Litsingi, aki 7 méterről a kapu jobb felső sarkába lőtt, 0-1.

A hátrányban lévő Videoton továbbra is csak erőlködött, de komoly helyzetig egészen a 36. percig nem tudtak eljutni. Ekkor egy védelmi hiba után Alves került óriási helyzetbe, de a fiatal Antal szenzációs vetődéssel elütötte a csatár elől a labdát. Ez a helyzet azonban mintha felébresztette volna a fehérváriakat, és a 38. percben össze is jött a listavezetőnek az egyenlítő találat.
38. perc: Alves remekül szöktette a jobb oldalon felfutó Gosztonyi, aki egyből középre centerezett, a berobbanó Nikolics pedig a tétova védők között 6 méterről a tehetetlen Antal mellett a hálóba lőtt, 1-1.

A KTE azonban nem zuhant össze a bekapott gól után, és a 41. percben egy remek fejesgóllal újra megszerezte a vezetést.

41. perc: szabadrúgáshoz jutott a KTE a hazai kaputól 20 méterre, a bal oldalon. A pontrúgást Bertus végezte el, aki ballal remekül ívelt a kapu elé, Ebala pedig magasra ugorva remek mozdulattal a jobb felső sarokba fejelt, 1-2.

Ekkor úgy tűnt, hogy a szünetben vendég vezetésnél vonulnak majd öltözőbe a csapatok, azonban Mohl óriási hibája után újra egyenlíteni tudott a Vidi.
45. perc: Gosztonyi a vendégek 16-osának jobb oldalán egy csellel átverte Mohlt, aki ezt követően buktatta a középpályást, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Alves végezte el, aki a jobb felső sarokba lőtt, 2-2.

Az első félidőben magas színvonalú, jó összecsapást láthatott a publikum, és a teljesítménye alapján a KTE-nek vezetnie kellett volna a szünetben. Sajnos egy egyéni hiba miatt ez nem jött össze a vendégeknek.

A második játékrész rögtön egy hatalmas KTE ziccerrel indulhatott volna, de a játékvezető megállította a kapura törő Dossot egy vélt szabálytalanság miatt. Az agilisan játszó támadó egyébként is rengeteg gondot okozott a hazai védelemnek.

Az 50. perc után leült kissé a meccs irama, így aztán hamarosan mindkét mester cserékkel próbálta meg a maga javára fordítani a meccset. A KTE-be érkezett Foxi és Tököli, ami egyértelműen jelezte, hogy a vendégek nem elégednek meg az egy ponttal. A két-két csere után újra felélénkült a játék. A 80. percben Bertus remek távoli lövését kellett védenie Bozovicsnak, utána viszont már egyik oldalon sem akadt igazán komoly helyzet. A 2-2-es döntetlen végül is igazságosnak mondható, de ha a vendégek kicsit jobban koncentrálnak, és nincs Mohl nagy hibája, könnyen még nagyobb meglepetés lehetett volna a vége.