2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Háromszáz éremnél tart a félegyházi úszótehetség

Burai Boglárka az elmúlt hétvégén Egerben, az V. Agria Sprint úszóversenyen szerezte meg a 300. érmét pályafutása során.
Az úszást 4 évesen, 2006 szeptemberében kezdte, akkor még Csongrád színeiben versenyzett. Itt a legkiemelkedőbb eredménye, a Fedett Uszodával Nem Rendelkezők Országos Bajnokságán, 50 m pillangóúszásban országos bajnok lett 7 évesen. Három évig edzett az 50 m-es nyitott medencében, télen-nyáron, amikor edzőjével Sebők Jánossal átigazoltak a Kiskunfélegyházi Úszó Egyesülethez.

Nagy álma volt Boginak, hogy végre télen fedett uszodában készüljön a versenyekre, ezt Kiskunfélegyházán sikerült valóra váltaniuk. Három éve dolgoznak a félegyházi csapatban és mind a három évben Bogi volt az egyesület legeredményesebb leány úszója. A tavalyi évben összesen 83 érmet szerzett, ebből több mint 50 arany, idén már 78 éremnél tart és még néhány verseny hátra van az évből. Tavaly 200 m pillangóúszásban vezette az országos ranglistát a 2002-es korosztályban és idén is szeretne minél jobban szerepelni kedvenc versenyszámában.