2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Kecskeméti bravúrgyőzelem Szegeden

Bravúros győzelmet aratott a Kecskeméti NKSE NBI/B-s női kézilabdacsapata a Szeged KKSE otthonában a hétvégi fordulóban.
NBI/B felnőtt mérkőzés
Szeged KKSE- Kecskeméti NKSE 30-33 (11-11)
KNKSE:
Dr. Zsoldosné - Rózsa 2, Korsós 16/9, Márki 6, Tanú, Mocsári 4, Balázs. Cserék: Sári 2, Felső 1, Herceg R 2, Csatlós, Orell, Gombos, Fekete (k).
Kiállítás: 10 perc ill. 18 perc (két kizárás)
7 méteres: 6/5 ill. 9/9

A két csapat nagy lendülettel esett egymásnak, de a gólgyártás nem akart beindulni, ugyanis a hazaiak támadásait Zsoldosné rendre hárította, a kecskemétiek pedig sorra elpuskázták lehetőségeiket. A hosszú gólképtelenség után a szegediek ébredtek először és szerezték góljaikat (18. perc, 8-3). A kecskeméti időkérést követően megváltozott a játék képe és a vendégek a nagy nyomás ellenére is 8:3-as szériát produkáltak és így döntetlenre hozták az első félidőt. (11-11)

Második játékrész sok izgalmat hozott a szurkolóknak. Márki és Korsós találatait követően két góllal elhúztak a vendégek. Két perc sem telt el és hazai időkérést kövezően ismét egyenlő lett az állás. Ez azonban nem tartott sokáig. A hírős városiak lerohanásaikkal meglepték ellenfelüket és a félidő közepére ötgólos előnyre tettek szert. Sorozatos kiállítások „tizedelték" a kecskemétieket, de a vendégek ennek ellenére is tudták tartani az eredményt. Felső kizárása okozott némi pánikot, de a vendégek még nagyobb elszántsággal küzdöttek tovább. Utolsó percekben Rózsát is „elvesztette" a KNKSE, de a jól időzített időkérés megnyugodtatta a kecskemétieket, és tartani tudták a különbséget, sőt, az utolsó másodpercekben még arra is volt erejük, hogy három gólkülönbségre növeljék a végeredményt.

Korsós Miklós: „A hazaiaknak kötelező a győzelem, nekünk meg nyernünk kell…" Ezekkel a szavakkal kezdtem a mérkőzés előtti eligazítást. Titokban bíztam a győzelmünkben. A huszadik percig megvoltak helyzeteink, de nem bírtuk gólra váltani. A hátralévő időben mi diktáltuk a tempót és nyolc gólt szereztünk úgy, hogy hat játékos között oszlott el. Félidőt követően is mi diktáltunk. Mindenki a kis plusszát akkor tette hozzá, amikor nagyon kellett és így sikerült a szegedieket felőrölni. A lányok öröme meccs végén mindent elárult. Gratulálok a csapatnak.