2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Kikapott a KTE, messze szálltak a kuparemények - galéria

Kecskemét - A Debrecen 2-1-re győzni tudott a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első, Kecskeméten rendezett mérkőzésén, így a KTE-nek szombaton bravúr kell, hogy maradjon esélye a címvédésre.

Magyar Kupa, 5. forduló.
Kecskeméti TE – DVSC-TEVA 1-2 (0-2)
Széktói Stadion, 400 néző. Vezeti: Bognár (Takács, Butkai)
KTE: Németh – Bori, Koszó, Gyagya, Forró – Gyurcsó (Pekár, 75.), Szavics, Csukics, Litsingi – Lencse, Foxi. Mb. vezetőedző: Szabó István
DVSC: Novakovic – Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut – Yannick (ferenczi, 83.), Bouadlan (Szilágyi, 49.), Varga – Bódi, Coulibaly, Kulcsár. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Coulibaly (5.), Korhut (20.), Bori (55.)
Sárga lap: Yannick (14.), Korhut (36.)
Piros lap:

Kecskeméti TE - DVSC-TEVA Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés - GALÉRIA (Fotók: Koller István)

Vége a mérkőzésnek, a Loki nagy lépést tett a továbbjutás felé.

92. perc: Foxié az utolsó hazai lehetőség, de a csatár 18 méterről kapu fölé lőtt.

2 perc a hosszabbítás.

A hajrára mintha elfáradt volna kissé a KTE, de még így is veszélyesebbek mint a vendégek.

83. perc: Ferenczi állt be Yannick helyére.

79. perc: Litsingi egy erőszakos labdaszezés után 18 méterről nem sokkal lőtt a bal felső sarok mellé.

77. perc: Koszó átadása után Lencse szenzációsan fordult le védőjéről, de négy méterről csak az oldalhálót tudta eltalálni.

75. perc: Pekár állt be Gyurcsó helyére.

71. perc: Coulibaly lőtt 14 méterről kapu fölé.

68. perc: újabb hazai lehetőség. Lencse beforgatta a 16-oson belül a védőket, majd a labda tőle Foxihoz került, aki Gyurcsóhoz játszott, de a támadó 10 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

A második félidőben remekül játszik a KTE, megjött a szurkolók hangja is, immár nem szidalom, hanem biztatás formájában.

Alig pár száz néző szurkolt a Kecskemétnek a Magyar Kupa mérkőzésen - GALÉRIA (Koller István fotói)

55. perc: megérdemelten szépít a KTE! Bori 20 méteres szabadrúgásból jobbal, mesterien tekert a kapu jobb oldalába, 1-2.

53. perc: újabb hatalmas hazai lehetőség maradt ki, miután Szavics beadása után Litsingi 6 méterről - teljesen tiszta helyzetből - a kapu mellé fejelt.

49. perc: Bori remekül ívelt a hosszú oldalon érkező Foxihoz, aki 8 méterről tisztán fejelhetett, a labda a visszafutó nikolovról pattant szögletre. Ez is nagy helyzet volt.

47. perc: Gyurcsó futott el a jobb oldalon, középen Lencse várta a labdát, de Mészáros lefülelte a beadást.

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek, a lelátón a hazai klubigazgatót, Sallóit kezdik szidni a hazai nézők, a vendégek pedig éppen őt éltetik...

43. perc: nyom a KTE, most Bori visszagurítása után Csukics 18 méterről nem sokkal lőtt a jobb felső sarok fölé.

41. perc: hihetetlen mit hagyott ki Lencse! Litsingi beadása után Novakovics épp a csatár elé ütötte a labdát, aki 7 méterről, tiszta helyzetben a kapu mellé lőtt.

41. perc: egy szép hazai támadás végén Lencse 16 méterről lőtt kapura, de Novakovic bravúrral ki tudta ütni a labdát.

39. perc: Korhut lőtt kapu fölé 23 méteres szabadrúgásból.

Egyre paprikásabb a meccs hangulata, faragják egymást a játékosok, a kilátogató nézők pedig váltogatva emlegetik vagy némely vendégjátékos, vagy a játékvezető édesanyját.

34. perc: Litsingi jobb oldali beadása után Gyagya 8 méterről az üres kapu fölé fejelt.

Rengeteg a leshelyzet a mérkőzésen, most Yannickot állították meg ziccer közben.

27. perc: Foxi lőtt 8 méterről a hálóba, de les miatt nem adták meg a gólt.

23. perc: Lencse kerülhetett volna ziccerbe egy remek kiugratás után, de túlságosan körülményesen vezette a labdát, majd a védők szögletre mentettek előle az alapvonalnál.

20. perc: már két góllal vezetnek a vendégek! Korhut tört be a 16-oson belülre, két csellel össze is zavarta a védőket, majd jobbal, 12 méterről a bal sarokba lőtte a labdát, 0-2.

18. perc: Szavics lőtt 16 méterről, ballal a kapu mellé.

14. perc: Yannick kapott sárga lapot Litsingi felrúgásáért.

10. perc: a meccsen nagyon bekezdett a Debrecen, több gólt is lőhettek volna, majd a vezetés birtokában kissé visszább álltak, várják az egyelőre nem létező kecskeméti rohamot.

5. perc: máris vezet a Debrecen. Bouadla 18 méteres lövése után Németh csak kiütni tudta a labdát, Coulibaly lecsapott a játékszerre, majd az ámuló védők között 6 méterről, jobbal a hálóba lőtt, 0-1.

3. perc: egy jobb oldali beadás után Bori lyukat rúgott a 16-oson belül, a labda így Yannickhoz került, aki 8 méterről, ballal a jobb kapufát találta telibe.

2. perc: Korhut esett el Csukics szorításában, szabadrúgás, Csukics szidja a bírót, szerencsére szerb nyelven, így Bognár nem érti.

Elkezdődött a mérkőzés.

Még mindig csúszunk, egy perces gyászszünet a stadionban.

Nagyon kevesen vannak a stadionban, amire csak részben lehet magyarázat a nagy hideg.

A legfrissebb információk szerint a TV közvetítés miatt csúszik a kezdés 17 órára.

Bár a mérkőzés 16.45-ös kezdésre volt kiírva még ma délután, már biztos, hogy lesz bőven csúszás.

A Loki a ZTE 5-2-es legyőzésével hangolt a mai kupameccsre, a KTE pedig 2-1-re kikapott a négy hónapja nyeretlen Kaposvár otthonában az idei utolsó bajnokiján.

Aki szeretné megtekinteni, hogy néz ki a vezetők által megálmodott új, 12 ezres kecskeméti stadion, korábbi cikkünkből tájékozódhat.

A KTE védői közül Maynard, Radanovics, Balogh és Mohl sem léphet pályára, így Bori lesz a jobbhátvéd, Koszó húzódik be középre Gyagya mellé, a baloldalon pedig Forró kap lehetőséget.

Először is nézzük az eddig lejátszott mérkőzések eredményeit. Az újpestiek hatalmas meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedtek a Kaposvár második csapatától, míg a Kaposvár NB1-es csapata csak 1-1-es döntetlent ért el a Putnok otthonában. A Baja 2-0-ra nyert a Kozármisleny ellen, így ők kedvező helyzetből várhatják a visszavágót.

Köszöntjük olvasóinkat a KTE-Debrecen Magyar Kupa nyolcaddöntő labdarúgó mérkőzés online tudósításán.