2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Könnyedén jutott tovább a KTE a Magyar Kupában

Kecskemét – A KTE-Ereco labdarúgó együttese sima mérkőzésen, 3-0-ra verte idegenben a harmadosztályú Tiszakanyár együttesét, így a kecskeméti csapat bejutott a legjobb 16 közé a Magyar Kupában.

Magyar Kupa, 4. forduló. Mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért.

Tiszakanyári SE – Kecskeméti TE-Ereco 0-3 (0-2)
Tiszakanyár, 500 néző. Vezette: Veizer R. (Vígh, Bozó)
Tiszakanyár: Gazsi – Gombkötő (Hadházi, 57.), Tóth, Fekete, Balázsi – Orgován, Kóka, Simon G. (Marics, a szünetben), Jánvári – Kiss T. (Deák, a szünetben), Dolhai. Vezetőedző: Gerliczki Máté
KTE: Ribánszki – Alempijevics, Bagi, Némedi, Farkas I. (Tölgyesi, 69.)– Szavics, Csukics (Szabó T., 69.), Litsingi (Patvaros, 75.) – Csordás, Dosso, Bertus. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Csukics (15.), Dosso (18., 61.)

A találkozó előtt sok gondja volt Tomiszlav Szivics vezetőedzőnek, hiszen négy védőjét is nélkülöznie kellett, ráadásul Tököli sem vállalhatta még a játékot. Ennek ellenére a mérkőzésen az első perctől kezdve a KTE irányította a játékot, és a 15. percben sikerült is megszerezni a vezetést a kecskemétieknek. Ekkor Csordás beadása után Bertus tette Csukics elé a labdát, aki 14 méterről, jobbal, a jobb sarokba lőtt, ezzel vezetett 1-0-ra a KTE. Alig telt el három perc, és megduplázta előnyét a Kecskemét. A 18. percben Csordás baloldali szögletét a védők kifejelték, Szavics 19 méterről kapásból egyből kapura lőtt, Gazsi a bal sarok elől szerencsétlenségére épp Dosso elé ütötte a labdát, aki 4 méterről a jobb sarokba lőtt (0-2). A félidő hátra lévő részében tovább támadott a KTE, a 30. percben például Dosso közeli fejesét ütötte ki nagy bravúrral Gazsi a jobb felső sarok elől.

A szünetben kettős cserével igyekezett felrázni tanítványait a hazai tréner, ami fel is pörgette kissé a tiszakanyári együttest. A 60. perc környékén két nagy helyzetet is kihagytak a hazaiak, de sem Marics, sem pedig Gombkötő nem tudta kihasználni helyzetét. Ahogy az lenni szokott, a túloldalon büntetett a KTE: a 61. percben Némedi remek jobb oldali beadása után Dosso lőtt 5 méterről az üresen maradt hazai kapuba, ezzel már 3-0-ra vezetett a KTE. Tomiszlav Szivics a szombati, Győr elleni mérkőzésre is gondolva gyorsan cserélt, Csukics és Farkas helyére két fiatal, Szabó és Tölgyesi állt be. Miután a továbbjutás kérdése ekkorra eldőlt, sok izgalmat már nem tartogatott a hajrá, újabb gól nem született. A KTE-Ereco ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött, és várhatja a következő kör sorsolását.

• 2. kecskeméti2 2010. október 27. 16:57
    „Nice. Dossonak pedig épp ez az nb3 a szint.:P”
  • 1. Davicc 2010. október 27. 16:41
    „ezt se gondoltam volna, főleg nem azt hogy Dosso kettőt lő :D”