2018. 02. 24. szombat - Mátyás -3°C | 3°C Még több cikk.

KSE: döntetlen a PLER otthonában

Kecskemét – Nem bírt egymással a PLER és Pajor Pálinka Kecskemét férfi kézilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Online tudósításunk.

PLER KC – Pajor Pálinka Kecskemét SE 30-30 (13-14)
Budapest, Lőrinci sportcsarnok, 150 néző. Vezeti: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor
PLER: Székely - Szalafai 6, Marczinkó 1, Kocsi,  Lendvay 5, Pál 6, Pálos 3. Csere: Iglesias (k), Korsós 2, Kupi, Forgács, Gazdag 5/1, Debreczeni 2.
Vezetőedző: Adorján Gábor
Kecskemét: Nagy L. - Szabó P. 6/1, Varsandán, Petro 3, Dobó 4, Bajusz 1, Csorba 1, Vancsics 3/1. Csere: Kiss O. (k), Simon 5, Berta 3, Temesvári 4, Tóth E. Vezetőedző: Avar György
Hétméteresek: 2/1 ill. 2/2
Kiállítások: 6 ill. 14 perc

Vége a mérkőzésnek. Visszavágó március 1-jén, a továbbjutás tehát Kecskeméten dől el.

Nem bírt egymással a PLER és a Kecskemét

60. perc: újabb szép Szabó gól, 29-30. Gazdag a szélről, 30-30.

59. perc: Berta átlövésből, 29-29. Hazai időkérés.

58. perc: Szalafai a szélről, 29-28.

58. perc: Szabó átlövésgólja, 28-28. Dobó piros lapja a harmadik két perc után.

56. perc: Szalafai a szélről most, 28-27.

56. perc: sérülés miatt áll a játék, Korsóst kell ápolni.

55. perc: Temesvári megállíthatatlan ezúttal is, 27-27.

54. perc: újabb szenzációs Temesvári gól, 27-26.

53. perc: Szabó betörés után eredményes, majd Szalafai kap két percet, 27-25.

53. perc: Pál átlövésgólja, 27-24.

52. perc: Pál gólja után 26-24.

51. perc: a meccs gólja, Szabó hát mögötti passza után Petro vágja be a labdát, 25-24.

50. perc: Temesvári a szélről, 25-23.

50. perc: Avar György időt kér, próbálja felrázni a fiúkat.

49. perc: Szabó nagyon fontos gólt szerez, 24-22. Gazdag a szélről válaszol, 25-22.

49. perc: Gazdag hétméterese után 24-21.

47. perc: Debreczeni leindításból, majd Berta ejtése, 22-21. Pál gyors gólja, 23-21.

46. perc: most Debreczeni leindítás után, 21-20.

46. perc: Gazdag leindításból, 20-20.

44. perc: Bajusz szép ejtése után 19-20.

43. perc: Kiss Olivér védések, remekel ő is.

41. perc: Simon betörés után, 19-19.

41. perc: Korsós átlövésből, 19-18.

40. perc: Temesvári a szélről, 18-18. Most nagyon jó a meccs.

39. perc: Szalafai majd Berta gyors gólváltása, 18-17.

38. perc: Szabó betörés után, majd kiállítás végre hazai oldalon is, Debreczeni. 17-16.

37. perc: Lendvay újabb átlövésgólja, 17-15. A játékvezetők eléggé egyoldalúan fújnak a meccsen...

36. perc: Szalafai most leindítás után, 16-15. Bajusz is kap egy két percet szövegért.

35. perc: Szalafai átlövésből, 15-15.

34. perc: Gazdag a szélről, 14-15. Simon is kap egy kétpercest.

33. perc: Simon gyönyörű átlövésgólja után 13-15.

32. perc: Kiss Olivér is hozzáteszi a magáét, bejön és hetest fog. Két remek kapusteljesítmény.

31. perc: Nagy Levente ezt a félidőt is hatalmas bravúrral kezdi.

Elkezdődött a második félidő.

A hazai csapatban Lendvay 4, Pál és Pálos 3-3 gólig jutott a 30 perc alatt. A kecskemétieknél Dobó 4, Vancsics 3 gólt szerzett. A kiállítások arány 2 ill. 8 perc.

Megérdemelten vezet a Kecskemét, de Avar György nem véletlenül ideges. A KSE több alkalommal is elhúzhatott volna 4-5 góllal, de gyermeteg hibák miatt rendre sikerült felhozni a hazaiakat.

Vége az első félidőnek!

30. perc: most Petrót küldik le, kettős hátrány.

29. perc: Előbb Pál szerez gólt, majd Dobó kap két percet. 13-14.

27. perc: Szabó hétméterese után 12-14.

26. perc: Vancsics most a szélről, 12-13. Hazai időkérés.

25. perc: Vancsics betörésből egyenlít. 12-12.

24. perc: Lendvay átlövésből, 12-10. Dobó válaszol, 12-11.

22. perc: Pál egyéni akció után talál be, 11-10.

21. perc: Petro használja ki az emberelőnyt, 10-10.

20. perc: újra Pálos, 10-9. Először vezet a PLER a meccsen. Marczinkót is kiállítják.

19. perc: Pálos egyenlít a szélről, 9-9.

18. perc: Dobó előbb átlövésből dob gólt, majd kiállítják, 8-9.

18. perc: Korsós átlövésgólja után 8-8.

17. perc: Simon elhajlásból, gyönyörű mozdulattal, 7-8.

17. perc: egyenlít a PLER, Szalafai átlövésgóljával, 7-7.

15. perc: Pálos a balszélről, 5-7, majd Marczinkó a másikról, 6-7.

13. perc: Szabó keze is elsül végre, 4-7. Utána újra Nagy véd.

12. perc: Lendvay átlövésből, 4-6.

12. perc: Vancsics hétméteresből dob szemtelen gólt, 3-6.

10. perc: Simon emberhátrányban is betalál, majd Pál válaszol, 3-5.

9. perc: Csorba kimegy két percre, de Nagy megint véd. Eddig szenzációs a kapus!

8. perc: Dobó gyönyörű egyéni akció után, 2-4.

6. perc: Lendvay töri meg a hazai gólcsendet, 1-3. A bírók elveszik a labdát a KSE-től, Lendvay máris dupláz, 2-3.

5. perc: Petro beállóból, nagyon okosan, 0-3.

4. perc: Csorba leindítás után, 0-2. Újabb bravúros Nagy Levente védés.

2. perc: Nagy szép védéssel mutatkozik be, majd Dobó dob egy szép gólt, 0-1.

Elkezdődött a mérkőzés.

16:56: kezdődik a csapatok bemutatása, de azt túlzás lenne állítani, hogy a hangerőtől felrobban a csarnok.

16:50: a meccsig 10 perc van hátra, és mintegy 150 néző lehet a csarnokban.

16.49: a kecskeméti játékosok jó hangulatban utaztak el a fővárosba, de kérdésünkre óvatosan fogalmazott mindenki, ha a várható eredményről kérdeztük őket. Sérült nincs a keretben, Avar György minden játékosára számíthat.

16.47: a kecskeméti férfi kézilabda egyik legnagyobb sikerét érhetné el, amennyiben sikerülne bejutni a négyes döntőbe. Korábban még soha nem jutott el a csapat idáig, és köszönhetően a finálé televíziós közvetítésének is, nagyon fontos lenne a sportágnak ez a siker.

16:45: most kaptuk a hírt, miszerint a hétvégén elmaradt Pécs-Kecskemét férfi kosárlabda bajnokit március 11-én, pénteken pótolják.

16.44: a Magyar Kupa további párosításai: Vác-Dunaferr, Gyöngyös-Tatabánya és FTC-Veszprém, de a Fradi nem áll ki a címvédő ellen.

16.39: ahogy azt Avar György is megfogalmazta, a két csapat hasonló játékerőt képvisel. A bajnoki tabellán is minimális a különbség a két gárda között: a kecskemétiek a 7., a fővárosiak a 8. helyen állnak jelenleg, a vesztett pontokat tekintve egy ponttal jobb a KSE.

Indulnak melegíteni a KSE játékosai.

16.36:
mindkét csapat jó formában várja a mai összecsapást. A legutóbbi, 17. fordulóban a PLER 34-25-re nyert hazai pályán a Pécs ellen, míg a KSE nagyszerű játékkal 29-24-re verte a mezőkövesdieket.

16.32: már most felhívjuk Olvasóink figyelmét, hogy a Pajor Pálinka KSE péntek 18 órai kezdettel az MKB Veszprém ellen játszik bajnokit a Messzi István sportcsarnokban. Azok, akik esetleg nem tudják személyesen megnézni a világsztárokkal teletűzdelt veszprémiek kecskeméti fellépését, honlapunkon élő tudósítást olvashatnak majd a történtekről, és már a mérkőzés közben megtekinthető lesz képgalériánk.

Köszöntjük Olvasóinkat a PLER KC - Pajor Pálinka Kecskemét SE férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének online tudósításán. A két csapat már elkezdte a melegítést, fél órán belül kezdődik a mérkőzés.

Beharangozó írásunk:

Történelme eddigi legnagyobb sikerét érheti el a kecskeméti férfi kézilabda szakosztály, hiszen amennyiben a két mérkőzésen sikerült kivívni a továbbjutást, ott lehet a Magyar Kupa négyes döntőjében a KSE. Ez korábban még soha nem sikerült a kecskeméti gárdának. Miután a finálét élőben közvetíti majd a televízió, így itt a lehetőség, hogy a tavaly megfiatalított csapat ország-világ megmutassa, mire képes.

A PLER elleni párharc első felvonását kedd délután 17 órai kezdettel rendezik a fővárosban. Ezt követően március elejéig kell várni a visszavágóra. A kecskeméti csapat előtt nem is lehet más a cél, mint egy olyan eredmény kiharcolása az első találkozón, ami után jó esély marad majd a hazai visszavágóra. A csapat formája biztató, hiszen szombaton parádés játékkal sikerült legyőzni a Mezőkövesd együttesét, aminek köszönhetően a bajnokságban szinte biztos a nyolc közé jutás, így abban a sorozatban már mondhatni stressz-mentes találkozók várnak Nagy Leventéékre. Szintén jó hír, hogy a szakmai stáb minden játékosra számíthat, sem eltiltott, sem sérült nincs a keretben.

Avar György, a KSE vezetőedzője így nyilatkozott az esélyekről a delmagyar.hu-nak: - Már csak egy lépés választ el bennünket a négyes döntőtől, ahol ország-világ előtt megmutathatnánk magunkat a televíziós közvetítésnek hála. Rendkívül kiélezett csatára számítok, ugyanis teljesen azonos játékerőt képvisel a két csapat, ennek a párharcnak nincs esélyese.

A delmagyar.hu 17 órától élő online tudósításban számol be a találkozóról.