2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

KTE-DVSC: emberhátrányban nyert a Debrecen

Az OTP Liga 4. fordulójának zárómérkőzésén hiába játszott egy teljes félidőt emberelőnyben a Kecskemét, mégis kikapott a Debrecentől. A Loki először nyert bajnokit a hírös városban.
KTE-DVSC 0-1 (0-0)
OTP Liga 4. forduló, Kecskemét, Széktói stadion. 4000 néző.
Vezeti: Alvaro Miquel Garcia. Asszisztensek: Vámos Tibor, Medovarszki János.

Kecskemét: Ribánszki - Gyagya, Radanovics (Koszó 16.), Balogh B., Mohl (Bertus 19.) - Gyurcsó, Ebala, Szavics, Csukics (Dosso 67.), Foxi - Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.

Debrecen: Novakovics - Nikolov, Simac, Mészáros N., Korhut - Bódi (Ramos 90+2), Varga J., Bouadla (Yannick 57.), Rezes (Nikolics 67.), Szakály - Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gól: Bódi (90+1).
Sárga lap: Foxi (27.), Ebala (45.), Balogh B. (89.), Nikolics (90+2).
Piros lap: Coulibaly (45.).

90+2 perc: a gólszerző helyett Ramos érkezik, és még Nikolics is besárgul. Gól azonban már nem születik, először nyer bajnokit a Debrecen a Széktói stadionban.

KTE - DVSC-TEVA labdarúgó mérkőzés - KÉPGALÉRIA

90+1 perc: a végén jön a fekete leves! Ahelyett, hogy a KTE préselné be a győztes gólt, a Loki teszi ezt meg emberhátrányban. Bódi szabadrúgásból tekert a jobb felső sarokba 0-1.

89. perc: az előbbi kérdésre a válasz: úgy tűnik senki. Balogh is besárgul.

85. perc: Ki fog itt gólt lőni? Tököli szeretne, de remek helyzetben rosszul találja el a zsugát.

81. perc: Yannick csitítja egy remek elfutással a hazai közönséget, a veszélyes centerezés után szögletet rúghat a Loki.

80. perc: a szurkolókon semmi sem múlik. Hajrá, lilák! Zúg a lelátó.

75. perc: továbbra sem sikerült gólt bepréselni az ellen kapujába, még negyed óránk van feltörni a debreceni reteszt.

71. perc: kósza vendég lehetőség, Bódi szabadrúgása nem okoz gondot Ribánszkinak.

KTE - DVSC-TEVA labdarúgó mérkőzés - GALÉRIA

67. perc: forgatják a kártyáikat a mesterek. Szivics Dossót küldi be Csukics helyett, amott Rezes megy le és Nikolics játszhat a helyén.

66. perc: többet járatja a labdát a KTE, de Novakovics kapuja nemigen kerül veszélybe.

62. perc: Ebala eddig keveset mutatott, most remek lövést enged el, ám célt téveszt, ha nem is sokkal.

57. perc: az egykori kecskeméti közönségkedvenc, Yannick, azaz Janika érkezik a pályára Bouadla helyett.

54. perc: az első komolyabb lehetőség Csukics előtt adódik. Bátrabban kellene támadni, fiúk!

DVSC-TEVA labdarúgó mérkőzés - GALÉRIA

50. perc: a vendégek nem cseréltek a szünetben, gyakorlatilag csatár nélkül folytatják. Akár folytatódhat a Kecskemét remek sorozata, hiszen három egymást követő bajnoki meccsen is érintetlen maradt a hazaiak hálója a Loki ellen a Széktói stadionban.

46. perc: a Loki kezdte a második játékrészt.

A gól még hiányzik, minden mást láthattunk ezen a remek iramú találkozón. Helyzetek, sárga és piros lap, idő előtti cserék. A megfogyatkozott Debrecen ellen jó esélye van a Kecskemétnek a második félidőben, hogy megmaradjon a Loki mumusának.

45+2 perc: vége az első félidőnek.

45+1 perc: elszabadulnak az indulatok a pályán. Előbb Ebala kap sárgát a kapus akadályoztatásáért, majd a Csukicsot lekönyöklő Coulibaly-t kiállítja a bíró.

45. perc: kijövünk a szorításból, szögletet rúghatunk.

42. perc: egyre közelebb a gólhoz a Loki. Megint rezes volt aktív, Ribánszki hasa alatt el is passzolta a labdát, de a jobb kapufát találta telibe.

39. perc: ezt is megúsztuk! Rezes szabadrúgása köt ki az oldalhálóban.

31. perc: a lecserélt Mohlt és Radanovicsot még mindig az oldalvonal mellett ápolják, reméljük nem nagy a baj. Megélénkült a Debrecen, ezek a Loki percei.

28. perc: ez most nem éppen egy összeszokott védelem, Bouadlával meg is gyűlik a bajunk.

27. perc: Foxi gyűjti be az első sárga lapot. Vargát buktatta.

19. perc: három percen belül kettőt is kell cserélnie a hazai csapatnak: a meghúzódott Radanovics helyére Koszó, Mohl helyett pedig Bertus érkezik.

15. perc: lüktet a meccs, most a túloldalon maradt ki helyzet. Szerencsére Balogh Béla jókor volt jó helyen.

11. perc: ez már helyzet volt a javából! Tököli ballal leadott löketét paskolta oldalra Novakovics.

9. perc: inkább a Debrecen az aktívabb, de akárcsak a leláton, a pályán is gólnélküli döntetlen az állás. Coulibalyt tüntetjük el a tizenhatoson belül - a bíró szerint (és szerintünk is) szabályos eszközökkel.

7. perc: ahogy mondani szokták, tapogatózó játék folyik. A nézők mindenesetre lelkesek. Radanovics iménti szabadrúgása érdemel még említést, de jócskán mellé szállt a labda.

3. perc: Coulibaly szerencsétlenkedik, nem alakul ki helyzet.

1. perc: No, akkor vágjunk bele: mi kezdtük a találkozót.

18.50 óra: három első osztályú bajnoki meccset játszott egymással a két csapat eddig Kecskeméten és mindháromszor a KTE örülhetett: összesen hetet számoltak a Lokira, ráadásul háromszor 90 perc alatt egyszer sem rezdült meg a hálójuk. Hajrá lilák! - hangzik a lelátókról, folyamatosan érkeznek a szurkolók, lehetünk vagy négyezren.

18.30 óra: Gyülekeznek a szurkolók, nagy az érdeklődés az összecsapás iránt. A B-közép még nem foglalta el a helyét. Sok debreceni drukkert várnak a Széktói stadionba, a pálya környékén alig találni szabad parkolót. A meccs felvezetéseként a szervezők táncshow-val kedveskednek a szurkolóknak. Reméljük a gála sem marad el.

Korábban:

A KTE az első fordulóban vereséget szenvedett a Pakstól, utána azonban mindkét bajnokiját hozta: a Kaposvárt otthon 4-0-ra győzte le, Diósgyőrben 2-1-re nyert.

A Debrecennek még a Szivics csapatnál is jobban megy idén: a Loki eddig mindhárom bajnoki meccsét megnyerte, a legutóbbi két találkozón gólt sem kapott.

Amióta 2008-ban a Kecskemét feljutott az első osztályba, a DVSC nem tudott nyerni a Széktói stadionban.

Tököli tudja hogyan kell gólt lőni a Lokinak.

- Éppen itt az ideje, hogy megszakadjon a Kecskemét elleni rossz idegenbeli sorozatunk – jelentette ki Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője. – Arra készülünk, hogy elhozzuk a három pontot, reméljük, sikerül. Megnéztem ellenfelünk több meccsét is, ugyanolyan játszó csapat, mint amilyen tavaly is volt - méltatta ellenfelét a tréner.

Ők rúghatják a 11-eseket a szünetben

A KTE vezetősége a mérkőzés szünetében büntető rúgó versenyet hirdetett. Tíz szerencsés állhat majd a labda mögé:

• 1. DaveSteve 2011. augusztus 08. 17:26
    „Nagyon szeretem a csapatot, ezért fáj a vereség, de amikor tele vagyunk "nagy lövővel" legalább itthon legalább 20-25 kísérletet kellene tenni játék közben.
    A rögzített esetek természetszerűen veszélyesebbek lehetnek, de a DVSC kifejezetten attól kapott vérszemet, hogy emberelőnyben sem tettünk komoly lövési kísérleteket.
    Ezt még Pécsen sem szabad elfelejteni, mert beleszaladhatunk egy nagy zakóba.
    Radának és Mohlnak gyors felépülést kívánok.”