2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

KTE: a hajrában mentett pontokat a Vasas

A KTE a 85. percig vezetett a Vasas elleni hazai bajnoki labdarúgó mérkőzésen, ám az angyalföldiek egyenlítettek a hajrában.

Kecskeméti TE – Vasas-Híd 1-1 (1-0)
OTP Bank Liga, 8. forduló. Kecskemét, Széktói Stadion. Vezeti: Kovács J. Zoltán (Viszokai, Medovarszki).

Kecskeméti TE: Németh – Maynard (Simon 85.), Radanovics, Balogh, Mohl – Szavics, Alempijevics, Bertus (Csukics 65.) – Bori, Gyurcsó, Lencse. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.

Vasas-Híd: Ilizi – Kulcsár, Gáspár, Kovács, Sütő – Mehmedagics, Farkas B. (Ferkó 82.) - Dajics, Bárányos (Jokics 63.), Katona – Simics (Beliczky 73.). Vezetőedző: Marijan Vlak.

Gól: Lencse (43.), Mehmedagics (85.).
Sárga lap: Mehmedagics (47.), Csukics (75.), Gyurcsó (77.), Sütő (78.), Radanovics (89.).

A mérkőzés nagy részében kézben tartotta a meccset a KTE, de a vezető gól után nem tudta bevinni az újabb találatot és a kihagyott helyzetek a végén megbosszulták magukat: a Vasas a hajrában egyenlített és megfosztotta a Kecskemétet a győzelemtől.

90+3 perc: majdnem jött a fekete leves, de szerencsére Dajics 5 méterről a kapufát trafálta telibe. Mohl még besárgul, vége a meccsnek.

90+1 perc: Szavics lábában marad a győztes gól, az oldalhálóba lő.

89. perc: megzavarodnak a lilák, Radanovics kap sárga lapot. Három perc lesz a hosszabbítás.

86. perc: csatár érkezik Maynard helyett, Simon fogja meg a veszett fejsze nyelét.

Kecskeméti TE - Vasas-Híd labdarúgó mérkőzés - KÉPGALÉRIA

85. perc: a semmiből egyenlít a Vasas. Egy bal oldali szöglet után Mehmedagics fejel a kapuba 1-1.

82. perc: folytatódika a cseredömping: Farkast Ferkó váltja.

78. perc: három perc alatt hárman sárgulnak be, sorrendben Csukics, Gyurcsó és Sütő.

73. perc: Simics helyett Beliczky a pályán.

Külön pikantériát ad a bajnokinak, hogy két délszláv tréner foglal helyet a kispadokon: a hazaiakat a szerb Tomiszlav Szivics, míg a Vasast a horvát Marijan Vlak irányítja.

70. perc: Fellélegezhetünk: Dajics kapáslövése elakad a védőkön.

65. perc: újabb csere: bertus helyett Csukics érkezik.

63. perc: Bárányos helyett Jokics a pályán.

57. perc: Lencse pörgetett mellé a 16-oson belül. Hatalmas helyzet volt!

55. perc: megduplázhatta volna már előnyét a KTE, ha higgadtabbak a játékosai a befejezéseknél. Balog Béla iménti fejesénél már verve volt a kapus, de fölé szállt a laszti.

47. perc: Mehmedagics sárgul be. Szavicsot buktatta.

46. perc: a Vasas kezdte a második félidőt.

Az első félidőben mezőfölényben játszott a Kecskemét, de sokáig nem tudta bevenni a Vasas kapuját a kitűnő napot kifogó hálóőr, Ilizi remek teljesítménye miatt. A játékrész hajrájában aztán megtört a jég: Lencse remek góllal szerzett vezetést a liláknak.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

43. perc: Ami késik, az nem múlik. Szavics varázslatos, 30 méteres átadását szelídíti meg Lencse, majd laposan a jobb alsó sarokba lő. Vezet KTE. 1-0.

38. perc: Lencsét éltethették volna a szurkolók, ha a csatár ordító helyzetben a kapuba gurít. De nem tette, Ilizi megint mentett.

A két együttes NB I-es gólkülönbség 14-4 a Kecskemét javára. A Vasas csatárai egyszer sem tudtak egy gólnál többet rúgni a KTE aktuális kapusának.

30. perc: éledeznek a vendégek. Előbb Simics elől ment Németh Gábor, majd Katona robog el a védők mellett, szerencsére a beadásra nincs érkező.

27. perc: a lilák felpörgették a mérkőzést, de a vezetést még nem sikerült megszerezni. A vendégek legjobbja minden esetre Ilizi hálóőr.

21. perc: most már egyértelműen fölényben játszanak a hazaiak: Gyurcsó is helyzetbe kerül, de löketét szögletre üti Ilizi. Előtte Alempijevics közeli próbálkozását is bravúrral fogja a kapus.

16. perc: Bori játssza el Rúgóláb sheriff szerepét, két percen belül kétszer is kapura lő, mindkétszer pontatlan.

14. perc: a túloldalon Bori teszteli Ilizit. A kapus a helyén.

13. perc: Dajics a legveszélyesebb Vasas játékos. Simics szöktetése után megszerezhette volna a vezetést az angyalföldieknek, de lövés helyett a passzt választotta.

9. perc: egy szabadrúgás variáció után Gyurcsó tüzelt messziről, de lepattant a labda egy védőről.

A meglehetősen egyoldalú múlt (hat NB I-es meccsből öt kecskeméti győzelem és egy döntetlen) mellett a jelen is a Szicsics csapat mellett szól, hiszen pillanatnyilag az 5. helyet foglalják el a lilák az OTP Bank Liga tabelláján: három győzelmük mellett két-két döntetlent és vereséget gyűjtöttek be.

6. perc: megint Dajics okoz gondot: beadása után Simics 11 méterről, ollózva lő kapura, de Németh Gábor a helyén.

4. perc: a 16-oson belül Dajics játszotta el a nagyhalált, de a játékvezető sípja néma maradt. A hazaiak egyébként lila mezben, fehér nadrágban, az angyalföldiek szerelése fehér-kék.

1. perc: elkezdődött a meccs, a hazaik végezték el a kezdőrúgást.

18.55 óra: a tavaly novemberi meccs előtt verekedés tört ki a két szurkolótábor között, akkor egy drukkert elő is állítottak a rendőrök. Most nem volt parázs a hangulat.

18.45 óra: már most remek a hangulat, szépen gyűlik a nézősereg. Angyalföldről egy maréknyi szurkoló érkezett, nem lesznek hangosabbak a hazai drukkereknél. A csapatok közben bevonulnak az öltözőbe, legközelebb már akkor láthatjuk őket, amikor a játékvezető kivezeti a játékosokat a gyepre.

Korábban:

A két csapat eddig hatszor találkozott egymással az élvonalban: a KTE ötször tudott nyerni és csak egyszer végzett döntetlenre a Vasas ellen.

A 2010/2011-es szezonban hazai pályán 3-1-re nyert a Kecskemét, míg a Fáy utcában májusban 1-1-re végeztek a csapatok.

A statisztika a KTE mellett szól, azonban Tomiszlav Szivics óvatosságra inti fiait: „Tudom, hogy Marijan Vlak az elmúlt két hétben keményen megdolgoztatta csapatát. Kemény, nehéz mérkőzésre számítok a Vasas ellen. De győznünk kell, ha ott akarunk lenni, ahová szurkolóink várnak bennünket!"

A legutóbbi kecskeméti KTE - Vasas mérkőzés képekben - GALÉRIA

Utolsó mondatával a mester arra az egyre többször hallható szurkolói megnyilvánulásra reagált, amely szerint  ezzel a gárdával a dobogón kell végezni.

Marijan Vlak (Vasas): - Tisztában vagyok Tomislav Szivics munkásságával, eredményeivel, és ragyogó edzőnek tartom. Jó csapat alakul ki a kezei között, ugyanakkor a Vasasnak is megvannak a saját jellemzői, sajátosságai, nem a KTE-vel, hanem a saját játékunkkal kell foglalkozzunk. Szombat este az lesz a döntő, hogy ki tudja a másikra ráerőltetni az akaratát. Szivics általában bátor támadójátékkal rukkol elő, de ez nem azt jelenti, hogy mi visszaállunk védekezni, mert elsősorban dominálni szeretnénk.

A várható kezdőcsapatok:

Kecskeméti TE: Németh - Koszó - Radanovics - Balogh - Mohl - Ebala - Savic - Gyurcsó - Foxi - Bori - Litsingi.

Vasas-Híd: Ilizi - Kulcsár D. - Gáspár J. - Kovács G. - Sütő - Farkas B. - Simek - Bárányos - Arsic - Simic - Dajic.