2017. 02. 25. szombat - Géza -2°C | 8°C Még több cikk.

KTE: Tököli duplája döntött a Primorje ellen

Kecskemét – A szlovén élvonalban szereplő Primorjét is legyőzte a horvátországi Novigradban edzőtáborozó KTE-Ereco labdarúgó együttese szombaton. A kecskemétiek így mindkét szombati meccsüket megnyerték.
A KTE keretéből kialakított fiatal csapat délelőtt 7-2-re verte a horvát harmadosztályú Medulint, a jelenlegi első csapat pedig délután a szlovén első osztályban szereplő Primorje ellen lépett pályára.

KTE-Ereco – Primorje (szlovén 1o.) 2-0 (2-0)
KTE:
Akovics – Preklet, Radanovics, Balogh B., Mohl – Bori, Szavics (Patvaros, 70.), Bertus – Foxi, Tököli, Litsingi. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Tököli (25., 42.)

25.perc: Bertus-Foxi-Tököli volt a labda útja, majd csatárunk kicselezte a kapust, és közelről a hálóba passzolt. 1-0.
42.perc: Szavics szenzációs labdával ugratta ki Tökölit, aki 6 méterről a kapus mellett a kapuba lőtt. 2-0.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Rózsa Pál, a KTE-Ereco többségi tulajdonosa is, aki a lefújást követően így értékelte a delmagyar.hu-nak a mai két találkozón látottakat: - A mai két mérkőzés nagyon fontos szakasza volt a felkészülésnek, hiszen két teljes csapattal, gyakorlatilag cserék nélkül játszottuk ezeket végig, igazi meccsszituációt alakítva ki. Az első mérkőzés – azzal együtt, hogy az ellenfél szerényebb képességű csapat volt – sok pozitívumot hozott. Annak ellenére, hogy több góllal is vezettünk végig hajtottunk, rúgtunk hét gólt, és kialakítottunk még egy halom helyzetet is. A délutáni egy teljesen más mérkőzés volt, igaz, más szintet képviselt az ellenfél is. Egy minden szempontból első osztályú mérkőzést láthattunk, nagy hajtással, nagy küzdelemmel a pályán. Sok biztató jelet láttam még úgy is, hogy tudjuk, kemény munka állt a játékosok mögött. Remélem a még hátra lévő 2-3 hétben tovább tudjuk finomítani a játékunkat, és a kezdő sípszóra teljesen összeáll a csapat. nagy örömömre az új igazolások is remekül beilleszkedtek a csapatba, jól megértik magukat a többiekkel. A körülmények nagyon jók, a hangulat szintén, és a csapaton már látszik az elvégzett munka.

Korábban:

Tomiszlav Szivics vezetőedző a mai napon két részre bontotta a keretet, így a csapat délelőtt 11-től, és délután 14.30-tól is pályára lépett, illetve lép majd. Az első találkozón jobbára a fiatalok, és a kiegészítő emberek kaptak szerepet. Az ellenfél a horvát harmadosztályú Medulin gárdája volt, és a találkozó érdekessége, hogy a hatodik kecskeméti gól előtt a csereként beálló Szivics mester adta a gólpasszt.

KTE-Ereco – Medulin (horvát 3.o.) 7-2 (3-1)
KTE:
Tóth – Koszó, Gyagya, Urbán, Farkas I. – Tölgyesi, Ebala, Csukics, Farkas A. – Simon A., Dosso. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
A KTE gólszerzői: Simon A. (7. – 11-esből, 21., 22., 70., 88.), Tölgyesi (47.), Dosso (75.)

I. félidő

7.perc: Farkas András buktatását követően 11-eshez jutott a KTE. A büntetőt Simon végezte el, aki jobbal higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0.
21.perc: egy szépségdíjas Dosso-Simon összjáték után a magyar támadó lőtt 12 méterről a kapu jobb oldalába. 2-0.
22.perc: Dosso ívelt a kapu elé a jobb oldalról, középen pedig érkezett Simon, aki közelről a jobb sarokba lőtt. 3-0.
45.perc: Tóth Zoltán húzta el az egyik horvát támadó lábát a 16-oson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, és amit értékesített is az ellenfél. 3-1.

II. félidő

47.perc: egy baloldali beadást követően Tölgyesi 6 méterről, belsővel lőtt a hálóba. 4-1.
70.perc: Simon negyedik gólja: ezúttal ballal, 10 méterről lőtt szép gólt. 5-1.
75.perc: A kissebb húzódást szenvedő Csukics helyére beálló mester, Szivics adott remek labdát Dossonak, érkezett aki közelről a hálóba lőtt. 6-1.
81.perc: szépségdíjas horvát gól. Egy szöglet után egyik játékosuk kapásból, hatalmas kapusfás gólt lőtt a jobb felső sarokba. 6-2.
88.perc: Simon fejezte be a gólgyártást, ezúttal egy hazaadott labdára csapott le, amit aztán a kifutó kapus felett a hálóba ívelt. 7-2.

A KTE keretének másik fele délután 14.30-tól a szlovén élvonalban szereplő Primorje ellen lép pályára.

A KTE novigradi edzőtáborozásának mindennapjairól Gyagya Attila blogjában olvashatnak részleteket.