2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

KTE: tovább tart az újpesti átok

Kecskemét - A KTE 3-1-es vereséget szenvedett az Újpest otthonában. A kecskemétiek a hajrában emberhátrányba kerültek, és Rajczi büntetője, majd a ráadásban Balajti gólja újabb vereséget jelentett a Szivics legénységnek.

Monicomp Liga, 14. forduló
Újpest FC - Kecskeméti TE 3-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 1400 néző. Vezette: Bognár T. (ifj. Tóth V., dr. Varga)
Újpest: Balajcza – Szokol, Rubus, Mihajlovics, Nagy P. – Tajthy, Markovics - Simon K., Barczi (Kabát, 65.), Kovács D. (Balajti, 78.) – Rajczi (Balogh, 91.). Vezetőedző: Zoran Spisljak
KTE: Németh G. - Maynard, Gyagya, Balogh B., Mohl - Csukics, Bori - Gyurcsó, Foxi, Stokic (Bertus, 76.) – Lencse. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Kovács (38.), Foxi (66.), Rajczi (87 - 11-esből), Balajti (92.)
Sárga lap:
Csukics (10.), Markovics (33.), Maynard (63.), Gyurcsó (68.), Mihajlovics (75.)
Piros lap: Balogh (86.)

Vége a mérkőzésnek.

92. perc: szép góllal végleg eldöntötte a mérkőzést az Újpest. Simon futott el a jobb oldalon, majd középen Balogh sarokkal a hosszú oldalon érkező Balajtihoz játszott, aki 6 méterről a kapuba emelt. 3-1.

91. perc: Rajczi helyére Balogh állt be.

86. perc: 11-eshez jutott az Újpest, ráadásul Balogh Bélát kiállította a játékvezető, miután Simon lövése után a gólvonalról kézzel ütötte ki a labdát. A büntetőt Rajczi végezte el, aki jobbal higgadtan a bal alsó sarokba lőtt, 2-1.

82. perc:
Balajti ugratta ki remek labdával Simont, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, 10 méterről jobbal lőtt, de épp a kifutó Némethbe. óriási hazai helyzet maradt ki.

78. perc: lement a gólszerző Kovács Dániel, Balajti állt be a helyére.

76. perc: Foxi beívelése után Maynard 8 méterről alig fejelt a bal sarok mellé.

76. perc: Stokic le, Bertus be.

75. perc: Mihajlovics is besárgult, ő Gyurcsóba rúgott bele.

72. perc: Kabát is sárga lapot kapott, miután belerúgott Csukicsba.

71. perc: Gyagyát és Rajczit kell ápolni, áll a játék.

66. perc: egyenlített a KTE! Lencse remek labdával ugratta ki a védők közül kilépő Foxit, aki 9 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.

65. perc:
Kabát állt be Barczi helyére.

63. perc: Maynard kapott sárga lapot Kovács felrúgásáért.

57. perc: Gyurcsó törhetett volna egyedül kapura, de a jó ütemben kilépő balajcza tisztázni tudott előle.

54. perc: Lencse rendre lesre fut, sok támadás elakad rajta.

Paks - ZTE közben már 4-2.

50. perc: pillanatokon belül kétszer is egyenlíthetett volna a KTE, de egy Szokolon megpattanó labdát először Balacza hárított vetődve, majd foxi jobb oldali beadása után a kaputól 8 méterre üresen álló Lencse nem tudta levenni a labdát.

48. perc: Szokol átadása után Rajczi került nagy helyzetbe, de a kaputól 6 méterre eltörte a labdát.

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek! A KTE eddigi egyik leggyengébb teljesítményét láttuk.

43. perc: Rajczi lekészítése után Markovics lőtt kapu fölé 19 méterről.

Időközben a ZTE villámgyorsan egyenlített Pakson, 2-2.

38. perc: Vezet az Újpest! Kovács kapott labdát a vendég 16-os jobb oldali csücskénél, majd miután senki sem zavarta befelé indult, majd 18 méterről, ballal nagy gólt lőtt a vendégkapu jobb oldalába. 1-0.

Újabb részeredmény: Paks - ZTE 2-0. Itt gól- és helyzetínség.

Közben a Pécs már 2-0-ra vezet a Győr ellen.

28. perc: újabb helyzet: Gyurcsó jobb oldali beadása után Foxi lőtt volna kapura 8 méterről, de a védőkről szögletre pattant a labda.

27. perc: a meccs helyzete maradt ki! Rajczi lépett ki a lesre játszó védők közül, kapura vezette a labdát, de végül 15 méterről, jobbal mellé emelt.

26. perc: végre valami! Gyurcsó tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, jobbal 10 méterről lőtt, Baéajcza azonban vetődve ki tudta ütni a labdát.

20. perc: Simon lőtt ballal, 20 méterről csúnyán kapu mellé.

18. perc: Stokicot lekönyökölte Mihajlovics, megússza sárga nélkül. A bíró is kezdi elveszteni a fonalat.

Az idei szezon egyik leggyengébb első 15 percét láttuk.

11. perc: Barczi próbálkozott meg a meccsen elsőként a gólszerzéssel, de lövése után blokkolták a védők a labdát.

8. perc: Maynard a vendég 16-oson belül gyanús körülmények között szerelre Barczit, Bognár azonban nem ítélt 11-est.

Hat felejthető percen vagyunk túl. Ennyit az áétalunk ígért látványos játékról?

4. perc: Foxi ívelt a 16-oson belül helyezkedő Lencse felé, de Rubus elfejelte a labdát a csatár elől.

Az újpesti szurkolók tényleg nem szurkolnak, így még hazai szinten is siralmas, vagy mondjuk úgy, "ligakupás" a hangulat.

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kezdtek.

17:33: a Himnusz, valamint a Halottak Napi gyászszünet okán jó 5 perces késéssel kezdődik a mérkőzés.

17:31: az Alföldi Brigád legénysége ezúttal is elkísérte a csapatot, így a vendégek mindenképp számíthatnak buzdításra.

17:29: bántóan kevesen vannak a stadionban, alig 1500-an lehetünk a stadionban. A hazaiak részéről némasági sztrájkról is suttogtak a meccs előtt, mindezt a Fradi elleni vereség miatt.

17:24: a kezdőcsapatok alapján igencsak látványos mérkőzésnek nézünk elébe, hiszen a vendégeknél öt támadó is a kezdőcsapatba került.

17:21: a KTE-nél Radanovics öt sárgája, Szavics pedig sérülése miatt nem léphet pályára. Radanovicsot Gyagya helyettesíti, Szavics pótlását pedig szerkezeti változtatással oldotta meg Szivics mester.

Tomiszlav Szivics szokásához híven határozott nyilatkozatott tett a meccs előtt: - Nagyon rossz emlékeim vannak a Megyeri útról. Olyannyira rosszak, hogy egy Szusza Ferenc stadionbeli mérkőzés után kórházba is kerültem. Úgy gondolom, holnap benyújtom a számlát. Egyértelműen nyerni megyünk a Megyeri útra.

A hazaiak mestere, Zoran Spisljak így nyilatkozott az esélyekről a mérkőzés előtt: - Ez lesz az eddigi legnehezebb meccsünk a hazaiak közül. A Kecskemét jó futballt játszik, támadó szellemű csapat, és nagyon fel kell készülnie minden játékosnak, hogy jó eredményt érjünk el. A héten sokat beszéltünk a Ferencváros, majd a Szigetszentmiklós elleni mérkőzések tanulságáról, és arról, mi hiányzott, miből kellett volna több. Az biztos, hogy jobb felfogásban kell játszanunk, sokkal agresszívabban, és nagyobb koncentrációval kell védekeznünk. Ha ezt meg tudjuk valósítani, sokkal eredményesebb lesz a támadójátékunk is.

Köszöntjük Olvasóinkat az Újpest – KTE bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Sínek mellé dobták a kutyákat - fotók

Három kölykével együtt egy forgalmas vasúti pályaszakasz mellé dobtak ki egy kutyát Kecskemét közelében. Tovább olvasom