2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Kupadöntőben a KTE-Ereco!

Kecskemét - A KTE-Ereco gól nélküli döntetlent ért el a ZTE otthonában a Magyar Kupa elődöntőjének keddi visszavágóján, így összesítésben 5-1-gyel jutott be a május 17-i fináléba.

ZTE – KTE-Ereco 0-0 (0-0)
Zalaegerszeg, 500 néző. Vezeti: Gaál Gyöngyi (Viszokai, Farkas B.)
ZTE: Sipos – Turcsik (Cebara, 85.), Bogunovics, Miljatovics, Kovács G. - Kamber, I. Delics (Szalai, 69.), Horváth A., Balázs (Simonfalvi, a szünetben) - Simon A., Rajcomar. Vezetőedző: Csank János
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovics, Balogh B., Mohl (Farkas I., a szünetben) – Ebala (Dosso, 85.), Bertus – Bori, Litsingi, Foxi (Csukics, 71.) – Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző:
Sárga lap: I. Delics (54.), Gyagya (65.)
Piros lap: -

Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Bogunovics 33 méterről lőtt kapu mellé-fölé.

85. perc: csere mindkét csapatnál: Turcsik és Ebala ment le, Cebara és Dosso állt be.

84. perc: Simon 14 méterről,  jobbal lőtt a kapu bal oldala mellé.

79. perc: Szalai 17 méterről, jobbal centiméterekkel lőtt csak a jobb alsó sarok mellé.

77. perc: Kamber 10 méteres fejesét védte bravúros vetődéssel Ribánszki.

71. perc: cserél a KTE is: Foxi ment le, Csukics érkezett a helyére.

69. perc: újabb hazai csere: Delics le, Szalai be.

69. perc: Simonfalvi lőtt jobbal, 22 méterről kapu mellé.

65. perc: Gyagya kapott sárga lapot Rajcomar lerántásáért.

54. perc: a meccset végigreklamáló Delics kapott sárga lapot, miután ellökte Radanovicsot.

50. perc: Tököli remek ütemben ugratta ki a védők közül Litsingit, aki 7 méterről kapásból kapura lőtt, Sipos azonban szögletre mentett.

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cserélt mindkét csapat: a hazaiaknál Balázs helyére Simonfalvi, a vendégeknél a megsérült Mohl helyére Farkas István állt be.

Vége az első félidőnek!

45. perc: most Mohl-t kell ápolni.

40. perc: Litsingi passzolt Bertus elé, aki 13 méterről, ballal kapura lőtt, Sipos azonban könnyedén fogta a középre tartó labdát.

36. perc: Rajcomar jobb oldali beadásáról csak centiméterekkel maradt le a berobbanó Balázs.

34. perc: egyre többet próbálkozik a hazai csapat, de meddő a fölényük.

23. perc: Kovács a saját 16-osán belül odafejelte a labdát Foxi elé, a KTE támadója azonban 14 méterről, ballal a kapu mellé lőtt.

19. perc: Sipos kapus ajándékozta oda a labdát Tökölinek a hazai 16-oson belül, de a csatár túl sokat tologatta a játékszert, amit így a kivetődő Sipos visszacsent tőle.

13. perc: Ebalát kell ápolni sérülés miatt.

10. perc: óriási helyzetet hagyott ki a KTE! Bori remekül futott el a jobb oldalon, majd kitűnően tálalt a középen érkező Tököli elé, aki a kaputól három méterre, óriási helyzetben rosszul találta el a labdát, így a védők fel tudtak szabadítani.

7. perc: eddig nem sok minden történt, a kontrajátékra berendezkedő KTE várná a nem létező ZTE rohamokat.

A vendégszektorból zúg a Hajrá Lilák buzdítás, a hangulat alapján hazai pályán érezheti magát a KTE.

Elkezdődött a találkozó!

Az eső esik, mintegy 10 fok van mindössze, ugyanis Zalaegerszeget már elérte a hidegfront.

Tomiszlav Szivics ezúttal már a jelenlegi legerősebb csapatot küldi pályára, miután a pénteki Videoton elleni bajnokin nem titkoltan több kulcsembert is erre az összecsapásra pihentetett. A fiatal Bertus azonban pénteki nagyszerű játékával kiharcolta helyét a kezdőcsapatban.

Az első meccs 5-1-es KTE győzelme után hiába ingyenes ma a belépés, jó ha összesen 400 hazai szurkoló kilátogatott a mai találkozóra. Kecskemétről mintegy 50 szurkoló kísérte el csapatát, ami mindenképp dícséretes.

Köszöntjük Olvasóinkat a ZTE-KTE-Ereco Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés online tudósításán!

Korábban:

A KTE történelme során még nem állt ekkora siker kapujában, hisz 5-1-re nyertek hazai pályán a zalai kék-fehérek ellen a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Miután a másik ágon a Videoton idegenben is tudott nyerni a Kaposvár ellen 1-0 arányban, így nagy az esélye egy KTE - Videoton finálénak, ami könnyen nemzetközi kupaszereplést érhet a Kecskemétnek.

Múlt idéző:

Kecskeméti TE-Ereco – ZTE FC 5-1 (4-0)
Széktói stadion, 2200 néző. Vezeti: Alvaro Garcia Miquel (Ring, Tóth V.)
KTE: Ribánszki – Alempijevics, Radanovics, Balogh B., Mohl (Farkas I., a szünetben)– Csukics, Ebala – Bori, Foxi, Litsingi (Dosso, 74.) – Tököli (Vujovics, 62.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi (Horváth A., a szünetben), Bogunovics (Varga, 23.), Miljatovics, Panikvar – Szalai, Kamber, Kovács, Balázs – Turkovs, I. Delics (A. Delics, 73.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Foxi (7., 89.), Tököli (18.), Litsingi (28., 34.), Kamber (80.)
Sárga lap: Turkovs (20.), Varga (41.), Alempijevics (51.), Balázs (62.), Ebala (68.), Szalai (75.)
Piros lap:

A lila-fehér együttesnél Alempijevics biztosan hiányozni fog combsérülése miatt, és az is eldőlt már korábban, hogy Savics és Akovics sem léphet pályára a KTE-ben az idény folyamán, de eltiltottal nem kell számolnia a Kecskemétnek. Ribánszki, Radanovics, Tököli és Foxi vélhetően újra a kezdőben kapnak majd helyet a pénteki pihenő nap után. A Zalaegerszegnél jobban benne van a pakliban a tartalékolás esélye, hiszen minimális esélyük maradt a visszavágra. Darko Pavicseivcs sérülése még mindig nem jött rendbe, ezért rá biztosan nem számíthat rá Csank mester, akinek ezúttal is a védelem összeállítása lehet a legproblémásabb, mivel többen is formán kívül szerepelnek csapatában.

A két csapat meccsein, eddig egy kivételtől eltekintve, mindig a házigazda nyert. A KTE-nek azonban, még egy döntetlenre sem futotta eddig Zalaegerszegen. Szurkolói szempontból fontos lehet, hogy a mérkőzésre a belépés ingyenes.

A vendég szektor biztosan nem marad üresen, hisz többen jelezték Kecskemétről, hogy autókkal nekivágnak a 300 kilométeres távnak a hétköznap délutáni időpont ellenére is.

A ZTE - KTE Magyar Kupa elődöntő visszavágóról a delmagyar.hu 17 órától élő online tudósításban számol be!

Ittasan, három embert gázolt halálra

Kecskeméti Városi Bíróságon folytatódott kedden annak tiszakécskei férfinak a büntetőpere, akit… Tovább olvasom