2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

Magyar Kupa: kiesett a címvédő KTE

A címvédő KTE labdarúgócsapata 1-1-es döntetlent játszott a Debrecen otthonában a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 3-2-es összesítéssel kiesett. Online tudósításunk.

Magyar kupa, nyolcaddöntő visszavágó mérkőzés
DVSC-TEVA - Kecskeméti TE 1-1 (0-1)
Debrecen, 2500 néző. Vezeti: Vad II (Ring, Kispál)
DVSC: Novakovics - Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut - Yannick (Rezes, 61.), Bouadla, Varga - Bódi (Lucas, 78.), Coulibaly, Nikolic (Kulcsár a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér
KTE: Antal - Bori, Gyagya, Koszó, Mohl - Szavics, Csukics (Tölgyesi, 88.), Bertus (Gyurcsó, 55.) – Litsingi (Hegedűs, 80.), Lencse, Foxi. mb. vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Mohl (41.), Kulcsár (89.)
Sárga lap: Csukics (63.), Rezes (67.), Varga (69.)
Piros lap: Mohl (93.)
(az első mérkőzésen: KTE-DVSC 1-2)

Vége a mérkőzésnek, a címvédő KTE 2-3-as összesítéssel kiesett a Magyar Kupából.

90+3. perc: még egy kiállítás a végére: a gólhelyzetben megiramodó Coulibalyt Mohl vágta fel, amiért a játékvezető kiállította a kecskeméti védőt.

89. perc: egyenlített a Loki! Nagy kavarodás alakult ki a KTE kapuja előtt, majd a labda Kulcsár elé pattant, aki 14 méterről, jobbal a jobb sarokba lőtt, 1-1.

88. perc: Csukicsot Tölgyesi váltotta a pályán.

80. perc: Szabó István Litsingi helyére Hegedűst küldte pályára.

78. perc: harmadik cserelehetőségét is kihasználta Kondás Elemér: Bódi helyére Lucas állt be.

71. perc: futószalagon a helyzetek, most Litsingi 13 méteres lövését védte a hazai kapus.

69. perc: egyre durvábban játszanak a hazaiak, két percen belül Rezes majd Varga is sárga lapot kapott.

64. perc: Bódi 21 méteres szabadrúgása után Antal védett a bal sarok előtt.

63. perc: Csukics kapott sárga lapot Coulibaly felrúgásáért.

62. perc: Rezes majdnem azonnal gólt is rúgatott Bódival, a fiatal támadó azonban hatamas helyzetben 10 méterről a kapu fölé lőtt.

61. perc: Yannickot Rezes váltja a pályán.

57. perc: Csukics 22 méteres szabadrúgásból alig lőtt a bal sarok mellé.

55. perc: csere a KTE-nél: Bertus helyére Gyurcsó állt be.

52. perc: most Bouadla veszélyeztetett, 15 méterről alig lőtt kapu fölé a hazaiak középpályása.

49. perc: újabb hatalmas hazai helyzet maradt ki: a szünetben beállt Kulcsár tört be a 16-oson belülre, majd elfektette Antalt, kapura lőtt, de a visszafutó Gyagya a gólvonalról ki tudta rúgni a labdát.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cseréltek a hazaiak: Nikolic helyére Kulcsár állt be.

Összesítésben jelenleg 2-2, de az idegenbeli gólok miatt a KTE-nek még egy gólt lőnie kell!

Vége az első félidőnek!

41. perc: első helyzetéből gólt szerzett a KTE! Egy formás vendégtámadás végén Mohl vezette kapura a labdát, majd 17 méterről, ballal szép gólt lőtt a kapu bal oldalába, 0-1!

30. perc: Yannick beadása után Coulibaly 7 méterről a kapufát találta telibe.

"A középső védőink közül Baloghra és Radanovicsra továbbra sem számíthatok, ráadásul Németh Gábor belázasodott, kérdéses a játéka. Jó hír azonban, hogy Mohl Dávid felépült és a tamadóink is egészségesek. Mindannyian nagyon várjuk a mérkőzést, a problémák ellenére sem adtuk fel a reményeinket, a továbbjutást illetően" - ezek már Szabó István mérkőzés előtti szavai.

26. perc: az ezúttal is agilisan futballozó Korhut passzolt Bouadlához, aki 20 méterről kapu fölé lőtt.

- Nagyon nehéz visszavágóra számítok, hiába nyertünk az első mérkőzésen, nincs lefutva a továbbjutás. Nekünk győzelemre kell játszani, és mindent megtenni, hogy a negyeddöntőbe kerüljünk – szögezte le a mérkőzés előtt Kondás Elemér, a hazaiak vezetőedzője.

17. perc: Bódi 21 méteres szabadrúgását védte Antal.

16. perc: Varga remek ütemben ugratta ki Yannickot, de a kapujából kifutó Antal menteni tudott a villámléptű kameruni elől.

Az első negyedóra gyenge színvonalat, és kevés helyzetet hozott. A KTE ezzel a hozzáállással gólt sem fog ma rúgni, nemhogy továbbjutni.

9. perc: az exkecskeméti Yannick húzta meg a balszélt, majd középre adott, de Nikolics nem tudta levenni a labdát, oda az újabb helyzet.

7. perc: Culibaly újabb sikeres csele után középre ívelt a felfutó Naqy elé, de a védőnek pár centivel hosszú lett a labda. egyelőre a Loki játékosai jobban csipkedik magukat a 0 fokos hidegben.

3. perc: az első helyzet a hazaiaké, miután Coulibaly elfutott a szélen, középen Nikolics üresen várta volna a labdát, de Gyagya lefülelte az átadást.

A Debrecen kezdte a mérkőzést!

Látványos mérkőzés várható, hiszen mindkét csapat három támadóval kezd, mi személy szerint előzetesen kizárnánk, hogy nem lesz ma gól. A KTe egyébként is jobbára a hatékony támadójátékban bízhat, hiszen minimum két gól kell a továbbjutáshoz, és a védelem is nagyon tartalékos.

Elsőként a Bajai LSE jutott be a 2011–2012-es labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjébe, miután hazai 2–0-s győzelmét követően a Kozármisleny otthonában 0–0-t ért el.

A kecskeméti csapatnak nagyon fontos lenne a továbbjutás, hiszen szinte létkérdés a főszponzor pénze miatt a nemzetközi kupaszereplés. A bajnokságban ennek kiharcolására meglehetősen kevés esélyük van Boriéknak, így a két kupasorozat egyikében kellene kiharcolni a győzelmet, de a szerdai vereség után erre most nincs túl nagy esély.

Köszöntjük Olvasóinkat a Debrecen-KTE kupavisszavágó labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Riadót rendeltek el a Paksi Atomerőműben!

A Duna alacsony vízállása miatt életbe lépett az úgynevezett kisvizes intézkedési terv második fokozata a Paksi Atomerőműben. Tovább olvasom