2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Meglepő vereséggel zárta az alapszakaszt a KKSE

Kétszeri hosszabbítást követően kétpontos vereséget szenvedett a T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE férfi kosárlabdacsapata Nyíregyházán.
Marso-Vagép NYKK – T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE 101-99 (27-22, 15-15, 16-17, 21-25, 6-6, 16-14)-kétszeri hosszabbítás után
Bujtosi Szabadidő Csarnok, 400 néző
V.: Cziffra Cs. Frányó P. Pozsonyi L. (Zsiros)
NYKK: SAVIC 39/21, Polyák -, Siska 11/3, NAGY K. 12/6, DJOGO 22/15. Csere: Jakab 6/3, Varga M. 4, Pavlovics 3/3, Czinger 4.
KSE: Wittmann 19/6, LaGrange 20/3, Dénes 1, ORSULIC 16 , Csorvási 11. Csere: Siriscevic 11/6, Bencze 10, Cseh 3/3, Lakatos 8.
Kipontozódott: Jakab (39. perc), Djogo (43. perc).

A mérkőzésnek tétje csak a nyíregyháziak számára volt, akik győzelem esetén a 10. helyen zárhatták az alapszakaszt, míg a Kecskemét ötödik pozíciója már biztos volt.

Ennek tükrében a négy felnőtt játékossal és juniorokkal felálló hazaiak kezdték agilisabban a mérkőzést. Leginkább triplákkal operáltak a piros-kékek, sült a keze Savic-nak és Djogo-nak is. A kecskemétiek próbálták a palánk alatti játékot erőltetni, kevés sikerrel. Wittmann volt a vendégek legjobbja, aki betörésekből és kintről volt eredményes. A nyírségiek előnye a negyed végéig megmaradt, Djogo utolsó másodperces középtávoliját követően ötpontos differencia került a felek közé.
Savic úgy nyitotta a második negyedet, ahogy az elsőt. Behintett egy trojkát, amire Wittmann válaszolt egy kettő plusz egyes akcióval. LaGrange ziccerével tovább zárkózott a vendég együttes, de Savic tarthatatlannak bizonyult. A 15. percben aztán a szlovén irányító is megérdemelt egy kis pihenőt, ekkor három junior játékossal volt a pályán a Ferenczi-legénység. Kihasználta ezt Sztojan Ivkovics csapata, és 33-33-nál utolérték ellenfelüket. A negyed vége azonban így is a hazaiaké lett. Savic az utolsó pillanatban negyedik hármasát is bevágta, ezzel megmaradt az első negyedben kiharcolt ötpontos fórjuk.

Ott folytatta az NYKK, ahol az első félidőben abbahagyta: Djogo három, Savic egy hármast dobott a negyed első felében. Ezalatt a Kecskemét a palánk alól tudott kosarakat szerezni, Orsulic és Csorvási küzdött többször is nagyot. A különbség azonban csak nőtt, már 13 volt a hazaiak előnye. Az etap hajrájára összekapták magukat a piros-fehérek. Cseh rámolt be egy hárompontost, majd gyorsindulásból Lakatos volt eredményes. Wittmann két büntetőjével tovább olvadt a hazai előny, 58-54-es állással fordulhattak az utolsó negyedre a csapatok.
Beindult a kosárgyártás a záró tízperc elején. Nagy-ziccerrel indult, majd Savic értékesített két büntetőt. A túloldalon LaGrange, valamint Lakatos aktivizálta magát, de Orsulic is ügyesen érkezett egy lecsorgó labdára. Siriscevic büntetője után 66-66-nál ismét utolérte a vendég együttes a nyírségieket, azonban Savic újabb utolsó másodperces hármasával visszavette a vezetést az NYKK. A végjátéknak két juniorral futott neki a Nyíregyháza, akik meg is hálálták a bizalmat: előbb Varga a palánk alól dobott kosarat, majd Jakab kintről tüzelt hibátlanul. LaGrange betörésből és büntetőkkel hozta közelebb az övéit.

Fél perc volt vissza, amikor 3 ponttal mentek a hazaiak. Wittmann kétszer is kihagyta a távoli lehetőségét, de Siriscevic visszatette a támadólepattanót. Az ellentámadásból Djogo-t faultolták, aki csak a második büntetőjét dobta be. Fordulásból LaGrange dobott egy kettest, hat másodperc maradt hátra egálnál. Djogo nagyon távolról engedte el az utolsó dobást, de kimaradt, így következhetett a hosszabbítás.

Éppen indult volna a hosszabbítás, amikor Brane Savic kislánya szaladt be a játékosok közé, pöttyös labdával a kezében. Taps és nevetés kísérte, amikor az irányító ölében vitte le a pályáról.

A hazai szimpatizánsok azt hihették, hogy innentől minden sínen lesz, azonban a karmester kétszer is büntetőt hibázott. Csorvási a palánk alól gyötört be egy labdát, míg a végjátékra magát nagyon összekapó LaGrange is betalált. Öttel mentek a kecskemétiek. Az NYKK nem hagyta magát, gyorsan egyenlített. Fél perccel a vége előtt a hírös városiaknál volt a labda, de Wittmann hibázott. A győzelemért támadhattak a nyírségiek, de Savic dobása kimaradt. Jöhetett a második ráadás.

Fogták a fejüket a hazaiak, amikor Savic a hetedik hármasát is bevágta a nyitásnál. A fiatal Czinger higgadtan értékesítette mindkét szabaddobását, majd Nagy Krisztán triplája után „robbant” a csarnok. Dénes is jól büntetőzött, majd Siska duplájára Siriscevic válaszolt egy hárompontossal. Ötpontos hazai előnynél Siriscevic dobott újabb trojkát, de Savic-ot nem lehetett tartani a túloldalon. Az irányító duplája után Wittmann azonnal hármast hintett. Egypontos nyírségi vezetésnél Czinger dobta be a ziccerét. Az ellentámadásnál Wittmannt faultolták, aki kétszer is hibázott a büntetővonalról. A Nyíregyháza megtartotta labdát, és végül megnyerték a találkozót, hősies küzdelemben felülmúlva az esélyesebb Kecskemétet.

Ferenczi Tamás, a Nyíregyháza edzője: Ma is mindent megtettünk a sikerért. Mind a rutinos, mind a fiatal játékosaink nagyon fegyelmezetten, taktikusan kosaraztak. Gratulálok a játékosaimnak, és sok sikert kívánok a Kecskemétnek a folytatásban!
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Nagyon hasznos volt számunkra ez a mai találkozó. Mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk, csak a győzelem hiányzott.

A 93. percben bukta el a meccset a KTE

Nem sikerült kapott gól nélkül kihúznia a meccset a Szombathely ellen a KTE-nek, a hazaiak Tóth Péter 93. percben szerzett fejesgóljával otthon tartották a 3 pontot. Tovább olvasom