2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Mesés kosaras nyitány: tönkreverte ellenfelét a KSE

Kecskemét - A férfi kosárlabda bajnokság első fordulójában a Kecskemét 88-55-re győzött a Nyíregyháza ellen. Kosárfieszta a Messziben.

Férfi kosárlabda bajnokság, 1. forduló.
Kecskemét SE – Marso NYKK 88-55 (15-13, 26-16, 20-8, 27-18)
Messzi István sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti:
KSE: Kelley 19/3, Wittmann 17/9, Dénes 1, Radonjics 8/3, Bencze 16. Csere: Csorvási 11, Vukadinov 7, Hegedűs 3/3, Gruda 2, Mészáros M. 2, Pongó M. 2, Puszta. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
NYKK: Fekete 14/6, Nagy K. 3, Miskovics 8, Mohácsi 10/6, Djogo 6. Csere: Siska, Sitku 12, Polyák 2. Vezetőedző: Ferenczi Tamás
Kipontozódott: -

Sztojan Ivkovics értékelése: - Réegn volt ilyen mérkőzésünk, amikor a közönség felállva tapsolt az utolsó percekben. Köszönjük, hogy ilyen sokan kijöttek. Nagy volt a nyomás rajtunk az első mérkőzés előtt, illetve hogy a Nyíregyháza két éve mindig nyerni tudott itt. Ugyanígy kezdődött a tavalyi év, ugyanilyen körülmények között teljesített úgy a csapat, hogy az utolsó öt percben a fiatalok voltak a pályán. A három éves munka kezd beérni, és az volt a meccs üzenete, hogy jöjjenek a fiatalok, jöjjenek a szurkolók.

Kecskemét SE - Marso NYKK férfi kosárlabda mérkőzés

Vége a mérkőzésnek!

40. perc: Sitku két büntetője jó, 84-55. Pongó betörés után szerez szép kosarat, 86-55. Wittmann duplája zárja a meccset, a vége 88-55.

39. perc: a fiatal Gruda kosara, 82-51. Polyák dupla, majd Mészáros betörés után, 84-53. A közönség állva tapsol!

38. perc: Nagy duplája után Csorvási is betalál, 80-51.

Kecskeméti időkérés, Ivkovics gyakorlatilag már az U20-as bajnokcsapatot szerepelteti.

37. perc: Wittmann zseniális passza után Vukadinov dupla, 78-49.

36. perc: Wittmann egy-, Mohácsi hármat szerez, 76-49.

35. perc: Fekete egy lepattanószedés után a palánk alól, 75-46.

35. perc: technikai után Dénes egyet, Vukadinov kettőt dob be, 75-44.

34. perc: büntetőzik Csorvási, csak a 2. jó, 69-42. Egy Miskovic duplát Radonjic tripla követ, 72-44.

33. perc: Csorvási faulttal együtt szerez kosarat, a büntetőt is bedobja, 66-42. Kelley betörésből, 68-42.

32. perc: egy trapla Feketétől, 63-42.

31. perc: Csorvási a palánk alól, 63-39. A meccs kérdése, kijöne-e az 50-ből a vendégcsapat.

IV. negyed

30. perc: végre Vukadinov is villan, 59-37. Nagy verést kap a Nyíregyháza, időt is kérnek. A dudaszó előtt Kelley újra betalál, 61-37.

29. perc: Wittmann tripla megint, 57-37.

28. perc: hiba-hiba hátán, igaz, hazai oldalon még ez is belefér.

27. perc: mindössze egy pont Radonjicstól, 54-37.

26. perc: Csorvási egyik büntetője jó, 53-37.

25. perc: Miskovics palánk alól faulttal együtt dupla, büntető kimarad, 51-34.

24. perc: újabb sikeres dobás Kelley-től, 51-32, vendég időkérés.

23. perc: Kelley most betörés után, 47-32. Wittmann oszt ki zseniális labdát Benczének, aki bezsákolja azt a gyűrűbe, 49-32.

22. perc: egy tripla Mohácsitól, 43-32, majd Kelley középtávolija is jó, 45-32.

21. perc: Bencze büntetőkkel indult a harmadik negyed, 43-29 így.

III. negyed

20 perc után Bencze a legeredményesebb 12 ponttal, őt a 11 pontos Wittmann, és a 9 pontos Kelley követi. A vendégeknél Fekete szintén 9 pontos, Sitku 8-nál jár.

20. perc: Fekete tripla, 36-29. A végére maradt Kelley két pontja büntetőből, majd a dudaszó előtt Radonjics demoralizáló triplája, 41-29. Félidő.

19. perc: Sitku megszórja magát a negyed végére, 36-26.

18. perc: Sitku duplája, 34-22. Wittmann büntetők, 36-22. Sitku belelendült, 36-24.

17. perc: most Bencze talál be fault után, a büntető is jó, 30-20. Bencze zsák, 32-20. Semmi nem megy be a vendégeknek. Bencze újabb duplája, 34-20.

16. perc: Wittmann tripla, 27-18. Nyíregyházi időkérés. Sitku büntetői, nem hibázik, 27-20.

15. perc: Csorvási húz be egy lepattanót, 24-18.

14. perc: Kelley egyéni kació után, 22-16. Sitku első kosara után 22-18.

12. perc: Djogo centerkosara, 20-16.

11. perc: Wittmann faulttal együtt szépen ejt a kosárba, majd a büntető is jó, 18-13. Djogo büntetői közül csak az első jó, 18-14. Bencze a palánk alól, 20-14.

2. negyed

10. perc: Fekete is csak az egyik büntetőt dobja be, 14-13. Már Bencze büntetőzik, ő is 50%-os, 15-13. Ez a negyed vége.

9. perc: Bencze zsákolása után 11-12, majd vendég labdavesztés, és időkérés is. Hegedűs tripla, 14-12.

8. perc: Kelley sem hibázik a büntetővonalról, 8-12. Vukadinov is dobhat, egyik bemegy, 9-12.

7. perc: Kelley triplájával zárkózik a KSE, 6-10. Fekete dobhat két büntetőt, nem hibázik, 6-12.

6. perc: Nagy egyik büntetője jó csak, 3-10.

5. perc: Miskovics a palánk alól szerez kosarat, 3-7. Mohácsi középtávolija után már 3-9.

4. perc: az első hazai kosár - mégpedig hármas - Wittmann Krisztiántól, 3-3. Miskovics faulttal együtt kosár, a büntető kimarad, 3-5.

3. perc: egy dupla Mohácsitól, 0-3.

1. perc: egy jó büntető Feketétől, 0-1.

Elkezdődött a mérkőzés.

A hazai B-közép megkezdte a hangolást, majd elkezdődött a két csapat bemutatása. A vendégeket udvarias taps kíséri a parkettre, a hazaiakat már jóval nagyobb tapsvihar.

Nyolc perccel kezdés előtt jó félház a Messzi István sportcsarnokban, várhatóan 1000 néző azért összejön a nyitómeccsre.

A kecskeméti csapatban több új igazolás is most mutatkozik be a hazai közönség előtt. A szerb Goran Radonjics 30 éves, a 3-as poszton számítanak rá. Ivan Vukadinov szintén szerb, és szintén 30 éves, de a 2-es és 5-ös poszt között bárhol használható. A 35 éves Thomas Kelley-t talán nem is kell különösképpen bemutatni, az irányító hosszú évek óta bizonyít a magyar bajnokságban. Rajtuk kívül a Körmendről érkezett Hegedűs Gergely lehet az, akire jelentős szerep várhat az újjáalakult KSE-ben.

A Nyíregyháza az előző két szezonban mindkét alkalommal győzni tudott Kecskeméten, így Sztojan Ivkovics a KSE szakmai vezetőjeként még nem tudott hazai pályán nyerni a nyírségiek ellen.

Köszöntjük Olvasóinkat a Kecskemét - Nyíregyháza bajnoki kosárlabda mérkőzés online tudósításán.

Tesco biztonsági őrre támadt egy férfi

Egy 30 éves kiskőrösi férfi megtámadta a helyi Tesco áruház biztonsági őrét péntek délután. Tovább olvasom