2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Nagy csatában győzött a KKSE a Körmend ellen

Kecskemét - A T.O.M. Controll Kecskemét férfi kosárlabdacsapata 75-71-re győzött a Körmend ellen. Online tudósításunk.
T.O.M.Controll Kecskeméti KSE – MJUS-Fortress Körmend  75-71(20-26, 23-11, 22-18, 10-16)
Messzi István Sportcsarnok, 1500 néző. Vezeti: Benczur T. Török R. Gorka Sz.
KKSE: Wittmann 18/9, LaGrange 6/3, Dénes 9/9, Orsulic 6, Bencze 5. Cserék: Siriscsevics 10/3, Csorvási 16, Lakatos, Cseh 5/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Körmend: Ruják, Németh 15/12, Trummer 6/6, Bell 19/3, Dies 14. Cserék: Dávid 3, Ferencz 9/9, Fodor G. 2, Hegedűs 3. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: -

Vége a mérkőzésnek!

40. perc: Németh tripla, 73-71. Wittmann egyik büntetője jó csak, 74-71. Körmendi időkérés. Németh kihagyta a triplát, 3 másodperc vissza, LeGrange dobhat kettőt. Első bemegy, eldőlt a meccs. 75-71 a vége.

38. perc: Trummer is hint egy hármast, 73-68.

37. perc: Bell zsákol, 70-65. Cseh tripla, 73-65.

35. perc: Németh egyik büntetője jó csak, 70-63.

33. perc: Németh tripla, 67-62. Wittmann azonnal válaszol, 70-62.

32. perc: némi technikai probléma után folytatjuk közvetítésünket, 65-59 az állás. Csorvási duplája után máris 67-59.

IV. negyed

30. perc: Bell a palánk alól, 63-55. LeGrange két büntetője jó, 65-55.

29. perc: Dies betörésből, majd Ferencz kintről, 63-53.

28. perc: Siriscsevics rálépett a vonalra, így kettőt ért, 61-48. Csorvási büntetői jók, 63-48.

27. perc: egy szép zsákolás Benczétől, 59-48.

26. perc: Siriscsevics háromból egy büntetőt dob be, 57-45. Ferencz hármasa, 57-48.

25. perc: újabb hazai tripla, Dénes, 56-45. Körmendi időkérés.

24. perc: LeGrange is felébredt végre, rögtön egy hármas tőle, 53-45.

23. perc: Németh tripla, 47-43, majd Dénes tripla, 50-43. Dies dupla, 50-45.

22. perc: Wittmann is eredményes egy betörés után, 47-39. Bell egyik büntetője jó csak, 47-40.

21. perc: egy Csorvási duplával kezdődik a második félidő, 45-37. Dies a palánk alól válaszol, 45-39.

III. negyed

Az első félidőben Wittmann 12, Csorvási 10 pontig jutott a hazaiaknál. A vendégeknél Bell 11, Dies 10 pontos.

20. perc: Orsulic a levegőben úszva húzza be a gyűrűbe a labdát, 43-37. A szünetben hat ponttal vezet a Kecskemét.

19. perc: Bell két büntetője jó, 38-37. Wittmann szép triplája, 41-37.

18. perc: Dénes egy hárompontossal szakítja meg a kosárcsendet, 35-35. Siriscsevics is dob egy hármast, 38-35. Újabb körmendi időkérés.

16. perc: Hegedűs faulttal együtt, büntető is jó, 30-35. Wittmann dupla, 32-35.

15. perc: Orsulic középtávolija jó, 28-30. Körmendi időkérés. Siriscsevics középtávolija után Fodor is duplát szerez, 30-32.

14. perc: Dies zsákol megint, 24-30. Wittmann gyönyörű horga, 26-30.

13. perc: Csorvási dupla, 24-28.

12. perc: Orsulic a palánk alól, 22-26. Dies szinte ugyanolyan helyzetből szerez kosarat, 22-28.

11. perc: kosár nélkül.

II. negyed

10. perc: Bell nem hibázik a büntetővonalról, 17-24. Bencze a palánk alól faulttal együtt szerez kosarat, a büntetője is jó, 20-24. Bell egyéni alakítása is két pontot ér, 20-26 a negyed vége.

9. perc: Dávid faulttal együtt is kosarat szerez, a büntető is jó. Cseh betörés után szerez egy kétpontost, 17-22.

8. perc: Csorvási remekel, már 8 pontnál jár, 15-19.

7. perc: megint csak Csorvási eredményes, de németh egy triplával válaszol, 13-19.

6. perc: Dies zsákol, Siriscsevics válaszol, majd Németh dupla, 11-16.

5. perc: Csorvási középtávolija jó, majd Wittmann is dob egy triplát, 9-12.

4. perc: Csorvási a palánk alól. Trummer is dob egy hármast, 4-12.

3. perc: megérkeztek a csarnokba a Pajor Pálinka Kecskemét férfi kézilabdásai. Dies újabb diplája, 2-9.

2. perc: Wittmann két büntetője jó, Bell viszont dob egy triplát.  2-7.

1. perc: egy Dies zsákkal indult a meccs, Bencze dobása viszont kijön a gyűrűről. Bell középtávolról eredményes, 0-4.

Elkezdődött a mérkőzés!

17:53: két végeredmény a 23. fordulóból: Nyíregyháza-Szeged 85-77, Sopron-Paks 77-92.

17:51: a kecskeméti csapatban nincs sérült, mindenki Sztojan Ivkovics rendelkezésére állhat.

A kecskemétiek junior együttese folytatta eddigi remek szereplését, délután 93-63-ra győztek a körmendi fiatalok ellen.

Köszöntjük Olvasóinkat a T.O.M.Controll Kecskeméti KSE – MJUS-Fortress Körmend férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés online tudósításán.

Beharangozó írásunk:

A kecskeméti csapat egy esetleges sikerrel nagy lépést tehet az alapszakasz 5. helyének megszerzése felé. A KKSE jelenleg 13-9-es mérleggel áll, de még nem mehet biztosra, hiszen a 9. helyen álló Sopron is 11-11-es mutatóval rendelkezik, így veszélyt jelenthet. Ha viszont úgy nézzük, a Körmend elleni meccs után a Debrecen, a Salgótarján és a Nyíregyháza lesz majd Wittmannék ellenfele már látható, hogy egy mai sikerrel szinte biztosra vehető az 5. hely megszerzése. Éppen ezért is lesz nagyon fontos a mai meccs, amely előtt mindkét edző tartogat meglepetést az ellenfélnek.

A két vezetőedző a bb1.hu portálnak nyilatkozott a mérkőzést megelőzően az esélyekről:
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: - Talán mondanom sem kell, hogy a minél jobb alapszakasz helyezésünk miatt mennyire fontos lenne a győzelem. Most azonban azt gondolom, hogy már a jövőnkre is gondolni kell, ezért egy kis változtatás lesz nálunk, már a Körmend elleni meccsen is kipróbálom, hogy a fiataloknak az eddigieknél több időt fogok adni. Ez persze nem mehet majd a győzelem rovására, mert mi szombaton győzni akarunk. Mindenki egészséges, teljes csapattal várjuk a vasiakat. A csarnokba pedig várjuk szurkolóinkat, hiszen minden kézre és torokra szükségünk lesz.

Sabáli Balázs, a Körmend edzője: - Legutóbb nagy arányú győzelmet arattunk a Kecskemét ellen, azon a meccsen azonban extra dobóteljesítményt mutattunk és egy nagyon szoros védekezést is véghez tudtunk vinni. Ahogy azt már mindenki tudja, azóta Moore távozott tőlünk. Most Ruják András lesz az első számú irányító, Németh István pedig besegít neki. Ez lesz az első tétmeccsünk Marcus nélkül, egyenlőre még én sem tudom, hogy mire lesz képes így a csapat. A főszerepet ezúttal az fogja játszani, hogy mennyire tudjuk a kecskeméti kisembereket megállítani. Hazai pályán azt gondolom, hogy ők az esélyesebbek, mivel otthon elég kiegyensúlyozott játékot mutattak eddig. Nekünk roppant fontos lenne a győzelem, a harmadik helyünk megtartása miatt. Sajnos a két hetes szünet nem telt el gondok nélkül. Németh, Sonyák, Dávid és Ferencz is átesett egy hányással-hasmenéssel járó víruson. Szerdán játszottunk egy nagyon hasznos edzőmeccset a Fürstenfelddel, ami a vereség, valamint Dávid, Ferencz és Fodor távolléte ellenére is segítette a munkát, mivel egy agresszív csapat ellen derült fény a gyenge pontjainkra. Szombaton már mindenki hadra fogható lesz, azt azonban még nem tudom, hogy ki milyen erőnléti állapotban tud pályára lépni.