2017. 02. 24. péntek - Mátyás 5°C | 12°C Még több cikk.

Öt perc alatt lerendezte a Lokit a KTE - galéria

Kecskemét - A KTE-Ereco labdarúgócsapata három gólt lőtt az első félidő 34. és 39. perce között a Lokinak, így a kupa után bajnokin is legyőzte a címvédőt. Online közvetítésünk.

Kecskeméti TE-Ereco – DVSC-TEVA 3-0 (3-0)
Széktói Stadion, 2200 néző. Vezeti: Vad II István (Albert István, Ring György)
KTE: Ribánszki – Alempijevics, Radanovics, Balogh B., Mohl – Ebala, Csukics (Bertus, 76.) -  Foxi, Litsingi (Szavics, 57.), Vujovics (Bori, 65.) – Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
DVSC: Novakovics – Bernáth, Simac, Mijadonski, Nikolov – Szakály (Dombi, 54.), Ramos, Czvitkovics, Illés (Farkas II., 73.) – Kabát (Coulibaly, 62.), Salami. Vezetőedző: Zdenek Scasny
Gólszerzők: Balogh (34. - 11-esből), Vujovics (36. - 11-esből), Salami (öngól, 39.)
Sárga lap: Alempijevics (30.), Ramos (32.), Nikolov (34.), Mijadonski (35.), Illés (48.), Csukics (61.), Farkas II. (90.)
Piros lap:

A pénteki bajnoki mérkőzés után a két szakvezető így értékelte a látottakat:

Zdenek Scasny: - Szívesen gratulálok az ellenfél csapatának, ha szép győzelmet arat. Most ezt nem tudom megtenni, mert a bíró tevékenysége mélyen megsértette csapatomat. Nem szoktam foglalkozni a bíráskodással, de 3-0 után már nagyon nehéz volt visszajönni a meccsbe. Noha a 2. félidőben már magára talált a csapatom. Ehhez a találkozóhoz csupán ennyit szeretnék hozzáfűzni.

Tomiszlav Szivics: - Gratulálok a csapatomnak. nehéz sorozaton vagyok túl, és négy meccsből hármat megnyertünk a Debrecen ellen. Az első félidőben jól játszottunk, három gólt rúgtunk 10 perc alatt, ez önmagáért beszél. A második félidőben már gyengébben szerepeltünk, erről természetesen fogunk még beszélni az öltözőben, hiszen a mérkőzésen végig teljes erőbedobással kell játszani.

Kecskeméti TE-Ereco - DVSC-TEVA - KÉPGALÉRIA (Fotó: Koller István)

Vége a mérkőzésnek!

90. perc: Farkas II kapott sárga lapot miután hátulról felrúgta Ebalát.

82. perc: Czvitkovics került hatalmas helyzetbe, de Ebala a 16-oson belül úgy szerelte, hogy még a vendégek játékosa szabálytalankodott vele szemben, így kifelé járt a szabadrúgás.

76. perc: utolsó csere a meccsen: Csukicsot Bertus váltja.

71. perc: Czvitkovics ugratta ki a leshatáron helyezkedő Coulibaly-t, aki 10 méterről jobbal lőtt, Ribánszki azonban ezúttal is hárítani tudott.

70. perc: Coulibaly 25 méteres, ballábas lövését védte Ribánszki.

65. perc: újabb csere: Vujovics le, Bori be.

62. perc: Kabát Pétert Coulibaly váltotta a Lokinál.

57. perc: Litsingi helyére Szavics állt be.

54. perc: Czvitkovics remek labdával ugratta ki Kabátot, aki egyedül vezethette kapura a labdát, de a jó ütemben kimozduló Ribánszki ezúttal is hárított.

50. perc: 11-est kapott a Loki is, miután a 16-os oldalvonalánál buktatta Salamit. A büntetőt Kabát végezte el, de Ribánszki vetődve kiütötte a labdát, majd a védők felszabadítottak.

47. perc: Foxi baloldali szöglete után Ebala fejelt 7 méterről kapura, Novakovics védett.

Elkezdődött a második félidő.

A mérkőzés első 25 percében a Loki irányított, utána azonban feltámadt a KTE, és a két büntetővel teljesen a padlóra küldte a vendégeket.

Vége az első félidőnek!

39. perc: Foxi jobb oldali beadása után Salami a saját kapujába fejelte a labdát, 3-0.

38. perc: meglehetett volna a harmadik is, de Tököli ziccerben centiméterekkel a bal alsó sarok mellé lőtt.

Az eset után hevesen reklamáló debreceni pályaedzőt, Meszlényi Tibort elküldte a kispadról a játékvezető.

35. perc: újabb hazai 11-es, Mijadonski kezezése után. Most Vujovics állt a labda mögé, és ballal higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0.

34. perc: Nikolov a 16-oson belül buktatta Vujovicsot, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Balogh végezte el: a védő jobbal a léc alá lőtt, 1-0.

30. perc: érdekes eset: Kabát iramodott meg a kapu felé, majd Alempijevics a 16-os vonalán hátulról fellökte, amit a játékvezető szabálytalannak ítélt, de szerencsére csak szabadrúgást és sárga lapot adott az esetért. A szabadrúgást Kabát végezte el, de a labda elakadt a sorfalban.

26. perc: eddig a Loki akarata érvényesül a pályán, a KTE nemigen tudja megtartani a labdát.

21. perc: Kabát 18 méterről leadott jobblábas lövését öklözte ki Ribánszki.

16. perc: az eddigi legnagyobb helyzet Kabát előtt adódott, de a csatár 12 méterről, senkitől sem zavartatva csúnyán mellé lőtt.

15. perc: Czvitkovics 23 méterről lőtt jobbal kapu fölé szabadrúgásból.

11. perc: eddig rengeteg az eladott labda, főként a hazai oldalon.

5. perc: Czvitkovics baloldali szöglete után a berobbanó Salami fél méterrel fejelt csak a kapu mellé.

4. perc: egy eladott labda után Illés gurított vissza Nikolov elé, aki 10 méterről, ballal egyből lőtt volna, de Radanovics bevetődve szögletre blokkolt.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzésen nem fog működni az eredményjelző, mivel a kivitelezésre szerződő indiai cég eddig ismeretlen okból nem szállította le az új, 32 négyzetméteres felületű kijelzőfalat.

Gyagya Attila nem léphet pályára a KTE-ben, hiszen lebetegedett. A vendégeknél Varga József és Fodor Marcell eltiltás, Bódi Ádám pedig betegség miatt nem léphet pályára.

Köszöntjük Olvasóinkat a KTE-Ereco – DVSC-TEVA Monicomp Liga labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Beharangozó írásunk:

Egy hónapon belül immár negyedik alkalommal találkozik egymással pénteken a KTE-Ereco és a DVSC-TEVA labdarúgó együttese. A Ligakupában előbb a Loki nyert 2-0-ra, amire a KTE egy 1-0-s győzelemmel válaszolt, így ott a DVSC jutott tovább. Kedden a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján újra a Kecskemét diadalmaskodott 3-1-re, így összesítésben 6-1-gyel ütötte ki a Debrecent. Pénteken jön a bajnoki, ami minden bizonnyal még nagyobb csatát hoz majd, mint a keddi kupameccs.

A statisztika KTE győzelmet ígér

A két csapat eddig öt alkalommal találkozott az élvonalban egymással, és eddig mindig a hazai pályán szereplő csapat nyert. Ennél is biztatóbb lehet a hazai szurkolók számára, hogy a Loki bajnokin még gólt sem tudott rúgni a Széktó Stadionban. A két csapat eddigi mérkőzései az élvonalban:

2011.08.14. Monicomp Liga, 3. forduló.
DVSC-TEVA - Kecskeméti TE-Ereco 6-2 (2-0)
Gólszerzők: Kiss Z. (18.), Kabát (33., 86.), Czvitkovics (47., 84.), Foxi (49., 73.), Dombi (90.)
2010.05.23. NBI 30. forduló:
Kecskeméti TE-Ereco - Debreceni VSC-TEVA 1-0 (1-0) Gólszerzők: Csordás (45.)
2009.11.17, NB1 15. forduló:
DVSC-TEVA - KTE- Ereco 1-0 (Czvitkovics)
2009.04.25, NB1 24.forduló:
DVSC-TEVA - KTE- Ereco 3-1 (Oláh, Leandro, Dombi ill. Litsingi)
2008.09.26, NB1 9. forduló:
KTE-Ereco – DVSC-TEVA 3-0 (Montvai, Yannick, Csordás)

Szivics: teljesen más lesz, mint a keddi meccs

Tökölitől ezúttal is gólt várnak a kecskeméti szurkolók.

Tomiszlav Szivics, a KTE vezetőedzője így nyilatkozott arról, mit vár a pénteki bajnokin: - Teljesen más jellegű mérkőzés lesz, mint a keddi találkozó volt. Nekik most a bajnokság maradt, így nyilván mindent feltesznek majd a győzelem érdekében. Nem szabad elfelejteni, egy nagyon jó csapatról van szó, remek játékosokkal. De azt is tudni kell, hogy a mi tarsolyunkban is van még fegyver, és készülünk ellenük ezúttal is. Sajnos többen is kisebb sérüléssel, vagy betegséggel küzdenek, így az majd csak a mérkőzés napján dől el, kire számíthatok, és kire nem.

Újoncok, immár bevetésre várva

A Debrecenhez hasonlóan a KTE szakmai stábja sem számíthatott a keddi Magyar Kupa mérkőzésen a télen igazolt új játékosokra, hiszen az MLSZ csak azokat engedte pályára lépni, akik már decemberben is a két klub igazolt játékosai voltak. Pénteken viszont már ott lehet a pályán – természetesen a vezetőedző döntésének függvényében – Sinisa Radanovics, Goran Vujovics, Zoran Akovics és Preklet Csaba is. A másik oldal is erősödhet, hiszen a télen igazolt Nenad Novakovics, Illés Gyula, Nikolov Balázs, Eugene Salami és Stefan Mardare ezúttal mutatkozhat be hivatalosan is a Lokiban. Eltiltás miatt Varga József nem léphet pályára a vendégeknél, a hazaiaknál ilyen okból nem fog hiányozni senki.

A 17 órakor kezdődő találkozóról a delmagyar.hu élő online tudósításban számol majd be!

• 3. N.P. 2011. március 05. 10:11
    „xmanó 2011.03.05. 08:40

1, Nyerheti ezt a bajnokságot 10x a Loki, akkor is a nemzetközi porond az "indult még" kategóriájába fog tartozni...
    2, Egy full profitorientált vállalkozásnak ne építsünk már közpénzből stadiont.”
  • 2. xmanó 2011. március 05. 08:40
    „Mondjuk aki az elmúlt 6 évben 5 bajnoki címet szerez és bejut a BL-be és az E.Ligába annak kell is normális stadion kedves N.P.”
  • 1. N.P. 2011. március 04. 21:48
    „A Debrecen egy nemzetközi színvonalú csapat- ezt Orbán óta tudjuk! Úgy kell neki a 10 milliárdos stadion mint egy falat kenyér!”